Vrhněte se na tisk: 6 důvodů, proč mít doma tiskárnu | Blog Mall.cz

Vrhněte se na tisk: 6 důvodů, proč mít doma tiskárnu

I v dnešním on-line světě se pravidelně dostanete do situací, kdy je papír nenahraditelný. Mít doma tiskárnu je komfort, který vám usnadní každodenní činnosti a zachrání vás nejen před postáváním ve frontě v copycentru, ale i před zbytečným výdaji. Koukněte na 6 způsobů, jak vám tiskárna usnadní život.

1. Tiskněte si levnější fotky z dovolené a oslav

Domácí inkoustovou tiskárnu bude zbožňovat každý, kdo se rád obklopuje svými oblíbenými zážitky a vzpomínkami například v podobě zarámovaných fotek nebo fotoknížek. Domácí inkoustové tiskárny vám dnes bez problému vytisknou podobně kvalitní fotografie jako velké tiskárny v copycentrech. A zatímco jedna fotografie vás v copycentru vyjde na několik desítek korun, na moderních domácích tiskárnách ji budete mít téměř zadarmo.

Například na tiskárnách Epson EcoTank vytisknete s původním množstvím inkoustu až 1 800 barevných fotografií, přičemž tisk jedné vás včetně lesklého fotopapíru vyjde na 2 koruny. Pokud je navíc vložíte do rámečku, budou vaše fotky z dovolených nebo rodinných oslav vypadat jako od profíka.

S domácí tiskárnou si snadno vytvoříte krásné fotoknihy.

2. Za běžný tisk dáte jen pár halířů

Domácí tisk na inkoustových tiskárnách je čím dál levnější. Za jednu černobílou stranu dáte na moderní tiskárně zhruba 0,06 haléře. Zásoba inkoustu v tiskárnách Epson EcoTank vydrží až 8 000 stran. Z dlouhodobého hlediska se proto domácí tiskárna vyplatí podstatně víc než pravidelné návštěvy copycentra.

Oproti laserovým tiskárnám jsou navíc inkoustové energeticky úspornější a tvoří podstatně méně odpadu.

3. Buďte ještě kreativnější

Tiskárna je nezbytný nástroj všech kreativních duší. Vyrobíte s ní vlastní trička, nálepky nebo třeba pohlednice. A kromě tiskárny k tomu nepotřebujete nic než trošku šikovnosti a správný papír.

Nosíte-li rádi trička se zábavnými potisky nebo chcete přátele obdarovat oblečením s jejich oblíbenou hláškou, pořiďte si k tiskárně speciální nažehlovací papír. V grafickém programu už si jen potisk dle libosti upravíte, vytisknete a na žehlicím prkně ho na tričko nažehlíte.

Kromě nažehlovacího papíru seženete i samolepicí papíry nebo fólie. Vytištěné obrázky z něj jednoduše vystřihnete a nalepíte, kam budete chtít. Vytvoříte tak například:

  • nálepky na hrníčky nebo peněženky,
  • originální samolepky do diáře nebo dětského deníčku,
  • veselé dekorace na nábytek.

I výroba vlastních pohlednic je s domácí tiskárnou hračka:

  1. Vyberte si obrázek, který chcete na pohlednici vytisknout (například fotku vašeho okolí nebo rodinnou fotografii).
  2. V libovolném grafickém programu obrázek upravte podle svých představ a změňte jeho rozměry na 12 × 17 centimetrů.
  3. Vytiskněte ho na tvrdý papír a pak už jen napište pěkný vzkaz, přilepte známku a vyšlete pohled na cestu ke svým blízkým.

4. Pracujte pohodlně i z domu

Při práci z domu se bez tiskárny obejdete jen těžko. Faktury, smlouvy a jiné dokumenty během minuty přemístíte z počítače do šanonu. Tiskárny jako Epson EcoTank, podporují oboustranný tisk, takže ušetříte ve složkách o polovinu více místa než při jednostranném tisku.

S těmito tiskárnami také můžete pohodlně tisknout z mobilu, tabletu či jiného zařízení. Jednoduše si nainstalujete bezplatnou aplikaci Epson iPrint a přes Wi-Fi vytisknete například PDF soubory nebo fotky, které máte ve smartphonu. Díky funkci Epson Email Print navíc dokumenty vytisknete, i když budete zrovna v kavárně, na schůzce nebo na dovolené v Itálii. Stačí je poslat na e-mailovou adresu vaší tiskárny.

Vyfotili jste na procházce pěknou fotku na mobil? Přímo z mobilu ji můžete i vytisknout.

5. Vstupenky bez čekání ve frontě

Ačkoliv například vstupenky do kina nebo lístky na autobus už si dneska tisknout nemusíte, protože stačí ukázat QR kód, takové letenky je pořád jistější vytisknout. A vytištěné lístky jsou přece jenom bezpečnější, protože se vám může vybít mobil nebo narazíte na místo, kde není dobrý signál pro stažení vstupenek z e-mailu.

6. Obsluhovat domácí tiskárnu je hračka

Vzpomínáte si na staré tiskárny, do kterých jste museli pravidelně kupovat kazety s barvou nebo samostatný inkoust? A jak jste po každé výměně barvy museli několik minut drhnout ruce a stůl, abyste se zbavili rozlité náplně? Tak tyhle časy jsou definitivně pryč.

Moderní tiskárny Epson EcoTank používají nádržky na inkoust, které jsou přímo součástí tiskárny. Barvu do nich z koupených lahviček jednoduše přelijete a vyhnete se nepořádku.

Tiskárny Epson EcoTank šetří peníze, čas a jsou šetrné vůči přírodě.

<< Ušetřete peníze s úspornými tiskárnami Epson. >>

Máte doma tiskárnu? Napište nám do komentářů, jak vám usnadňuje práci.