6 tipů na velikonoční aktivity s dětmi | Blog Mall.cz

6 tipů na velikonoční aktivity s dětmi

Barvení kraslic a výroba pomlázky je klasika. Máme pro vás další tipy, jak tematicky zabavit děti během velikonočních svátků. Doma i venku.

1. Hledejte poklady na Velký pátek

Na Velký pátek, tedy pátek před Velikonocemi, se podle klasické pověry otevírají hory a vydávají poklady, které jsou v nich ukryté. A protože je Velký pátek volný, je to ideální příležitost vyrazit na nějakou horu s dětmi.

Nemusíte hned na Sněžku, úplně postačí i kopec za domem. Důležité jsou totiž poklady. Dětem předem nachystejte stopovanou vedoucí k ukryté odměně nebo společně pátrejte po opravdovém pokladu – Velký pátek je ideální den na Geocaching.

2. Zahrajte si zajíčkovu schovávanou

Není jisté, zda tahle tradiční hra pochází z USA nebo Německa. Jisté ale je, že ji děti milují. V zahraničí nahrazuje koledu s pomlázkou, vy ji můžete zajíčkovou schovávanou doplnit.

Jednoduše schovejte po zahradě nebo po bytě vajíčka, bonbóny nebo třeba ingredience na výrobu slizu. Děti vybavte košíčkem, řekněte jim, že velikonoční zajíček ztratil nadílku a potřebuje pomoc s hledáním. Pak už je jen vypusťte a bavte se zběsilým hledáním.

Když na zahradě schováte i figurky zajíčků, bude příběh ještě opravdovější.

3. Nachystejte koledu pro zvířátka

V předchozí aktivitě děti sbíraly zajíčkovu nadílku, teď mu mohou štědrost oplatit. Nebo alespoň jeho kamarádům ptáčkům.

Jako zahradní dekoraci společně vyrobte malá krmítka a ozdobte jimi stromy, keře nebo balkon. Ideální je trochu zmáčknout roličku od toaletního papíru, rozstřihnout ji na 3-4 části a dále postupovat podle návodu. Výsledná minikrmítka mají při troše fantazie tvar a vzhled kraslice a navíc vábí ptáčky, které pak můžete s dětmi pozorovat. Jen dávejte pozor na kočky.

4. Pošlete přáníčko

Kdy jste naposledy dostali dopis nebo pohled? A co teprve vaše děti! Zprostředkujte jim tradiční aktivitu a nechte je vyrobit přáníčka pro babičky nebo kamarády. Fantazii se meze nekladou, takže pro tvoření mohou použít pastelky, barevné papíry nebo cokoli jiného.

Když jim pak svěříte peníze a vyšlete je samotné koupit známky, budou mít navíc bojovku a vy dobrý pocit, že je učíte zodpovědnosti.

5. Vyzkoušejte quilling

Jednou z kreativních technik, které můžete s většími dětmi na Velikonoce vyzkoušet, je quilling. Jde o papírové proužky, které speciálním perem stáčíte do spirálek a poté tvarujete do požadovaného tvaru.

Na quillingu je kouzelné, že touto technikou můžete ozdobit přáníčka, kraslice i vyrobit 3D velikonoční dekorace.

Quilling vyžaduje čas a trochu trpělivosti, na volné dny je proto ideální.

6. Absolvujte zkrášlovací proceduru pro holky i vajíčka

Tahle aktivita je hlavně pro maminky a jejich dcerky, ale ani pánové nemusí zůstat stranou. O to větší bude zábava! Pokud vás totiž omrzí barvení vajíček známými způsoby, můžete je nabarvit pomocí laků na nehty a při té příležitosti velikonočně nazdobit i svoje nehty.

Jak na barvení vajíček laky na nehty:

  • Do nádoby s vodou pokojové teploty (to je důležité) nakapejte laky na nehty různých barev.
  • Pomocí párátka nebo špendlíku laky zlehka promíchejte, na vodě vytvoří efektní vzory.
  • Vyfouknuté vejce na špejli ponořte jednou polovinou do vody a chvíli podržte, aby se lak dobře přichytil.
  • Nechte chvíli zaschnout a opakujte s druhou polovinou.

Při této technice zužitkujete zbytky starých laků, hodí se ale jen na vyfouknutá vejce.

Abyste si při barvení nepoškodili vlastní manikúru, používejte gumové rukavice. Malé děti mohou vajíčka na špejli zdobit přímo lakem – díky štětečku je to opravdu jednoduché.

A jak trávíte Velikonoce s dětmi vy? Podělte se o své tipy na aktivity na Facebooku.