Království za sušičku! Seznamte se s nejlepším pomocníkem každé maminky | Blog Mall.cz

Království za sušičku! Seznamte se s nejlepším pomocníkem každé maminky

5 měsíců. Přesně tolik času stráví průměrná žena za svůj život jen praním prádla. A to nemluvíme o době, kterou jí zabere kolíčkování ponožek a žehlení košil. Spásou pro všechny unavené maminky je sušička prádla – zázrak, který vám ušetří hodiny práce. 

Zvlášť pro maminky na mateřské dovolené je honička kolem šňůry na prádlo a žehlicího prkna noční můrou. Sotva se zbaví jedné várky, už tu mají novou hromadu pobryndaných oblečků a špinavých plínek.

To by bylo, kdyby se prádlo vypralo, pověsilo i vyžehlilo samo. Zatímco našim babičkám se o takovém zázraku mohlo jen zdát, dnes můžeme hodiny nepříjemné dřiny přehodit na šikovnější pomocníky – třeba na sušičku prádla.

Z bubnu rovnou do skříně

Sušička si poradí se všemi materiály. Kousky z bavlny, vlny nebo saténu. Prádlo z ní navíc vytáhnete krásně hebké a voňavé i bez aviváže. A zvlášť pokud máte doma alergika, kterému navoněné prací prostředky nesvědčí, ušetříte si se sušičkou spoustu práce i nepříjemného svědění kůře.

Prádlo ze sušičky je načechrané a měkčí než po běžném sušení na prádelní šňůře, takže je i příjemnější na nošení.Prádlo ze sušičky je načechrané a měkčí než po běžném sušení na prádelní šňůře, takže je i příjemnější na nošení.

Při sušení se navíc zbavíte žmolků i chlupů a ušetříte čas, který byste jinak strávili rozžehlováním cucků na svetrech. A co víc – prádlo většinou nemusíte žehlit vůbec. Stačí ho jen poskládat.

Z bubnu sušičky tak mohou jednotlivé kousky putovat rovnou do skříně. Ideální řešení i pro ty, kteří na domácí práce moc nejsou nebo v jednom kuse nestíhají. Sušička totiž všechno zvládne během chvilky.

I když se vaše ratolest vrátí z výletu celá promočená, díky sušičce bude za 2 hodiny oblečení zase suché.I když se vaše ratolest vrátí z výletu celá promočená, díky sušičce bude za 2 hodiny oblečení zase suché.

Boříme sušičkové mýty – nebojte se automatického pomocníka

Ve srovnání s jinými spotřebiči je sušička prádla na poli domácích pomocníků relativní novinkou. Mnoho lidí z ní má proto strach. Jaké jsou nejčastější obavy?

1. Zabírá moc místa

I když je sušička další spotřebič do domácnosti, prostor vám ve skutečnosti ušetří. Zbavíte se díky ní neskladných sušáků na prádlo, které v bytě překáží.

Pokud navíc nemáte balkon ani zahradu, kde byste oblečení pověsili, může vám sušení v bytě nadělat pěknou paseku. Vlhkost z mokrého prádla totiž způsobuje plísně na zdech a někdy i zatuchnutí prádla. To se vám se sušičkou nestane.

Při sušení prádla v bytě hrozí jeho přesušení nebo naopak zatuchnutí. Sušička naopak ukončí sušení přesně v momentě, kdy vlhkost prádla dosáhne optimální hodnoty.Při sušení prádla v bytě hrozí jeho přesušení nebo naopak zatuchnutí. Sušička naopak ukončí sušení přesně v momentě, kdy vlhkost prádla dosáhne optimální hodnoty.

Máte-li prostorný dům, pořiďte si raději vedle pračky samostatnou sušičku. Můžete je pomocí spojovací sady postavit i na sebe a tím ušetřit místo i čas. Po vyprání totiž dáte prádlo sušit a zároveň můžete prát další várku.

Pokud s prostorem válčíte, zvolte sušičku kombinovanou s pračkou, která kromě praní prádlo rovnou i vysuší. Nevejde se do ní ale tolik oblečení jako do samostatné sušičky.

2. Je drahá

Počáteční investice do sušičky je o něco vyšší. O to víc vám ale pomocník uleví od těžké dřiny. Pokud se navíc rozhodnete pro úspornou variantu, nemusíte se bát ani vysokých účtů za elektřinu.

Běžnou sušičku dnes seženete kolem 10 tisíc korun. Pokud chcete ušetřit, nakupujte spotřebiče za výhodnější částky na internetu. Cena se vždy odvíjí i od typu sušičky, který zvolíte.

Při výběru sušičky zvažte možnosti vašeho bytu.Při výběru sušičky zvažte možnosti vašeho bytu.

3. Žere moc energie.

Ještě před pár lety byla sušička považovaná za jednoho z největších žroutů energie. Dnes už se jí ale bát nemusíte. Hledejte při nákupu energetické štítky a vybírejte výrobky s označením A+ a vyšším. Vyhýbejte se méně úsporným sušičkám, ty nejhorší jsou označené písmenem G.

Přečtěte si další tipy, jak si praní a sušení prádla jednoduše usnadnit.

A jaké vychytávky na sušení prádla používáte vy? Podělte se s námi o svoje tipy v komentářích nebo na Facebooku.

>>> Vyberte si sušičku podle vašich představ