Díky, tati! Oslavte Den otců, jak se patří | Blog Mall.cz

Díky, tati! Oslavte Den otců, jak se patří

Den matek nebo dětí je klasika, na tatínky se ale někdy s oslavami neprávem zapomíná. Řekněte jim taky své díky a oslavte spolu Den otců. Víte, čím tatínky zaručeně potěšíte?

Poprvé se Den otců slavil v Americe už roku 1910. U nás se ještě napevno neusadil a teprve pomalu vstupuje do povědomí.

Tradičně se však slaví 3. červnovou neděli. A letos tátovské oslavy připadají na 21. června. Zapište si to do kalendáře a potěšte svého tátu maličkostí. Inspirujte se třeba našimi tipy.

1. Zorganizujte rodinný výlet

Vraťte se do dětských let a zorganizujte rodinný výlet. Vzpomeňte si, kde se vašemu tátovi nejvíc líbilo, a podle toho zvolte destinaci. Udělejte si třeba výšlap na zříceninu hradu nebo jeďte na víkend kempovat.

A jestli si na velké rodinné výlety tatínek zrovna nepotrpí a raději tráví čas o samotě u rybníka, doprovoďte ho – užijete si příjemné ráno u rybaření a úlovek pak společně ugrilujete.

>> Na rybářskou výpravu pořiďte tátovi výbavu na MALL.CZ. <<

Nemusíte zrovna kupovat drahé dárky, poděkujte tatínkovi třeba tak, že zorganizujete výlet nebo mu napíšete seznam všech společných chvil, na které nikdy nezapomenete.

2. Den bez práce

Pokud víte, že vašeho tatínka nejvíc potěší, když nemusí uklízet a umývat nádobí, dopřejte mu to. Stačí vzít na jeden den za něj všechny domácí práce a povinnosti. Uvidíte, že to bude nejhezčí poděkování, které mu můžete dát.

3. Pozvěte kamaráda z dětství

Vyprávěl vám často tatínek příběhy ze svého dětství? Jestli si i dnes občas vzpomene na své dětské kamarády, se kterými se už dlouho neviděl, ideální dárek je na světě.

Požádejte maminku nebo babičku, aby vám pomohly zjistit jejich adresy. Napište jim a domluvte termín, kdy mohou přijet. Takové překvapení váš táta určitě nečeká.

4. Upečte mu dobrotu… nebo ugrilujte

Žádný dárek nepotěší jako ten, který sami vytvoříte – a to platí i pro jedlé dárky. Najděte si recept na oblíbenou pochoutku vašeho táty a uvařte mu ji. Nezáleží na tom, jestli to bude dort nebo svíčková. Hlavně, aby mu chutnalo.

A jestli si na vaření sami netroufáte, velká grilovačka bude to pravé. Svolejte známé, maso naložte do marinády a zábava může začít. Uvidíte, že se tatínek role šéfkuchaře s chutí ujme a bude mít radost.

>> Zjistěte, jak správně grilovat šťavnaté steaky. <<

Pokud se vám do vaření nechce, zorganizujte grilovačku. Ke grilu se může postavit některý z hostů nebo třeba táta. Na vás bude jen správně naložit maso.

5. Vezměte ho na exkurzi do pivovaru nebo sklípku

Pokud měl táta vždycky v lednici zásobu piva, domluvte pro něj exkurzi v pivovaru. Objevování výroby piva i degustace speciálů pravé pivaře potěší.

Podobně uděláte radost i milovníkům vína – zajděte si večer s tátou do sklípku na dvojku bílého. Nebo nakupte několik lahví domů a udělejte si soukromou degustaci. Ve vinotéce vám určitě poradí, jak na to.

>> Darujte ke Dni otců domácí vinotéku z MALL.CZ. <<

6. Vyrobte květinu pro chlapy

Tradičním dárkem na Den matek je květina. A na Den otců to nemusí být jinak. Jen přizpůsobte pugét tomu, co má táta rád, a vytvořte chlapskou kytici.

Jestli si potrpí na maso a slané dobroty, napíchejte na špejle klobásy a sýry, svažte je do kytice a předejte mu ji. Podobnou kytici hravě vytvoříte i pro milovníky sladkého – z čokolády, oříšků nebo oplatků.

Další inspiraci na dárky pro tatínka najdete na MALL.CZ. Máme pro vás totiž všechno možné a uděláme i nemožné, abyste si spolu nejen Den otců užili.

>> Čtěte tipy na aktivity, které si užijí děti jen s tatínky. <<