Co sbalit na dovolenou v kempu | Blog Mall.cz

Co sbalit na dovolenou v kempu

Zapněte dobrodružný mód, vezměte spacák a vyrazte na dovolenou pod stan. Poradíme vám, co zabalit do batohu, aby vás v kempu nic nezaskočilo.

Dovolená pod stanem v kempu je stále oblíbenější. A není se čemu divit, zvlášť když jsou ty nejlepší kempy stejně pohodlné jako penziony. Pokud nekempujete pravidelně, přečtěte si náš článek a pořádně se na výpravu vybavte.

Spaní v přírodě

Spaní v přírodě sice není tak pohodlné jako vaše vlastní postel, avšak rozhodně má něco do sebe. Kempy často nabízejí ubytování v chatce, pokud se ale nechcete ochudit o nezapomenutelný pohled na hvězdnou oblohu, sbalte si všechno potřebné vybavení pro stanování.

Kempingové vybavení nakupujte podle toho, jak často chcete kemp navštěvovat.Kempingové vybavení nakupujte podle toho, jak často chcete kemp navštěvovat.

Stan

Stan vám zajistí soukromí, zázemí a v případě deště také střechu nad hlavou. Při jeho výběru se zaměřte především na velikost a prostorové uspořádání. Zvlášť pokud budete cestovat vlakem, je také dobré vědět, jaká je velikost stanu v balení.

Stan postavte ve stínu, avšak ne přímo pod stromy pro případ bouřky. Pokud by vás déšť přece jen v noci zastihl, nedotýkejte se zbytečně plachty stanu - snížíte tím její voděodolnost.

Spacák

Výběr spacáku přizpůsobte vašim představám o jeho využití. Plánujete-li letní návštěvu kempu, stačí vám tenký, letní spacák. Chystáte-li se však na venkovní spaní i na jaře nebo na podzim, pořiďte si teplejší spací pytel pro noci, kdy teplota klesne pod nulu.

Aby se vám dobře spalo, vezměte si s sebou také polštářek nebo si pod hlavu složte mikinu. Ráno za slunečného počasí vyvětrejte spacák venku.

Karimatka

Chcete-li se i ve stanu cítit jako v bavlnce, přibalte s sebou také karimatku nebo nafukovací matraci. Pohodlně si ale vystačíte také se složenou dekou.

Měkkému spaní pomůže také výběr terénu při stavení stanu. Ujistěte se, že stan nestavíte na kořenech nebo jiných hrbolech - ideální je tráva nebo jehličí.

Pod širým nebem

Pokud cestujete na lehko, zabalte si do batohu houpací síť, s níž si užijete pohodlný spánek přímo pod širým nebem. Dejte si ale pozor, ať vás nezaskočí ranní rosa.

Vaření v přírodě

Okénko s občerstvením a táborák k dovolené v kempu rozhodně patří. Chcete-li si však jídelníček zpestřit, sbalte s sebou také vařič a kempingové nádobí.

V přírodě vařte jednoduchá jídla z několika málo surovin.V přírodě vařte jednoduchá jídla z několika málo surovin.

Vařič

Klasikou mezi kempingovým vybavením je plynový vařič, avšak na výběr máte i další menší či větší varianty. Ten pravý zvolte podle četnosti využití. Na občasné ohřátí polévky si vystačíte s kapesním lihovým hořákem, chystáte-li se však na velké vaření, vezměte s sebou kempingový vařič nebo rovnou cestovní gril.

Nádobí

Na dovolenou v kempu si vždy zabalte základní tábornickou výbavu: ešus, příbor a hrnek. Podle míry vaření uvažujte i o zakoupení sady nádobí a hodí se mít s sebou také termosku, v které uchováte teplý čaj z rána i na večer.

Při plánování jídelníčku myslete na ztížené podmínky při vaření a volte jednoduchá jídla z několika málo surovin, jako jsou například právě polévky, guláš nebo špagety s rychlou rajčatovou omáčkou.

Láhev na vodu

Pitný režim je základ, proto na dovolenou přibalte i pevnou campingovou láhev. Ta se, na rozdíl od PET lahve, nepomačká a bude dobře stát třeba v postranní kapse batohu.

Nůž

Nůž vezměte na cesty vždy, při vaření se bez něho neobejdete. Pokud nechcete nic nechat náhodě, přibalte také sekyru, kterou uplatníte při přípravě dřeva na večerní táborák.

Bez čeho se ještě neobejdete

Ostřílení kempaři mají vždy v zásobě několik zaručených tipů na výbavu, kterou nezapomeňte doma.

Nepromokavá bunda

Na dovolenou v kempu si zabalte pohodlné sportovní a outdoorové oblečení. Bunda s kapucí a nepromokavým povrchem patří mezi základní vybavení, které vás udrží v suchu. Pro případ velkého slejváku mějte po ruce také pláštěnku nebo pončo.

Pod stan si vezměte takové oblečení, které můžete v případě nižší teploty vrstvit anebo zabalte funkční termo prádlo, které vás zaručeně udrží v teple.

Pevné boty

Na výlety jděte vždy v outdoorové obuvi, která pevně drží kotník. Po návratu do kempu nechte nohy odpočinout v sandálech nebo chvíli choďte bosky - ulevíte nejen nohám, ale také páteři.

Zbytečně neriskujte a na výlet vždy nazujte outdoorové boty, které pevně drží kotník.Zbytečně neriskujte a na výlet vždy nazujte outdoorové boty, které pevně drží kotník.

Lékárnička

Před cestou si připravte lékárničku, v níž v případě potřeby najdete náplasti, obvaz, nejpotřebnější léky, repelent či také opalovací krém. Léků si raději vezměte více než méně, v případě zdravotní pohotovosti za ně budete rádi.

Baterka

Večer se bez ní neobejdete. Pořiďte si buď čelovku nebo baterku s výkonnou LED technologií, která vás nepřekvapí zhasnutím v polovině noční cesty zpět do stanu.

Skládací nábytek

Pohodlí křesla se nevzdávejte ani na dovolené. Přibalte si skládací campingový nábytek a udělejte si před stanem nebo u táboráku pohodlné posezení.

Antibakteriální gel na ruce

Pokud nemáte přístup k teplé vodě, použijte před jídlem antibakteriální gel na ruce. V batohu mějte také vlhčené ubrousky, které zase přijdou vhod po výletové hostině.

Chystáte se letos na dovolenou do kempu? Dejte nám v komentářích na Facebooku vědět bez čeho se neobejdete! 

>>> A tohle všechno u nás pořídíte do kempu! <<<