Recenze Xiaomi Pocophone F1: špičkový smartphone nemusí stát majlant | Blog Mall.cz

Recenze Xiaomi Pocophone F1: špičkový smartphone nemusí stát majlant

Čínští výrobci z Xiaomi se nebojí dělat na trhu se smartphony odvážné piruety. V posledních letech to dokazují zejména s mobily, které stojí podstatně méně než stejně výkonné kousky od konkurence. Jak si v tomto ohledu vede nejnovější Pocophone F1?

Jakmile do ruky dostanete krabičku, bude vám jasné, že Pocophone je stylová záležitost. Krabička vypadá, jako by se v ní ukrýval parfém – malá a čistá. Naštěstí v ní skutečně najdete očekávaný telefon, adaptér a navíc i pouzdro.

Přítomnost pouzdra v balení vždy potěší. Je tmavé a lehce průhledné a po nasazení jsme párkrát zapomněli, že na mobilu vůbec nějaké pouzdro máme. Perfektně totiž s konstrukcí splývá. Silikon navíc úspěšně zamezí jakýmkoliv škrábancům.

Dvoubarevná krabička je stylová stejně jako samotný telefon.

Displej, který nepřehlédnete

Jakmile Pocophone vezmete do ruky, dobře pochopíte, že to není žádný střízlík. Na 6,18palcovém displeji s FullHD+ rozlišením se příjemně kouká nejen na on-line videa, ale i na celovečerní filmy. Napomáhá tomu také vykrojená část displeje a poměr stran 18,7:9, což dělá z telefonu pořádně širokou nudli – skoro jako z italské kuchyně. Videa si užijete v kterékoliv poloze – IPS panel funguje, jak má, takže obraz je ostrý ze všech úhlů.

I přes svou velikost má Pocophone slušnou ergonomii. Přestože máme menší ruce, dobře se nám držel a bez přehmatávání jsme dosáhli na všechna tlačítka, včetně čtečky otisků na zadní straně. Pokud jste zvyklí na kovové konstrukce, může vás znervóznit, že Pocophone je z plastu. Pravdou je, že zadní část konstrukce jde velmi snadno poškrábat, proto přijde přibalené pouzdro vhod.

Silikonové pouzdro je odolné a smartphone v něm vypadá přirozeně.

Pod plastovou skořápkou však Pocophone skrývá zakopaný poklad. Aktuálně nejnovější procesor Snapdragon 845 a 6 GB RAM je zárukou toho, že plynule poběží i náročné aplikace a s multitaskingem nebude problém. Testovali jsme přeskakování mezi pěti současně spuštěnými hrami a nenarazili jsme na žádné sekání či zpomalování systému.

Heslo netřeba, mám obličej

Úložiště má v základu slušných 64 GB, takže mobil můžete využít i jako multimediální úložiště. Pokud chcete nášup, k dispozici je i verze se 128 GB. V obou verzích najdete funkci odemykání obličejem, se kterou telefon odemknete rychleji než při zadávání gesta.

Pocophone příjemně potěší všechny lovce zážitků. Duální fotoaparát s umělou inteligencí dokáže pořídit profesionální snímky bez dlouhého nastavování. Foťák během vteřiny zaostří, upraví světelnost a vyzdvihne detaily. Ve tmě se objevuje lehký šum, ale například na fotkách z večerního koncertu bez problému zachytíte tváře muzikantů. To vše mají na svědomí zadní fotoaparáty s 12 MPx a 5 MPx. Na čelní straně najdete také 20MPx selfie fotoaparát.

Okolo přední kamery obtéká elegantní vykrojený displej.

Užijte si dva dny bez drátu

Během dnů strávených s Pocophonem jsme zhruba hodinu denně hráli hry, v průběhu celého dne surfovali po internetu, koukali na on-line videa, telefonovali a používali chatovací aplikace. Za tohoto provozu baterie vydržela s přehledem přes dva dny. Pyšní se 4000 mAh a nabíjet ji budete pomocí USB-C nabíječky.

Z dalších vychytávek bychom rádi vyzdvihli příjemný Android 8.1 Oreo s nástavbou MIUI, ve kterém jsme se rychle zorientovali. Telefon má také velmi kvalitní chlazení – u žádné náročnější hry jsme se nesetkali s tím, že by se kryt zahříval. Co zamrzí, je absence NFC – technologie pro bezdrátovou komunikaci, která umožňuje například používat smartphone místo platební karty.

Verdikt: mocný výkonem a něžný k peněženkám

Xiaomi Pocophone F1 nás překvapil tak, jak se to už dlouho žádnému smartphonu nepodařilo. Za 9 490 Kč směle konkuruje smartphonům se stejným výkonem, které jiní výrobci prodávají za 20 tisíc. Kromě výkonu potěší duálním fotoaparátem, skvělým displejem a dlouhou výdrží.

Xiaomi Pocophone F1 se má čím chlubit.

Co se na Pocophonu líbí vám? Napište nám do komentářů.