Vítejte v budoucnosti: nová OLED TV hraje přímo z obrazovky | Blog Mall.cz

Vítejte v budoucnosti: nová OLED TV hraje přímo z obrazovky

Zvuk nevychází z reproduktorů, ale přímo z obrazovky. Společnost Sony přichází s novými modely OLED televizí, které prohlubují zážitek z domácího sledování filmů a seriálů.

Po úspěšném modelu A1 přichází Sony se zbrusu novou OLED televizí AF8. A co je to vlastně ten OLED? U běžných televizí jsou panely podsvícené, zatímco u těchto „organických” variant vyzařují světlo jednotlivé body obrazovky. Každý pixel samovolně mění svůj odstín a kontrast, díky čemuž si užijete výjimečně ostré detaily.

Perfektní sladění obrazu a zvuku

To, čím televize zvěstuje budoucnost domácí zábavy, je technologie Acoustic Surface, díky které zvuk vychází přímo z obrazovky. Za displejem se nachází dva aktivační body, které jemně vibrují a spojují zvuk s obrazem.

Díky této technologii uslyšíte dialogy i speciální efekty vždy ze správného místa. Pusťte si na televizi koncert a rázem budete na stadionu s muzikanty i jásajícím publikem. Tóny budou vycházet ze strun muzikantovy kytary, nikoli z rámu televize.

V televizi se skrývá přes osm milionů individuálně zářících pixelů.

Všechny barvy světa

Věděli jste, že zapadající slunce vrhá tisíce barevných gradací a tónů? Televize je s pomocí technologie Super Bit Mapping odhalí všechny a tento výjimečný zážitek vám v celé kráse zprostředkuje.

Displej Triluminos mapuje širší paletu barev, než je u televizí běžné, a proto obraz věrně reprodukuje každý stín a odstín. Sledujete-li dokument o vesmíru, uvidíte tak ostře vykreslenou černou díru, že děti a psi utečou do vedlejšího pokoje.

Tenká obrazovka je součástí moderního designu.

Na vlnách minimalismu

Vývojáři OLED televizí se zaměřují na to, aby se obrazovka stala přirozenou součástí každého prostoru. Není náhoda, že inspirací pro design byly obrazy v moderních galeriích.

Díky tenkému a nenápadnému rámu nebude váš divácký zážitek nic rušit. Postupně zapomenete, že sledujete televizi, a budete mít pocit, že se obraz odehrává okolo vás.

V platformě Android TV najdete filmy, hudbu, internet a užitečné aplikace.

Co řeknete, to uvidíte

OLED TV AF8 zvuk nejen perfektně vysílá, ale dokáže mu i naslouchat. Má vylepšené hlasové ovládání, takže stačí říct, co chcete sledovat, a platforma Android TV to za vás spustí.

Je jedno, jestli film zrovna běží v televizi, je dostupný na Google Play, nebo ho máte na externím USB. TV reaguje na názvy filmů, seriálů a televizních kanálů, ale také na jména žánrů nebo herců a hereček.

Která funce nové OLED TV se vám líbí nejvíc? Povězte nám to do komentářů nebo na Facebook.