Boty od Nike si umí samy utáhnout tkaničky! | Blog Mall.cz
Boty od Nike si umí samy utáhnout tkaničky!

Boty od Nike si umí samy utáhnout tkaničky!

Vysněná budoucnost je tady! Alespoň symbolicky pro fandy technologií a kultovního sci-fi filmu Návrat do budoucnosti. Nike začal prodávat boty HyperAdapt, které si samy zavážou tkaničky.

Ve filmu se objevily samozavazovací boty značky Nike v roce 1989, tedy ve druhém dílu trilogie Návrat do budoucnosti. Hlavní hrdina Marty McFly se tenkrát vydal do roku 2015 a chytré boty byly jednou z věcí, které ho v budoucnosti překvapily. Nike toho loni marketingově využil a oznámil vývoj takových bot. Dlouho to vypadalo jen jako vtípek s tím, že vznikne jen pár experimentálních kousků. Ale teď se opravdu takové boty začnou prodávat.

Když si botu nasadíte na nohu a postavíte se, sepne se tlakový senzor a v botě stáhne systém lanek. Sílu stažení lze přitom korigovat pomocí tlačítek. Samotné tkaničky na povrchu nejsou opravdové, slouží jen jako designový doplněk, aby bota vypadala tak, jak má.

Uvnitř je pochopitelně schovaný akumulátor. A když už tam je, tak bota dostala i světelné efekty. Barvou informuje, jak je na tom akumulátor s energií. Ta by měla vydržet dva týdny běžného používání, nabíjení pak probíhá bezdrátově a trvá přibližně tři hodiny.

Pokud už si na boty děláte zálusk, tak přijde zklamání – zaprvé cenou, která činí ohromných 720 dolarů. A zadruhé velmi omezenou dostupností. Prodej byl spuštěn jen v jediném značkovém obchodě Nike v New Yorku. O možné distribuci za hranice USA zatím nepadla ani zmínka.

Obuv všeho druhu si můžete vybrat zde >>

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5