Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2: inteligentní čističku vzduchu ovládnete jednoduše i z mobilu | Blog Mall.cz

Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2: inteligentní čističku vzduchu ovládnete jednoduše i z mobilu

Po tom, co se Xiaomi uchytilo na trhu s chytrými telefony, vrhá se ambiciózní značka i do zdravé domácnosti a představuje už druhou verzi své čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2. Inteligentní spotřebič láká především skvělým poměrem cena/výkon. Za 5,5 tisíce korun získáte jedinečného, designového pomocníka, kterého můžete ovládat i na dálku.

Zmenšená verze s moderním vzhledem

Nová čistička vzduchu Xiaomi vás překvapí už na první pohled. Oproti původní verzi je o 40 % menší. Hmotnost jen 4,9 kg a rozměry 52×24×24 cm dělají z čističky skladného přenosného pomocníka, který v domácnosti konečně nepřekáží.

Čistička navíc skvěle vypadá – díky svému elegantnímu bílému vzhledu je designovou dekorací. Perfektně zapadne do moderně zařízeného obýváku i do kouta útulné pracovny.

Výška čističky se z původních 73 centimetrů snížila na 52 centimetrů. Základna je pak velká asi jako list A4.

Účinnost podtrhuje ventilátor navíc

Ačkoli je čistička skutečně malinká, za hodinu vyčistí až 310 m3 vzduchu a poradí si s místností do velikosti  37 m2. Vděčí za to druhému výkonnému ventilátoru i vyšší účinnosti, kterou konstruktéři v Xiaomi zlepšili o 58 %.

Pokud vás trápí alergie nebo jste citliví na prach, čističku oceníte už pár minut po prvním spuštění. Místnost o rozloze asi 20 m2 vyčistila během 10 minut – od pylu i poletujícího prachu.

Výrobci garantují, že čistička vás zbaví 99,7 % pevných částic ze vzduchu. A svému slibu dostávají i v případě domácnosti s domácími mazlíčky. Xiaomi Mi Air Purifier 2 má totiž třívrstvý filtr, který si poradí i se zvířecími chlupy.

Přidanou hodnotou je uhlíkový filtr, který ocení nejen chovatelé psů a koček. Čistička vás díky němu zbaví pachů v domácnosti – z domácích zvířat i vaření.

Jednoduché ovládání

Radost vám čistička udělá i díky snadné instalaci a zprovoznění. Xiaomi totiž sází na jednoduché ovládání.

Na ovládacím panelu je jediné tlačítko, kterým přepínáte mezi automatickým, nočním a oblíbeným režimem. Zejména noční režim se nám hodně líbil – čistička je v tomto nastavení báječně tichá. Hlasitost jen kolem 30 dB je tišší než tikot hodin a při usínání ji tak vůbec neuslyšíte.

Technické nadšence potěší i to, že čističku ovládnou ze svého chytrého telefonu. Stačí si jen stáhnout aplikaci Mi Home a obě zařízení spárovat.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 sází na jednoduché ovládání. Pomocí jediného tlačítka si vyberete ze tří možných režimů.

Mi Home? To je čistý vzduch na dálku

Jedinou nevýhodou je nedostupnost aplikace Mi Home v češtině. Stačí se ale naučit pár základních anglických frází a aplikaci bez problémů ovládnete – i díky velmi intuitivnímu ovládání.

Díky aplikaci máte řadu funkcí navíc. Můžete v ní sledovat:

  • aktuální teplotu i vlhkost v bytě,
  • kolik hodin už je čistička v provozu
  • nebo třeba kolik m3 vzduchu už vyčistila.

Spolehlivě funguje i plánování zapínání a vypínání přístroje na dálku. Z práce se tak vždy budete vracet rovnou do vyvětraného bytu.

Aplikace Mi Home funguje pro operační systém Android i iOS.

Přístroj myslí na výměnu filtru za vás

Velkým plusem přístroje je automatická kontrola stavu filtru. Světelná dioda vás upozorní, když je ho potřeba vyměnit. Nemusíte tak na údržbu sami myslet a neustále stav kontrolovat.

A i když zrovna nejste technický typ, výměnu filtru zvládnete bez problémů – oproti jiným čističkám totiž nemusíte složitě vyměňovat filtr vrstvu po vrstvě.  Všechny tři vrstvy jsou spojené, takže z přístroje jednoduše vytáhnete vše v jednom kuse.

Filtr vydrží až 6 měsíců, takže i když je pořizovací cena náhradních filtrů mírně vyšší – nový pořídíte asi za 1 300 korun – v měsíčních nákladech to skoro nepoznáte.

Aplikace Mi Home funguje pro operační systém Android i iOS.

Závěrem: kvalitní pomocník s pohodlím

Xiaomi Mi Air Purifier 2 je výjimečná, inteligentní čistička, který vám nejen zlepší vzduch v domácnosti, ale také kvalitu vašeho života. Už třeba tím, že zjednoduší úklid.

Jejím největším bonusem je příjemná velikost i tichost – čistička nebude rušit ani ty z vás, kteří máte velmi lehký spánek. Dokonalým doplňkem je pak propojení se smartphonem, díky kterému můžete čističku ovládat třeba z druhého konce světa.

Jisté je, že v Xiaomi vytvořili mimořádný přístroj, který ve své cenové relaci představuje jednoho z nejúčinnějších pomocníků pro zdravou domácnost.

Jak se vám líbí čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2? Dejte nám vědět na Facebooku, jestli byste si ji pořídili domů.