Vyrazte na dovolenou s tabletem | Blog Mall.cz

Vyrazte na dovolenou s tabletem

Mnoho lidí má pocit, že zařízení na pomezí chytrého telefonu a počítače nevyužije. Chyba lávky. Na cestách (a zejména s dětmi) nemá konkurenci.

1. Zabaví vás na dlouhých cestách

Pokud neřídíte, několikahodinové přesuny autem, letadlem nebo jakýmkoli jiným dopravním prostředkem jsou nudné. Můžete si s sebou vzít knihu nebo třeba pletení, ale to vás pravděpodobně na celou dobu nezabaví. Tablet však můžete před cestou “nakrmit” různými knihami, filmy a aplikacemi a zábavu střídat.

2. Poradí cestu

Tablet s GPS je výhodný i pro řidiče, protože nahradí navigaci a navíc je díky většímu displeji přehlednější než telefon.

Tablet s GPS využijete v autě, při geocachingu i hledání dobrých restaurací v novém městě.

3. Udrží děti v klidu...

Děti tablety milují. Tak jednoduše se ovládají a nabízí tolik možností zábavy, že je díky nim udržíte v pravé poledne pod slunečníkem. Při čekání v restauraci zase můžete malým dětem pustit na tabletu oblíbenou pohádku a mezitím v klidu prostudovat jídelní lístek. S tabletem vám navíc pořád nebudou brát telefon, aby si mohly zahrát hru.

4. … a dostane je také ven

Tablet děti jen nepřiková ke gauči, ale také vybudí k procházkám a výletům. Má-li tablet GPS, můžete vyrazit na lov pokladů s hrou Geocaching nebo lovit pokémony s hrou Pokemon GO. Pro děti jsou výpravy s jasným cílem atraktivnější, poznáte nová místa a nemusíte se bát, že se vám vybije telefon. Pro jistotu ale k tabletu přibalte i powerbanku.

Ovládání tabletu je tak snadné, že ho zvládne opravdu každý.

5. Nahradí těžké knihy

Dovolená je pro mnoho lidí příležitostí, jak dohnat čtenářské resty. Nemusíte ale tahat kufr plný bichlí ani doma s těžkým srdcem vybírat, které dvě knihy si vezmete. Prostě si je všechny nahrajte do tabletu a je to. Tablet tak nahradí další nařízení - čtečku.

6. Přehraje filmy i seriály

Kromě knih si do tabletu také můžete nahrát videa a při deštivých dnech doženete i filmové a seriálové resty. Nejste tak odkázaní na nabídku místní televize ani na malý displej telefonu.

7. Nahradí deskové hry

Na tabletu se zabavíte sami i ve více lidech. Mnoho oblíbených deskových her je dnes k dispozici i v podobě aplikace a vy tak nemusíte na dovolenou tahat těžké krabice a bát se, že ztratíte figurky. Kdy jste třeba naposledy hráli Monopoly?

8. Zálohujete si na něj fotky

Tabletem můžete i fotit, ale kvůli velikosti to není příliš praktické. Na cestách vám však poslouží jako výborná záloha na fotky z vašeho kompaktu nebo zrcadlovky. Pravidelným přesunem fotek do tabletu se vyvarujete tomu, že byste se ztrátou fotoaparátu přišli o všechny snímky z dovolené.

Fotit se s tabletem dá, ale příliš praktické to není.

Na tabletu je navíc můžete rovnou upravovat a po návratu na něm fotky pohodlně ukážete třeba babičce.

Máte doma tablet a napadají vás další tipy na jeho využití na cestách? Podělte se v komentářích nebo na našem Facebooku.