Uklízecí roboti a dokonale uklizený dům nejsou sci-fi | Blog Mall.cz

Uklízecí roboti a dokonale uklizený dům nejsou sci-fi

Když chcete přijít z práce do uklizeného domu, máte dvě možnosti. Buď si najmete hospodyni, nebo si pořídíte robotický vysavač či mop. A přiznejme si, robot má své výhody – nikdy není nemocný, pracuje i o svátcích, je diskrétní, maximálně výkonný a nepotřebuje klíče. Seznamte se s úklidovými pomocníky nové generace.

Představte si svůj pravidelný úklid v obýváku. Odklidíte maximum věcí z podlahy, vysajete plochu, sundáte nástavec vysavače a objedete ještě rohy nábytku. Protože je vysávání hlasité, samozřejmě jím rušíte zbytek domácnosti a možná i sousedy. Když je hotovo, uklidíte vysavač do komory, protáhnete bolavá záda a vracíte se do obýváku narovnat věci na podlahu.

V 21. století to zní trochu jako středověk, že? Ve více než 20 milionech domácností to už ale vypadá jinak. Lidé v nich odklidí věci z podlahy a za chvíli se vrátí, aby je tam narovnali. Mezitím se v kuchyni věnují třeba nedělnímu obědu, z vedlejší místnosti se ozývá jen tiché vrnění. Pracuje tam totiž robotický vysavač iRobot.

Stačí dát nohy nahoru a iRobot Roomba vysaje i pod gaučem.

Robotický vysavač uklidí až 185 m2

Robotické vysavače iRobot jsou různé, podobně jako jsou rozmanité potřeby domácností. Je pochopitelné, že majitelé velkých domů s dětmi a psy potřebují silnější přístroj než singles v městských bytech. Všechny vysavače iRobot Roomba ale patří mezi technologickou špičku, proto jsou celosvětově nejprodávanější.

Každý iRobot:

  • uklidí na jedno nabití 100-185 m2,
  • díky třístupňovému čisticímu systému posbírá všechny nečistoty,
  • rotující boční kartáček, se kterým vyčistí i rohy, boky nábytku a další těžko dostupná místa,
  • po úklidu sám zajede do nabíjecí stanice a za 3 hodiny je připraven znovu vyrazit,
  • pohybuje se po prostoru pomocí navigace iAdapt,
  • díky speciálnímu senzoru nespadne ze schodů,
  • jiný senzor ho ochrání před zamotáním do kabelů.

Robotické vysavače Roomba jsou vhodné na všechny typy podlah.

Další funkce, mezi které patří například ovládání pomocí mobilní aplikace, funkce odloženého startu nebo automatická detekce špíny, si už volíte podle vlastních požadavků.

  • iRobot Roomba série 600 má všechny základní vlastnosti, vybrané modely navíc funkci odloženého startu a ovládání přes aplikaci iRobot HOME.
  • iRobot Roomba série 800 zvládá uklidit až 150 m2, robot sám detekuje nečistoty, upozorní na plný koš, díky funkci Room to Room se automaticky přesouvá do další místnosti a je prakticky bezúdržbový.
  • iRobot Roomba série 900 uklidí až 185 m2, komunikuje v češtině, dobíjí se během úklidu a nejpokročilejší model Roomba 980 rozezná, když najede na koberec a automaticky zvýší sací výkon.

Pro velké rodiny se hodí výkonné Roomby série 900.

Robotický mop uklízí i na sucho

I když milujete hebké koberce, v koupelně a kuchyni je pravděpodobně nemáte. Přitom právě v těchto místnostech se na podlaze hromadí drobky, vlasy, prach a nejrůznější skvrny. Se vším si poradí další pomocník, robotický mop Braava.

Uklízí suchým i mokrým způsobem, takže odstraní drobky a vlasy, setře prach a poradí si i s větší mastnotou. Stejně jako Roomba, i Braava perfektně uklidí rohy místností. Model Braava jet 240 se dá navíc ovládat pomocí mobilní aplikace.

iRobot Braava zajistí vašim dětem bezpečný průzkum domácnosti.

Robotický mop vytře až 60 m2, nebo zamete až 180 m2. Braava je proto ideálním společníkem Roomby a tito dva roboti dohromady se každý den postarají o perfektní úklid celé vaší domácnosti.

A co vy? Ještě vysáváte a vytíráte ručně?