3 tipy na dynamická a zábavná cvičení | Blog Mall.cz

Rychlé povánoční hubnutí: vyzkoušejte 3 dynamická a zábavná cvičení

Většina novoročních předsevzetí začíná u hubnutí. Ukážeme vám, jak takový závazek dodržíte se třemi zábavnými a dynamickými typy cvičení. Vyberte si svůj způsob, jak se zbavíte vánočních kil i z pohodlí domova.

Hooping: hodina s obručí se vyrovná hodinovému běhu

Všichni známe plastové obruče už ze školních družin. Hula hop byl šlágrem a kdo tehdy kroužil s obručí nejdéle, byl uznávaný akrobat. Nyní je tzv. hooping oblíbený mezi artisty, umělci, ale i mezi fitness nadšenci. Spojuje v sobě totiž zábavu s intenzivním tréninkem celého těla.

Hooping hravě zvládnete i z domu. Stačí si pořídit těžší obruč s průměrem okolo metru – ta je pro začátečníky vhodnější, protože ji snáze ovládnete. Pak si pusťte oblíbenou hudbu a dejte do pohybu boky, ruce i nohy. Pro snadné roztočení obruče si ji opřete o záda a následně rozpohybujte. S pravidelným tréninkem se dopracujete i ke spojení oblíbených hoopingových prvků, jako je

  • kroužení v pase,
  • proskočení,
  • bojovník (kdy obručí kroužíte podél těla zleva doprava)
  • nebo přetočení obruče před tělo.

V 60. letech se stala obruč nejoblíbenější hračkou v Americe, dnes si opět získává srdce mnoha fitness nadšenců. • 

Hooping je skvělý k posílení a zpevnění celého těla. Je vhodný i po porodu, kdy maminky šetrným způsobem zpevňují pánevní dno i vypouklé bříško. Navíc je kroužení tak zábavné, že si ani nevšimnete, že cvičíte. Když si dáte hooping třikrát do týdne, zpevnění těla poznáte už za měsíc.

>> Poradili jsme vám i 5 cvičebních pomůcek, které najdete běžně v domácnosti. <<

Štíhlá stehna: 3 dynamické cviky s vlastní vahou

Při práci z domu naše nohy nedostávají tolik zabrat, jako kdybychom každý den dobíhali autobus, nebo si párkrát vyšlápli schody. K posílení stehen, zadečku i břicha jsme vám proto sepsali 3 dynamické cviky, se kterými zpevňování i hubnutí půjde rychleji.

  1. Výpady: Klasika, která už snad nikoho nepřekvapí. Výpady jsou velmi účinné a posílíte s nimi stehna, zadeček i vnitřní svaly břicha. Pro správné provedení se postavte na šíři ramen, mírně podsaďte pánev, zpevněte bříško a s nádechem vykročte delší krok dopředu. Při výpadu bude zadní koleno těsně nad zemí a koleno přední nohy by nemělo vyčnívat před špičkou chodidla. Výpady opakujte ve třech sériích po 12 opakováních na obě nohy.
  2. Nohy ke stropu: Cviky vleže se mohou zdát lenivější, jakmile je ale vyzkoušíte, změníte názor. Lehněte si na záda, zvedněte nohy do výšky tak, aby svíraly s podložkou pravý úhel a propněte kolena. Takto roztahujte nohy co nejvíce od sebe a vracejte do výchozí polohy ve 3 sériích po 12 opakováních. Posílíte tak vnitřní a vnější strany stehen a zapojíte i bříško.
  3. Nohy v kmitu: Zůstaňte ležet na podložce a jen se otočte na bok. Spodní nohu si natáhněte a horní nohu pokrčte před tělem. Spodní noha by měla být v kotníku takzvaně „ve fajce“. Tělo srovnejte do roviny a zpevněte, hlavu si položte na spodní paži. Spodní nohu pak zvedněte do výšky zhruba 40 cm nad zemí a zde s ní svižně kmitejte 12 vteřin. Cvičení opakujte na obě nohy ve 3 sériích.

Pokud chcete zažít cvičení s profesionálním trenérem, vyzkoušejte speciální díl seriálu Cvičí celé Česko s modelkou Andreou Kalousovou. Oblíbený trenér Jacob Bína celý díl přizpůsobil ženám a užijete si s ním hodinku zábavy i intenzivního cvičení.

>> Zkuste si cvičení ztížit s gumou a vyjděte z karantény se svaly jako kámen. <<

Deep work: záruka pevného a krásného těla

Pokud už máte něco málo odcvičeno a snažíte se zbavit pár zákeřných vánočních kil, doporučujeme rytmické cvičení deep work. Koncept spojuje prvky jógy, pilates, kardiocvičení i uvolňovací cviky a díky hudbě je nesmírně zábavné. Celou lekcí se doslova proskáčete a protančíte. Vyzkoušíte ale i silové cviky s vlastní vahou. Trénink si dejte klidně naboso, rozbalte si jen podložku na jógu a můžete začít.

V první fázi cvičení se pořádně rozdýcháte a s protažením svalů tělo připravíte na zátěž. Dále si zaposilujete a vyzkoušíte krátké a energické kardiocvičení, kterým nastartujete spalování a pustíte do těla pořádnou nálož endorfinů. Cvičení zakončíte uvolňovacími cviky, vydýcháním a zklidněním. S deep work zatížíte celé tělo a dostanete se do pohody. Když si dáte cvičení dvakrát do týdne už za měsíc před zrcadlem i na váze zajásáte.

Inspiraci k Deep work hledejte na YouTube, kde mají některá česká studia lekce zdarma. Nebudete si tak muset lámat hlavu s jazykovou bariérou a zvládnete cvičení i z domu.

>> Vyzkoušejte i 6 cviků, kterými porazíte pomerančovou kůži. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5