S chytrými domácími zahrádkami bude zahrádkářem každý. A po celý rok | Blog Mall.cz

S chytrými domácími zahrádkami bude zahrádkářem každý. A po celý rok

Vaření bez čerstvých bylinek není nikdy úplně ono. Jejich pěstování ale umí pěkně potrápit i šikovnější zahrádkáře. Ještě těžší je udržet rostlinky při životě v bytě. S domácími hydroponickými zahrádkami vypěstujete krásné bylinky, i když nemáte zahradničení zrovna v malíku.

Bylinky v květináčích se bez pravidelné péče neobejdou

Pokud hodláte pěstovat bylinky doma nebo na balkoně klasickou cestou, smiřte se s tím, že bez práce to nebude.

Bylinky totiž umí být pořádně náročné:

  • semínka musíte předpěstovat v sadbovači a pak přesadit do květináčů,
  • namixovat správnou směs zeminy, aby bylinky prospívaly, je úplná alchymie,
  • nevyhnete se každodennímu zalévání a pravidelnému zastřihování,
  • vyřešit musíte i ideální osvětlení
  • a trvalky, jako je např. rozmarýn nebo tymián, musíte pravidelně hnojit a přesazovat.

Udržet bylinkovou zahrádku při životě v domácích podmínkách bývá obtížné. Potřebují každodenní péči, aby dobře prospívaly. A kdo se o ně postará, když pojedete na dovolenou?

Jde to i bez práce

Co kdyby vám někdo řekl, že si vypěstujete krásné, voňavé a zdravé bylinky i bez hlíny, hnojiv a zalévání? Hydroponické domácí zahrádky dělají všechnu práci za vás. Stačí koupit kapsle s vybranými rostlinkami, které nejsou o nic dražší než předpěstované sazeničky, a vložit je do živného roztoku plně nahrazujícího půdu. Za dvě minuty máte hotovo.

Hydroponické pěstování není žádná novinka. Už staří Egypťané věděli, že při tomto způsobu pěstování rostlinky rostou rychleji a vyhýbají se jim škůdci, plísně i choroby.

Hydroponické zahrádky jsou ideální nejen pro bylinky, ale i další rostliny. Testujte a objevujte další možnosti tohoto způsobu pěstování.

Jak hydroponické pěstování funguje?

Místo půdy roztok nasycený živinami. Místo slunce speciální světlo. Místo ručního zalévání inteligentní zavlažování.

Hydroponická zahrádka pečuje o rostlinky speciálním fotosyntetickým světelným spektrem, takže v každé fázi růstu mají přesně to světlo, jaké potřebují. Díky tomu jsou vaše bylinky větší, kvalitnější a zdravější. Obsahují totiž i více vitamínů a minerálních látek. A hlavně vám provoní celý byt.

Čerstvé bylinky po celý rok. Díky chytré hydroponické zahrádce budete mít po ruce vždy čerstvé a voňavé ingredience k vaření.

S hydroponickou zahrádkou je každý zahradníkem

Stávalo se vám běžně, že jste zapomněli bylinky zalít a ony vám všechny do jedné seschly na prach? Například s inteligentní zahrádkou Plantui se vám to nestane – sama si řekne, kdy potřebuje do roztoku přidat živiny. O bylinky pečuje, i když jste na dovolené. Stačí ji jen zapnout do zásuvky.

Jednoduše navíc nastavíte i:

  • Režim spánku – rostlinky musí také někdy odpočívat, proto jim chytré zahrádky dopřejí vždy osm hodin bez světla. Zhasnou každý den ve stejnou dobu, kterou si určíte sami.
  • Režim odvápnění – protože jsou zahrádky naplněné vodou, může se v nich usazovat vodní kámen. Nečeká vás ale žádné namáhavé čištění. Chytré zahrádky to zvládají samy.

Jak na to krok za krokem

V jedné chytré zahradě současně pěstujete až 6 rostlin. Zasaďte si bylinky, salát či jedlé květy. Bez ohledu na roční období.

Krok 1: Sestavte zahrádku Plantui a do spodní části nalijte 3 litry vody se 3 lžičkami živin.

Krok 2: Kapsle s bylinkami a dalšími rostlinkami vložte do přichystaných drážek.

Krok 3: Zapněte zahrádku do zásuvky a asi za 5 dní už uvidíte první lístečky.

Krok 4: Systém se stará za vás. Vy jen postupně zvedejte vrchní část s osvětlením, aby se lístky bylinek o lampu nespálily.

Krok 5: Asi za 6 týdnů už sklízíte voňavou úrodu.

Až bylinky spotřebujete, stačí vytáhnout kapsle a vložit zase nové. Tři kusy pořídíte za 149 Kč.

Chytré domácí zahrádky nemusíte nijak opečovávat. Stačí jen jednou za čas přilít vodu a přisypat živiny. Třeba zahrádka Plantui si sama řekne, kdy od vás něco potřebuje.

Víc než květináč

Už žádné ruce ušpiněné od hlíny, seschlé bylinky nebo saláty plné škůdců. Domácí inteligentní zahrádka, jako je Plantui, je šikovný zahradník, tichý společník i krásná minimalistická dekorace.

Režim spánku, stejně jako režim dovolená, případně zhasnutí světla nastavujete dotekem a pohlazením. Takže se nedivte, pokud brzy začnete mít chuť si se svou zahrádkou povídat.

Napište nám do komentářů, co na hydroponické pěstování říkáte.