Před letním horkem vás zachrání klimatizace | Blog Mall.cz

Před letním horkem vás zachrání klimatizace

Těžko najdete lepší obranu proti letním vedrům, než je pořádná klimatizace. Než po ní ale skočíte, přečtěte si, jaké druhy klimatizací existují, jak náročná je jejich instalace a co všechno dokážou.

Máte-li přes léto doma nebo v kanceláři nepříjemné horko, možná je pro vás řešením klimatizace. V dnešní době existují dva druhy interiérových klimatizací, a to nástěnná klimatizace a mobilní klimatizace.

Mobilní klimatizaci snadno přesunete tam, kde ji zrovna bude potřeba.Mobilní klimatizaci snadno přesunete tam, kde ji zrovna bude potřeba.

Nástěnná, nebo mobilní?

Nástěnné klimatizace jsou výkonnější, ale náročnější na instalaci. Používají se nejčastěji v kancelářích a rodinných domech, ale lze je nainstalovat i do bytů. Skládají se z vnější a vnitřní kondenzační jednotky, které jsou propojené izolační trubicí.

Pro ochlazení většího množství místností existují také split klimatizace, které se skládají z jedné vnější a několika vnitřních jednotek.

Mobilní klimatizace jsou ideální do bytů. Můžete je dle libosti přesouvat z místnosti do místnosti, ale pamatujte, že jejich součástí je také trubice na odvod tepla, kterou byste měli vysunout z okna.

Instalace nástěnné klimatizace je technicky náročná, a proto ji přenechejte odborníkovi.Instalace nástěnné klimatizace je technicky náročná, a proto ji přenechejte odborníkovi.

Jak nainstalovat klimatizaci

S instalací nástěnné klimatizace se pro jistotu vždy obraťte na odborníka. Ujistěte se však, že pro ni máte na stěně vhodné místo. Aby se nikdo z přítomných nenachladil, umístěte klimatizaci tak, aby nefoukala přímo na přítomné osoby.

Před instalací je také vhodné probrat umístění venkovní jednotky s majitelem nebo provozovatelem budovy. Aby jednotka nenarušovala její vzhled. Počítejte také s tím, že nástěnná klimatizace vyžaduje protažení trubice přes zeď, a proto bude nutné do vaší zdi udělat díru.

Pokud si pořídíte mobilní klimatizaci, s instalací nebudete mít žádný problém. Chladit se můžete hned po rozbalení. Jedinou nevýhodou je, že ze zadní části povede k vašemu oknu nepříliš estetická trubice.

Klimatizace zlepšuje podmínky pro práci, protože s rostoucí teplotou klesá produktivita.Klimatizace zlepšuje podmínky pro práci, protože s rostoucí teplotou klesá produktivita.

Co všechno klimatizace umí?

Superschopností klimatizací je, že rychle a účinně ochladí celou místnost. Požadovanou teplotu si na klimatizaci sami zvolíte. Pamatujte ale, že vnitřní teplota by neměla být od venkovní nižší o víc než 6 stupňů. Všem v místnosti by hrozilo nachlazení a angína.

Abyste se vyhnuli teplotnímu šoku při přechodu z horka do klimatizované místnosti, noste u sebe šátek a případně i další vrstvy oblečení, které si natáhnete, pokud vám z klimatizace bude zima. Doporučujeme také pořádně pít a používat hydratační krémy na pleť.

Při používání klimatizace pamatujte na tato důležitá pravidla.Při používání klimatizace pamatujte na tato důležitá pravidla.

Klimatizace také snižuje vlhkost vzduchu, a proto zabraňuje vzniku bakterií a plísní. Klimatizace má i pozitivní vliv na zdraví, neboť zvyšuje kvalitu spánku a díky filtrům odstraňuje ze vzduchu nečistoty, prach a pylové částice.

Moderní klimatizace umí kromě chlazení také topit. Proto ji využijete po celý rok, a během zimy dokonce i jako hlavní zdroj tepla. Buďte při výběru klimatizace pečliví a pozorně si přečtěte, které funkce vám nabízí.

Máte doma nebo v kanceláři klimatizaci? Povězte nám do komentářů, jak jste s ní spokojení.