Rostlinné polštáře podpoří váš zdravý spánek | Blog Mall.cz
Rostlinné polštáře podpoří váš zdravý spánek

Rostlinné polštáře podpoří váš zdravý spánek

Hlava jako střep, bolavá záda, nespavost… Výčet zdravotních problémů, které míváme ze stresu a věčného spěchu, by byl asi hodně dlouhý. Zkuste si domů koupit speciální polštáře naplněné různými rostlinami a bylinami. Pomáhají na kdeco. Seženete je v bioprodejnách, na internetu nebo v lékárnách.

Na bolavá záda: pohanka

Polštář naplněný pohankovými slupkami působí skvěle například při zablokované páteři, bolestech zad, hlavy, ramen i zátylku. Je výbornou a cenově dostupnou prevencí proti migrénám, chorobám uší a mírní bolesti kloubů. Jemné a elastické pohankové slupky můžou zašité v polštáři sloužit i jako příjemné sezení při odpočinku a meditaci i celkové relaxaci. Při sezení u televize je to vhodná podložka pod hlavu.

Proti revmatu: špaldové slupky

Napěchované v polštářích posilují imunitní systém, takže jsou výbornou prevencí proti virózám a nachlazení v létě i v zimě. Mají uklidňující a antidepresivní účinky, pomáhají při dně, revmatu, proti bolestem kloubů, zlepšují prokrvení nohou (když je jimi podložíte) a jsou prevencí i proti křečovým žilám. Zahánějí celkové vyčerpání. Podporují činnost ledvin, střev a celé vylučovací soustavy.

Na horečku: bambus

Polštáře plněné bambusem citelně pomáhají při nemocech, které provázejí horečky a bolesti hlavy. Je dobré, když pro tento účel máte k dispozici polštáře rovnou dva, abyste si hlavu mohli položit výš. I taková zdánlivá maličkost vám uleví.

Pro nespavce: bukvice

Tyhle polštáře se plní asi půlkilem řezaných a nasušených bukvic. Nejenže lépe a rychleji usnete, ale pomáhají i klidnému spánku bez divokých snů. Ráno se pak cítíte odpočatě a svěže.

Proti hemoroidům: pecky z višní

Pecky dokážou pohlcovat teplo, nebo naopak přijímat a udržovat chlad – a to i více než 12 hodin. Peckové polštáře se proto dají použít například jako ohřívací lahve (nejlepší je nahřívat je na radiátoru nebo teflonovém pekáči na otevřených dvířkách trouby – stačí 5 až 8 minut). Když je chceme na ochlazení, stačí je na chvíli dát do mrazáku. Pak můžou sloužit jako obklady na otoky, zanícené šlachy končetin a podobně. Chladné pecky mírní i bolesti hlavy. Peckový polštář je skvělý jako sedací podložka, když vás trápí hemoroidy. Nebo se po nich dá šlapat, a rozproudí se tak krev v unavených chodidlech.

Na rýmu: máta

Mátové ležení je ideální při rýmě i nastydlých dutinách, protože uvolňuje dýchací cesty a vy se můžete při rýmě a ucpaném nose lépe vyspat.

Proti chrápání: směska z bezu a lípy

Chrápání nepostihuje jen muže, ale i ženy. Když mezi ně patříte, tak doporučujeme polštář naplněný směsí mateřídoušky, černého bezu a lípy.

Široký výběr polštářů a přikrývek naleznete zde >>

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5