Chcete být šťastnější a štíhlejší? Vstávejte dříve | Blog Mall.cz
Chcete být šťastnější a štíhlejší? Vstávejte dříve

Chcete být šťastnější a štíhlejší? Vstávejte dříve

Až příště budete chtít zamáčknout budík a spát dál, zadržte. Výzkum prokázal, že ranní ptáčata jsou štíhlejší, zdravější a šťastnější než peciválové. Nejhůře na tom jsou děti, které chodí spát pozdě v noci.

Britský výzkum se zaměřil na 1100 lidí, žen i mužů a pozoroval jejich spací návyky. 13 procent lidí, kteří vstávají kolem 7. hodiny, nemají potřebu dospávat. Dokonce se ukázalo, že ranní ptáčata mají menší příznaky depresí a úzkosti.

Tyto vlivy jsou patrné, ale samozřejmě záleží na profesi, kterou jedinec vykonává, člověk, který pracuje přes noc, je ve velké nevýhodě. Jeho tělo ukládá tuky a nebere si živiny, jak je pro něj přirozené. Za další trpí i jeho psychický stav, trpí kvůli nedostatku světla.

Dále vědci uvádějí, že další příčinou vyčerpání člověka může být často špatná matrace nebo konstrukce lůžka. Někteří lidé mají pocit, že jsou stále unavení, ale to si jenom myslí. Jak se říká: S jídlem roste chuť. Čím více budou spát, tím více budou unaveni.

Měli bychom dodržovat pravidelný režim, chodit spát zhruba ve stejné hodiny, snad jen na občasné výjimky. Když si chceme přispat, tak maximálně jednou týdně a nanejvýš o hodinu.

PODÍVEJTE SE NA POHODLNÉ POSTELE >>

 

Témata:
  postel, spánek, zdraví
 

Instagram

@mall_czsk

Top 5