12 originálních dárků pro maminky každého věku | Blog Mall.cz

12 originálních dárků pro maminky každého věku

Zadarmo, do stovky i tisícovky. Na Den matek totiž nezáleží na ceně dárku, ale na tom, abyste své mamince ukázali, že si jí opravdu vážíte.

Některé ženy jsou maminkami teprve chvíli, další už roky excelují i v rolích babiček. Jedno ale mají společné – za svou nonstop celoživotní péči o děti a domácnost si zaslouží obdiv a poděkování. A nejen druhou květnovou neděli, kdy se v Česku slaví Den matek.

Tenhle den, který letos připadá na 13. května, je ale ideální k ocenění maminek i malým (nebo klidně i větším) dárkem.

Dárky zadarmo

1. Milý vzkaz

Napište mamince ručně dopis, proč si jí vážíte, a v nestřežené chvíli jí ho dejte do tašky, vložte do knížky nebo kamkoli jinam. Dojmete ji, ať je vám 10, 30 nebo 50 let.

2. Uklizeno nebo navařeno

V tenhle speciální den překvapte královnu domácnosti velkým úklidem nebo uvařeným obědem. Nejenže ji potěšíte, ale také si vyzkoušíte, co všechno za den zvládá.

Můžete také vyrobit knihu s dárkovými poukazy. Maminka si pak sama během roku zvolí, kdy chce, abyste za ni umyli okna, připravili večeři nebo obstarali nákup.

Dárková knížka je skvělý dárek na poslední chvíli nejen ke Dni matek.Dárková knížka je skvělý dárek na poslední chvíli nejen ke Dni matek.

3. Odpoledne pro sebe

Tenhle dárek je oblíbený zejména u maminek batolat a předškoláků. Postarejte se na odpoledne o hlídání a dopřejte mamince možnost, aby si zdřímla, četla nebo cokoli jiného. Také ji můžete vyslat na masáž, manikúru nebo s kamarádkou do kina. Vždyť dárek ke Dni matek může mamince svých dětí nadělit i partner!

4. Společně strávený den

Maminky starších a dospělých dětí naopak ocení společně strávený čas. Vypravte se společně na kávu a po obchodech, na výlet nebo do wellness. Důležité je být spolu na příjemném místě.

Oslavy Dne matek se netýká jen malých dětí, ale i dospělých dětí.Oslavy Dne matek se netýká jen malých dětí, ale i dospělých dětí.

Do 100 Kč

5. Květina

Natrhejte kytici jarního kvítí nebo kupte třeba růži. Nezapomeňte ale připojit milý vzkaz. Více tipů na oboje najdete v článku o dárcích k MDŽ.

6. Něco dobrého

Oslaďte mamince život tím, co má ráda. Když jí přinesete kousek oblíbeného dortu nebo koupíte kvalitní bonboniéru, rozhodně nic nezkazíte.

7. Oblíbená fotka

Pokud máte hezkou rodinnou fotku, vytiskněte ji a zarámovanou dejte mamince. Stejně tak můžete nechat vyvolat oblíbenou maminčinu fotku z dětství, případně zorganizovat společné focení se sourozenci. Uvidíte, že tenhle dárek na dně šuplíku neskončí.

Zarámujte mamince oblíbenou fotku nebo pořiďte novou.Zarámujte mamince oblíbenou fotku nebo pořiďte novou.

8. Hobby drobnost

Ukažte, že víte, co vaši maminku baví a podpořte ji v tom. Stačí drobnost – sazenice na zahradu, krásný hrníček nebo třeba DVD s oblíbeným filmem.

Okolo 1 000 Kč

9. Parfém

Pokud vaše maminka roky nepoužívá stejnou značku parfému, může být vybírání nové vůně ošemetné. Spolehněte se proto na testery, vyberte s maminkou nový parfém během společného odpoledne nebo nadělte oblíbenou vůni v dárkové sadě.

10. Hodinky

Když maminka otevře krabičku s novými hodinkami a vzkazem „Děkuji za všechen čas, který jsi mi kdy věnovala“, garantujeme úspěch. Stačí jen vybrat, zda vaše maminka ocení spíše elegantní, sportovní nebo unisex hodinky.

11. Boty

Maminky dbají, aby jejich děti nosily správnou obuv, na sebe ale často zapomínají nebo šetří. Krásné moderní, pohodlné zdravotní nebo třeba kvalitní sportovní boty jim proto udělají opravdu radost.

Opět nezapomeňte ke krabici připojit milý vzkaz, třeba poděkování za oporu při prvních krůčcích.

Nadělte své mamince třeba nevšední zážitek.Nadělte své mamince třeba nevšední zážitek.

12. Zážitek

Vaše maminka nemusí nutně toužit po skoku padákem, abyste jí mohli nadělit zážitek. Co takhle let balónem, degustace japonské kuchyně nebo výuková lekce golfu? Čím neobvyklejší aktivita, tím větší překvapení a zážitek.

Pokud je lekce golfu právě to, co by vaší mamince udělalo radost, tak ji vezměte například do malebného prostředí GOLF RESORT Ostravice nebo brněnského resortu Kaskáda.

Už víte, co letos nadělíte své mamince? Podělte se na Facebooku.