Tátovské chvilky: zabodujte u svých dětí s 5 aktivitami | Blog Mall.cz

Tátovské chvilky: zabodujte u svých dětí s 5 aktivitami

Den otců nemusí být jen jednou v roce. Přichystejte dětem tátovský den, kdykoliv budete chtít. Přečtěte si tipy na aktivity, na které budou potomci v dospělosti s úsměvem vzpomínat.

1. Vytvořte společně něco užitečného

Žádná počítačová hra se nevyrovná tomu, když nachystáte skutečné kladivo, pilku, hrst hřebíků a začnete tvořit. Pokud nejste velcí kutilové, vezměte si k ruce videonávody nebo si z internetu stáhněte plánek budoucí stavby.

Projekt vybírejte společně s dětmi. Nejsnadněji vyrobíte hmyzí hotel. Díky němu na zahrádku nebo balkon přilákáte drobný hmyz a především tolik potřebné opylovače. Stačí vám dřevěná bedýnka nebo vlastnoručně stlučený rámeček.

  • Budoucí hotel rozdělte přepážkami na jednotlivé pokojíčky.
  • Do každé hotelové části vložte jinou náplň – seno či slámu, kousky kůry, úzké trubičky, sesekaný rákos, kamínky, provrtané špalíčky dřeva atd.

Každý pokojíček přiláká svojí náplní jiné hmyzí obyvatele.Každý pokojíček přiláká svojí náplní jiné hmyzí obyvatele.

Pokud si troufáte na větší projekty, vyzkoušejte třeba budku nebo krmítko pro ptáky.

Náš tip: Pozorujte, kdo váš hmyzí hotel nebo ptačí krmítko navštěvuje. Pořiďte si lupu, dalekohled, atlas ptáků či hmyzu a do sešitu si poznamenejte, koho jste svým výtvorem potěšili.

2. Postavte si s dětmi bunkr

Sušák na prádlo, deky a pár komínků knih jako závaží. Ať už jste jako malí vyznávali spíš bytelnější pevnosti z polštářů z gauče nebo lehčí stavby z prostěradel, neochuďte o tuto dobrodružnou zábavu na pár čtverečních metrech ani své potomky.

Přítmí bunkru se také skvěle hodí na čtení dobrodružných příběhů.Přítmí bunkru se také skvěle hodí na čtení dobrodružných příběhů.

>> Vyberte si s dětmi knihu a pusťte se do společného čtení. <<

Bunkry přímo svádějí k hraní deskových her s dobrodružnou tematikou nebo hrám na indiány. Rozestavte plastové vojáčky a sestřelujte je z bunkru papírovými koulemi nebo se převlékněte do indiánských kostýmů a podnikejte nájezdy do sousedních pokojů či do spíže s dobrotami.

>> Hračky a masky s indiánskou tematikou najdete na MALL.cz. <<

3. Den plný vědy a pokusů

Využijte společný čas k zasvěcení dětí do tajů vědy. Nemusíte kvůli tomu vybrakovat skutečnou chemickou laboratoř nebo obchod s elektronickými součástkami. Vědecké sady a stavebnice vás provedou světem

  • chemie,
  • elektroniky,
  • programování
  • i hudby.

Objevte s dětmi kouzlo magnetismu nebo elektroniky.Objevte s dětmi kouzlo magnetismu nebo elektroniky.

V kurzu jsou také robotické hračky. Společně z nich sestavíte akrobatického robota, pavouka plnícího vaše příkazy nebo solárního obojživelníka.

>> Prozkoumejte robotické hračky na MALL.cz. <<

Probuzením zájmu o vědu nebo techniku můžete ovlivnit životní směřování svých dětí.Probuzením zájmu o vědu nebo techniku můžete ovlivnit životní směřování svých dětí.

4. Přichystejte misi pro superhrdinu

Ať už srdce vašeho dítěte buší pro Thora nebo královnu Elsu, nachystejte pro potomka stopovací hru s úkoly hodnými oblíbené postavičky. Jednotlivá stanoviště zaznačte do mapy nebo k nim dítě veďte po značkách či fáborcích.

Na každé zastávce musí malí hrdinové splnit některý z úkolů, které můžete přizpůsobit postavě:

  • Superman musí spalujícím pohledem rozbít překážku v cestě (sestřelit míčem pyramidu plechovek),
  • na Popelku čeká úkol skákat po jedné noze bez střevíčku,
  • Spiderman splní svoji misi, až když se proplete pavučinou z provázků, aniž by se jediného dotknul.

Do role se děti ještě lépe vžijí, když na sobě budou mít odpovídající kostým.

Kostým nemusí čekat ve skříni až do karnevalu. Převlékněte se do něj a zachraňte s malými superhrdiny svět.Kostým nemusí čekat ve skříni až do karnevalu. Převlékněte se do něj a zachraňte s malými superhrdiny svět.

5. Společné grilování

Snad každý někdy od grilování odháněl rozdováděné děti, aby nepřekážely. Zkuste tentokrát kuchařskou zástěru uvázat nejen sobě, ale i malému pomocníkovi.

Nachystejte si vše potřebné pro

Kromě výborné hostiny si nad grilem vychutnáte i nezapomenutelné zážitky ze společně stráveného času.

Připravte s dětmi hostinu a ke stolu pozvěte celou rodinu.Připravte s dětmi hostinu a ke stolu pozvěte celou rodinu.

Jak trávíte společný čas s dětmi vy? Napište nám to do komentářů.