Vyšlete děti na lov duchů s LEGO Hidden Side | Blog Mall.cz

LEGO Hidden Side: Revoluční stavebnice, která dětem ožije před očima

V nových stavebnicích LEGO: Hidden Side se skrývá víc tajemství, než se na první pohled zdá – ovládly je totiž duchové. A je na vašich dětech, aby stavebnici postavily a pomocí rozšířené reality duchy pochytaly. Přečtěte si o revoluční stavebnici z dílny LEGO, která posouvá zážitek ze skládání kostiček o pořádný kus dál.

Co je to rozšířená realita

Představte si, že jsou okolo vás bytosti, které běžným okem nevidíte – spatříte je jedině přes displej svého smartphonu. Aplikace rozšířené reality fungují tak, že kamerou svého mobilu snímáte okolí a na displeji kromě reálného prostředí vidíte i postavy, předměty nebo nápisy, které do něj přidala aplikace.

Vydáte se tak třeba na lov magických bytostí okolo svého domu, nebo rozšířenou realitu využijete i k praktickým účelům – například k tomu, aby se okolo vás zobrazovaly názvy ulic nebo šipky, které vás při chůzi navigují do nejbližší kavárny. Na stejném principu fungují i nové stavebnice LEGO Hidden Side.

Na displeji smartphonu dětem díky rozšířené realitě ožije stavebnice před očima.Na displeji smartphonu dětem díky rozšířené realitě ožije stavebnice před očima.

Z dětí se stanou lovci duchů

První kroky jsou stejné jako u klasické LEGO stavebnice. Děti ji rozbalí, otevřou si návod a sestaví autobus, školu nebo třeba strašidelný vlak. Jakmile ale připojí poslední kostičku, stáhnou si do smartphonu nebo tabletu bezplatnou aplikaci LEGO Hidden Side, která je k dispozici pro Android i iOS. Aplikace je kompletně v češtině a na stránce www.lego.com/devicecheck si děti snadno ověří, zda je kompatibilní s jejich smartphonem.

Když aplikaci spustí a namíří kamerou smartphonu na stavebnici, svět okolo nich náhle ožije. Okolí stavebnice se ponoří do temné noční oblohy a ze zákoutí začnou vyletovat duchové. Strašidelnou atmosféru navíc doplní mlha, tajemná hudba a další zvukové efekty.

Děti pak kamerou ze všech stran krouží po stavebnici, dokud nenarazí na ducha. Toho střílením (v reálném světě ťukáním na displej) zneškodní a hledají dál. Jakmile porazí všechny duchy, kteří si ze stavebnice udělali svůj obývák, přijde na scénu jejich boss – každá stavebnice má jednoho a porazí ho jen skuteční mistři v lovu duchů.

V aplikaci za polapené duchy děti dostávají trofeje. Pokud pochytají duchy ze všech 8 stavebnic, otevře se jim konec příběhu a budou se moci pokochat kompletní sbírkou strašidelných úlovků. Kromě lovení duchů mohou v aplikaci zkoušet i jiné vylomeniny, například hledat skryté artefakty nebo si vyzkoušet roli ducha a snažit se převzít moc nad stavebnicí.

Na první pohled jsou postavičky v obyčejném městě, ale stačí zapnout aplikaci a ponoří se do světa strašidel.Na první pohled jsou postavičky v obyčejném městě, ale stačí zapnout aplikaci a ponoří se do světa strašidel.

Na lov duchů nebudou děti samy

Všech 8 stavebnic LEGO Hidden Side spojuje napínavý příběh. Hlavním hrdinou je třináctiletý YouTuber Jack Davis, který se s rodinou přestěhoval do města Newbury. Brzy zjistí, že se v městě děje něco nekalého. Učitelům zelenají oči, školní jídelnou létají dezerty a z věže se ozývají podivné zvuky. O nadvládu nad městem totiž usiluje takzvaný Hidden Side – dávno zapomenutý svět duchů.

Jack vyráží na lov duchů spolu s kamarádkou Parker a vědkyní J. B., která vyvinula aplikaci na odhalování a likvidování přízraků. Vaše ratolesti se tak přidají k Jackově partě a pomohou jí zlotřilé duchy poslat na věčný odpočinek.

Hlavním záporákem je přízrak čarodějnice Lady E., která terorizovala městečko před 200 lety. Svým 8 nohsledům věnovala 8 artefaktů duší, kterými vysávali duševní sílu obyvatel města. Prapradědeček Parker nakonec plán Lady E. zmařil a uvěznil ji do říše duší. V současnosti se Lady E. pokouší znovu nabýt své síly, a proto musí děti v každé stavebnici najít jeden artefakt duše a porazit jednoho nohsleda. Jakmile porazí všechny, Lady E. zůstane v říši duší nadobro uvězněna.

Každá stavebnice je jiná

Vaše děti mohou s Jackem a jeho partou vyrazit až na 8 míst v městečku Newbury:

  • k paranormálnímu autobusu,
  • strašidelné střední škole,
  • na temný hřbitov,
  • do laboratoře vědkyně J. B.,
  • ke kaskadérskému náklaďáku,
  • na starou rybářskou bárku,
  • do vlaku duchů
  • nebo ke stánku s krevetami.

Na všech těchto místech, které si samy postaví, potkají nové postavičky, nové strašidelné duchy a nová tajemná zákoutí.

Stavebnice jsou plné různorodých postaviček od učitelů přes motorkáře až po lovce krevet.Stavebnice jsou plné různorodých postaviček od učitelů přes motorkáře až po lovce krevet.

Každá stavebnice je jiná a plná vychytávek. Strašidelný vlak se například stisknutím tlačítka na střeše promění v zubaté strašidlo s přízračnými křídly. Na jednom z vagónu navíc děti postaví odstrašovací dělo, které jim pomůže duchy porazit.

I budovu střední školy mohou děti několika páčkami proměnit v zubaté monstrum se zlotřilým pohledem a velkými drápy. Na tuto proměnu zareaguje i aplikace – pokud děti přetvoří školu do podoby hladového monstra, objeví se před nimi úplně noví duchové a navíc na displeji uvidí, jak budova natahuje drápy a kouše kusadly. Proto musí se stavebnicemi experimentovat, aby našly úplně všechny duchy.

Během pár vteřin děti promění obyčejnou střední školu v zubaté monstrum.Během pár vteřin děti promění obyčejnou střední školu v zubaté monstrum.

>> Pořiďte dětem stavebnice z edice LEGO Hidden Side. <<

Která stavebnice LEGO Hidden Side se vám líbí nejvíc? Napište nám to do komentářů.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.