Rodič, nejlepší parťák pro společné hraní | Blog Mall.cz

Rodič, nejlepší parťák pro společné hraní

Všichni rodiče chtějí být svému dítěti nejlepším parťákem pro hru, ale zároveň mají často obavu, zda jim společné hraní jde. S těmi správnými hračkami je to jednoduché.  

Proč si společně hrát? 

Celá řada výzkumů potvrzuje, že nejefektivnější hra je ta, kdy si dítě hraje pod vedením rodiče. Při vedené hře rodič dítě podporuje, ale dává mu možnost svobodně udávat tempo, směr, a především dostatek prostoru učit se z vlastních chyb. Podle doktorky Michaely Slussareff, odbornice na vzdělávání dětí, je důležité, aby během samotného hraní podporovali dětskou představivost a invenci otevřenými otázkami: „Co si myslíš, že by se stalo, kdyby... “ nebo „Šlo by to vyřešit jinak?“. 

Společný průzkum města buduje sebevědomí dětí i rodičů 

Rodiče si často myslí, že už zapomněli, jak si pořádně hrát. Každého třetího (35 %) z nich podle průzkumu LEGO Play Well Study 2020 trápí pochybnosti, zda si při hře s dětmi vedou dobře a děti společně strávený čas baví i rozvíjí. Celých 95 % dětí si ale společnou hru s rodičem přejí, ať je jakákoliv.    

Sebejistotu na poli zapomenutých dovedností z dětství rodičům vrátí stavebnice LEGO® City zachycující běžný život ve městě. Rodiče se inspirují reálným životem v jejich městě, které dobře znají. S dětmi mohou sdílet příběhy z opravdového života a být jim parťákem při stavění dobře známé čtvrti nebo společně vybudovat zbrusu nové město.  

Vítejte ve městě LEGO® CITY 

Se stavebnicemi LEGO City vytvoříte s dětmi ve věku od 5 let jakýkoli příběh, který si představíte. Můžete být hrdinou i darebákem, jezdit na skateboardu nebo se jen projíždět autem. S novým setem LEGO® City Křižovatka (60304) propojíte všechny budovy dohromady a vybudujete tak úplně nové město. Nevíte, jak začít hru? Inspirujte našimi tipy, jak si začít hrát! 

Rodič, nejlepší parťák pro hraní • 

Jak začít hru #1: Útěk z vězení 

Oblíbenou zápletkou stavebnice LEGO® City Vězeňský transport (60276), kterou rodiče začnou snadným vyprávěním: zločinec je na cestě do nového vězení. Jeho společnice se ho ale snaží dostat ven z vězeňského vozu speciálním hákem na jejím rychlém autě. Doufejme, že ji policisté včas zastaví.   

Jak začít hru #2: Uzená pizza 

Jak se vypořádat s ohněm mohou rodiče vysvětit pomocí sad LEGO® City Velitelská jednotka hasičů (60282) a LEGO® City Centrum města (60292), protože pizzerie hoří! Šéfkuchař panikaří před podnikem, ale naštěstí odvážní hasiči neztrácejí chladnou hlavu a dostávají oheň pod kontrolu. Ale co je tohle?! Jeden z jednotky si jde dát svůj dílek pizzy za hasičský vůz!   

Jak začít hru #3: Bouračka 

Běžnou situaci na ulici mohou rodiče vysvětlit vtipným příběhem pomocí stavebnic LEGO® City Prázdninový karavan (60283) a LEGO® City Sporťák (60285) třeba takto: ze sportovního vozu je v mžiku vrak. Sklouzl po zapomenutém psím hovínku a narazil do karavanu. Co se bude dít dál?   

S řadou LEGO® City můžete kromě města a všeho, co k němu patří, prozkoumat také hlubiny oceánu i zažít vesmírné dobrodružství! 

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na FacebookuInstagramu i na YouTube