Díky, tati! Oslavte Den otců, jak se patří | Blog Mall.cz

Díky, tati! Oslavte Den otců, jak se patří

Den matek nebo dětí je klasika, na tatínky se ale někdy s oslavami neprávem zapomíná. Řekněte jim taky své díky a oslavte spolu Den otců. Víte, čím tatínky zaručeně potěšíte?

Poprvé se Den otců slavil v Americe už roku 1910. U nás se ještě napevno neusadil a teprve pomalu vstupuje do povědomí.

Tradičně se však slaví 3. červnovou neděli. A letos tátovské oslavy připadají na 17. června. Zapište si to do kalendáře a potěšte svého tátu maličkostí. Nemusíte zrovna kupovat drahé dárky, stačí společně strávený čas.

Pokud má rád svůj klid a na sport se dívá spíš v televizi, adrenalinovou výpravou byste ho zrovna nepotěšili. Zapřemýšlejte, co vašeho tatínka baví a darujte mu společné chvíle na míru. Inspirujte se třeba našimi tipy.

Poděkujte tatínkovi za všechno, co pro vás kdy udělal. Můžete mu třeba napsat seznam všech společných chvil, na které nikdy nezapomenete.Poděkujte tatínkovi za všechno, co pro vás kdy udělal. Můžete mu třeba napsat seznam všech společných chvil, na které nikdy nezapomenete.

1. Zorganizujte rodinný výlet

Vraťte se do dětských let a zorganizujte rodinný výlet. Vzpomeňte si, kde se vašemu tátovi nejvíc líbilo, a podle toho zvolte destinaci. Můžete si udělat výšlap na zříceninu hradu nebo jet třeba na víkend kempovat.

A jestli si na velké rodinné výlety tatínek zrovna nepotrpí a raději tráví čas o samotě u rybníka, doprovoďte ho a užijte si příjemné ráno u rybaření. Úlovek si pak můžete třeba společně ugrilovat.

2. Den bez práce

Pokud víte, že vašeho tatínka nejvíc potěší, když nebude muset uklízet a umývat nádobí, dopřejte mu to. Stačí vzít na jeden den za něj všechny domácí práce a povinnosti. Uvidíte, že to bude nejhezčí poděkování, které mu můžete dát.

Dopřejte tátovi den plný pohody a relaxace. Domácí povinnosti udělejte pro jednou za něj.Dopřejte tátovi den plný pohody a relaxace. Domácí povinnosti udělejte pro jednou za něj.

3. Upečte mu dobrotu… nebo ugrilujte

Žádný dárek nepotěší jako ten, který sami vytvoříte. A o dobrotách to platí dvojnásob. Najděte si recept na oblíbenou pochoutku vašeho táty a uvařte mu ji. Nezáleží na tom, jestli to bude dort nebo třeba svíčková. Hlavně, aby mu chutnalo.

A jestli si na vaření sami netroufáte, velká grilovačka bude to pravé. Svolejte známé, maso naložte do marinády a zábava může začít. Uvidíte, že se tatínek role šéfkuchaře s chutí ujme a bude mít radost.

Pokud se vám do vaření nechce, zorganizujte grilovačku. Ke grilu se může postavit některý z hostů nebo třeba táta. Na vás bude jen správně naložit maso.Pokud se vám do vaření nechce, zorganizujte grilovačku. Ke grilu se může postavit některý z hostů nebo třeba táta. Na vás bude jen správně naložit maso.

4. Pozvěte kamaráda z dětství

Vyprávěl vám často tatínek příběhy ze svého dětství? Jestli si i dnes občas vzpomene na své dětské kamarády, se kterými se už dlouho neviděl, ideální dárek je na světě.

Požádejte maminku nebo babičku, aby vám pomohly zjistit jejich adresy. Napište jim a domluvte termín, kdy mohou přijet. Takové překvapení váš táta určitě nečeká.

5. Vezměte ho na exkurzi do pivovaru nebo sklípku

Pokud u vás doma byla vždycky v lednici zásoba piva, domluvte pro tatínka exkurzi v pivovaru. Objevování výroby piva i degustace speciálů pravé pivaře potěší.

Podobně uděláte radost i milovníkům vína – zajděte si večer s tátou do sklípku na dvojku bílého. Nebo nakupte několik lahví domů a udělejte si soukromou degustaci. Ve vinotéce vám určitě poradí, jak na to.

Přizpůsobte aktivity tomu, co má tatínek rád. Pivaře pozvěte na prohlídku pivovaru, pro milovníky vína zase zorganizujte degustaci.Přizpůsobte aktivity tomu, co má tatínek rád. Pivaře pozvěte na prohlídku pivovaru, pro milovníky vína zase zorganizujte degustaci.

6. Vyrobte květinu pro chlapy

Tradičním dárkem na Den matek je květina. A na Den otců to nemusí být jinak. Stačí přizpůsobit pugét tomu, co má táta rád, a vytvořit chlapskou kytici.

Jestli si potrpí na maso a slané dobroty, napíchejte na špejle klobásy a sýry, svažte je to kytice a předejte mu ji. Podobnou kytici hravě vytvoříte i pro milovníky sladkého – z čokolády, oříšků nebo oplatků.

Nebo tátovi jednoduše něco vyberte na MALL.cz :-) 

A jak oslavujete Den otců vy? Napište nám své tipy do komentářů.