Jarní únava? Tyto 3 zázračné nápoje vás jí okamžitě zbaví | Blog Mall.cz

Jarní únava? Tyto 3 zázračné nápoje vás jí okamžitě zbaví

Existuje nespočet způsobů, jak bojovat s jarní únavou. Můžete zvýšit příjem zeleniny, dodávat tělu více hořčíku a zinku nebo třeba začít pravidelně běhat. My vám ale tentokrát prozradíme recepty na povzbuzující nápoje, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli – a přitom mají doslova zázračné účinky.

1. Přírodní nápoj z kopřiv a pampelišek

Ingredience pro první nápoj vám možná rostou přímo pod okny. Smíchejte hrst kopřivových listů a hrst pampeliškových listů, zalijte půllitrem horké vody, rozmixujte mixérem a nechte několik hodin odstát.

Poté hustou směs přeceďte a vychutnejte si životabudič, který vám doslova rozproudí krev v žilách. Nápoj z kopřiv a pampelišek urychluje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivin z těla.

Kopřivy a pampelišky trhejte dále od silnic, aby byly čisté.Kopřivy a pampelišky trhejte dále od silnic, aby byly čisté.

2. Tajemný čaj z guarany

Liánovitá rostlina guarana roste pouze v hlubokém amazonském pralese, takže tu si pod okny nenatrháte. Protože však snižuje únavu a dokonce pomáhá s léčením depresí, rozhodně byste ji při jarním detoxu neměli opomenout.

Guaranu u nás seženete ve formě tablet, sirupu nebo prášku, my však doporučujeme třetí variantu, ze které si připravíte fantastický guaranový čaj. Stačí pár dní a budete se cítit jako znovuzrození. Vždycky ale dodržujte doporučené dávkování, protože guarana obsahuje hodně kofeinu – a předávkování kofeinem může způsobit nespavost, pálení žáhy či přetížení srdce.

Guaraně se pro její povzbuzující účinky přezdívá druhý kokain.Guaraně se pro její povzbuzující účinky přezdívá druhý kokain.

3. Legendární červený čaj z Afriky

V Jihoafrické republice, v provincii Západní Kapsko, najdete jediné místo na světě, kde roste čajovec kapský. A právě z listů tohoto nenápadného keře si připravíte další výtečný nápoj – rooibos.

Listy čajovce díky oxidaci získávají výraznou červenohnědou barvu, proto se rooibosu často přezdívá červený čaj. Důležitější ale je, že díky obrovské porci vitamínů, minerálů a antioxidantů snižuje krevní tlak a zvyšuje kvalitu spánku. Na rozdíl od většiny čajů navíc rooibos neobsahuje kofein, takže je vhodný i pro malé děti, těhotné ženy nebo seniory.

A nezapomeňte nám do komentářů napsat, jak začátek jara zvládáte u vás doma vy.