Psí obleček není jen módní záležitost | Blog Mall.cz

Psí obleček není jen módní záležitost

Vhodně vybraný obleček ochrání psa před chladem i ušpiněním a pomůže předejít nastydnutí ledvin či kloubů. Pro chladné měsíce je důležitá nepromokavá svrchní vrstva a zateplená vnitřní vrstva.

Oblékat nebo neoblékat?

Majitelé psů dříve podceňovali oblékání svého čtyřnohého mazlíčka v chladných měsících. Domnívali se, že jde spíš o módní doplněk nebo nutné vybavení pro choulostivé domácí mazlíčky, kteří milují teplo domova a procházka je pro ně spíš nepříjemnou povinností. Platí, že menší plemena psů a psi s krátkýma nohama prochladnou rychleji, ale psí obleček výborně poslouží i aktivním psům, kteří žijí pohybem, a žádná vycházka pro ně není dost dlouhá. Ochrání je před nízkými teplotami, plískanicemi i ušpiněním. Štěňata i starší pejsci často také nepatří mezi otužilce a potřebují v chladných měsících zahřát.

Jak vybrat správnou velikost

Pro správnou funkčnost je potřeba, aby obleček dobře seděl. Nevybírejte orientačně podle druhu plemena, jednotliví pejsci se mohu výrazně lišit. Změřte přesné míry. Pro měření použijte krejčovský metr nebo provázek. Oblečky se šijí zespoda vykrojené tak, aby byly seděly fenkám i psům. Menší plemena a psi s krátkýma nohama ocení oblečky s nohavicemi, případně kapucí, protože prochladnou rychleji.

Psí oblečekPsí obleček • 

Jaké míry měřit?

1. Délka zad od kohoutku po kořen ocasu
2. Obvod krku psa v místě, kde nosí obojek
3. Délka přední nohy od hrudníku k zápěstí
4. Obvod hrudníků za předními packami

 
  • +420 296 245 025