3 dárky pro kávomilce, kterými ho letos nejvíce potěšíte | Blog Mall.cz

3 tipy na vánoční dárky pro kávomilce, kterými ho určitě potěšíte

Pořádný termohrnek, mlýnek na kávu i french press už má. Co ale vymyslíte letos k Vánocům kávomilci, který rád poznává a ochutnává specifické chutě a zajímá ho vše okolo kávy? Sepsali jsme pro vás 3 tipy, díky kterým budete mít o starost míň. Patří mezi ně dostupný domácí kávovar, kniha nebo kurz.

TIP 1: Pořiďte pořádný kávovar za dobrou cenu

Ostřílený milovník espressa ocení pořádnou pákovku. Skladnou verzi s velkou silou a elegantním designem najdete v kávovarech Breville Barista Espresso. Se dvěma podzimními novinkami rozzáříte oči u stromečku i ostřílenému odborníkovi na přípravu kávy.

Tyto kávovary využívají kvalitní italská čerpadla o tlaku až 15 barů. Se speciální technologií Temp IQ Shot control udržují vodu neustále připravenou v ideální teplotě a množství. A pokud váš kávomilec ráno spěchá, pomůže mu i funkce Thermoblock. Ta rychle kávovar nahřeje na provozní teplotu.

Díky nerezovému designu zapadne kávovar Breville Barista Max Espresso VCF126X do každé kuchyně.

Fešák Breville Barista Max Espresso VCF126X je vhodný pro náročné. Má vlastní mlýnek Tap&GoTM, do kterého nasypete čtvrt kila kávy a kávovar vám z něj pokaždé sám odemele, co potřebujete. Milovníka horké mléčné pěny potěší i tryska se suchou párou. S ní bude cappuccino se srdcem z mléka každodenním rituálem.

Drobnější varianta Breville Barista Espresso VCF125X uspokojí zastánce espressa s menší kuchyní. Jediné, v čem se liší od „sto dvacet šestky“, je chybějící mlýnek na kávu. Díky tomu se ale vejde i do maličkého bytu a skvěle zapadne do stylové kuchyně. V roce 2020 totiž v prestižní soutěži Real Homes Awards získal nejvyšší hodnocení mezi kávovary

  • za jednoduchost přípravy lahodné kávy,
  • design
  • i příznivou cenu.

Drobný a přitom tak silný, že vás po ránu postaví na nohy – to je Breville Barista Espresso VCF125X.

>> S tímhle návodem vymyslíte nejlepší dárek pro každého. <<

TIP 2: Od praxe k baristickým knihám

I zkušení baristi se neustále vzdělávají a ochutnávají nové druhy káv. Je totiž tolik způsobů, jak ji připravíte, koutů světa, kde se pěstuje, a věcí, které ovlivňují její kvalitu. Někteří odborníci, nadšení baristi a degustátoři se proto pustili do vlastních knih, kde se dělí o své zkušenosti a zážitky.

S Petrou Davies Veselou se v její Velké knize o kávě vydá kávomilec na kávové plantáže, počte si o osobnostech v oboru a seznámí se s různými metodami přípravy kávy. Petra je mistryně ČR v přípravě kávy a rozepisuje se proto i o recepturách jednotlivých kávových nápojů, mlýncích, kávovarech a dalších drobnostech, které při své praxi použila. V knize obdarovaného jistě nadchnou i krásné fotografie a propracovaná grafika.

Díky Kávologii od Glorie Montenegro-Chirouze kávomilec odhalí historii kávy, pozná původ zrn a propracuje se až k ochutnávání. Autorka se zde zaměřuje i na specifika a zvláštnosti kávy, o kterých učí nadšence ve své kavárně.

S Manuálem pro milovníka kávy od Jessicy Easto a Andrease Willhoffa utvrdíte kávomilce v lásce k tomuto temnému nápoji. Pozná s ní jednotlivé přípravy, zjistí, co je k nim zapotřebí a poučí se i o druzích kávy.

>> Že letos nepečete cukroví? Připravte si ke kávě cheesecake. <<

TIP 3: Příprava kávy s profesionály

Objevování, příprava a ochutnávání je pro milovníka kávy skoro závislostí. Kromě teorie z knížek a lahodné vlastní kávy mu proto dopřejte i vzdělávání naživo s odborníky. Pošlete ho na kurz, kde odkouká metody přípravy a najde si tu svou.

Na kurzu latte artu se kávomilec naučí třeba kresbu tulipánu.

Profesionálové z pražíren a kaváren také nabízí

  • kávová setkání s degustacemi,
  • kurzy latte artu (malování našlehaným mlékem),
  • kurzy zaměřené na vůně a chutě, které v kávě najdete,
  • nebo třeba základní baristické kurzy s certifikací.

Možností je spousta, na vás je teď, abyste vybrali to pravé.

>> Prohlédněte si i neokoukané dárky pro pivaře, kutila nebo geeka. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.