Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2: inteligentní čističku vzduchu ovládnete jednoduše i z mobilu | Blog Mall.cz

Recenze Xiaomi Mi Air Purifier 2: inteligentní čističku vzduchu ovládnete jednoduše i z mobilu

Po tom, co se Xiaomi uchytilo na trhu s chytrými telefony, vrhá se ambiciózní značka i do zdravé domácnosti a představuje už druhou verzi své čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2. Inteligentní spotřebič láká především skvělým poměrem cena/výkon. Za 5,5 tisíce korun získáte jedinečného, designového pomocníka, kterého můžete ovládat i na dálku.

Zmenšená verze s moderním vzhledem

Nová čistička vzduchu Xiaomi vás překvapí už na první pohled. Oproti původní verzi je o 40 % menší. Hmotnost jen 4,9 kg a rozměry 52×24×24 cm dělají z čističky skladného přenosného pomocníka, který v domácnosti konečně nepřekáží.

Čistička navíc skvěle vypadá – díky svému elegantnímu bílému vzhledu je designovou dekorací. Perfektně zapadne do moderně zařízeného obýváku i do kouta útulné pracovny.

Výška čističky se z původních 73 centimetrů snížila na 52 centimetrů. Základna je pak velká asi jako list A4. • 

Účinnost podtrhuje ventilátor navíc

Ačkoli je čistička skutečně malinká, za hodinu vyčistí až 310 m3 vzduchu a poradí si s místností do velikosti  37 m2. Vděčí za to druhému výkonnému ventilátoru i vyšší účinnosti, kterou konstruktéři v Xiaomi zlepšili o 58 %.

Pokud vás trápí alergie nebo jste citliví na prach, čističku oceníte už pár minut po prvním spuštění. Místnost o rozloze asi 20 m2 vyčistila během 10 minut – od pylu i poletujícího prachu.

Výrobci garantují, že čistička vás zbaví 99,7 % pevných částic ze vzduchu. A svému slibu dostávají i v případě domácnosti s domácími mazlíčky. Xiaomi Mi Air Purifier 2 má totiž třívrstvý filtr, který si poradí i se zvířecími chlupy.

Přidanou hodnotou je uhlíkový filtr, který ocení nejen chovatelé psů a koček. Čistička vás díky němu zbaví pachů v domácnosti – z domácích zvířat i vaření. • 

Jednoduché ovládání

Radost vám čistička udělá i díky snadné instalaci a zprovoznění. Xiaomi totiž sází na jednoduché ovládání.

Na ovládacím panelu je jediné tlačítko, kterým přepínáte mezi automatickým, nočním a oblíbeným režimem. Zejména noční režim se nám hodně líbil – čistička je v tomto nastavení báječně tichá. Hlasitost jen kolem 30 dB je tišší než tikot hodin a při usínání ji tak vůbec neuslyšíte.

Technické nadšence potěší i to, že čističku ovládnou ze svého chytrého telefonu. Stačí si jen stáhnout aplikaci Mi Home a obě zařízení spárovat.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 sází na jednoduché ovládání. Pomocí jediného tlačítka si vyberete ze tří možných režimů. • 

Mi Home? To je čistý vzduch na dálku

Jedinou nevýhodou je nedostupnost aplikace Mi Home v češtině. Stačí se ale naučit pár základních anglických frází a aplikaci bez problémů ovládnete – i díky velmi intuitivnímu ovládání.

Díky aplikaci máte řadu funkcí navíc. Můžete v ní sledovat:

  • aktuální teplotu i vlhkost v bytě,
  • kolik hodin už je čistička v provozu
  • nebo třeba kolik m3 vzduchu už vyčistila.

Spolehlivě funguje i plánování zapínání a vypínání přístroje na dálku. Z práce se tak vždy budete vracet rovnou do vyvětraného bytu.

Aplikace Mi Home funguje pro operační systém Android i iOS. • 

Přístroj myslí na výměnu filtru za vás

Velkým plusem přístroje je automatická kontrola stavu filtru. Světelná dioda vás upozorní, když je ho potřeba vyměnit. Nemusíte tak na údržbu sami myslet a neustále stav kontrolovat.

A i když zrovna nejste technický typ, výměnu filtru zvládnete bez problémů – oproti jiným čističkám totiž nemusíte složitě vyměňovat filtr vrstvu po vrstvě.  Všechny tři vrstvy jsou spojené, takže z přístroje jednoduše vytáhnete vše v jednom kuse.

Filtr vydrží až 6 měsíců, takže i když je pořizovací cena náhradních filtrů mírně vyšší – nový pořídíte asi za 1 300 korun – v měsíčních nákladech to skoro nepoznáte.

Aplikace Mi Home funguje pro operační systém Android i iOS. • 

Závěrem: kvalitní pomocník s pohodlím

Xiaomi Mi Air Purifier 2 je výjimečná, inteligentní čistička, který vám nejen zlepší vzduch v domácnosti, ale také kvalitu vašeho života. Už třeba tím, že zjednoduší úklid.

Jejím největším bonusem je příjemná velikost i tichost – čistička nebude rušit ani ty z vás, kteří máte velmi lehký spánek. Dokonalým doplňkem je pak propojení se smartphonem, díky kterému můžete čističku ovládat třeba z druhého konce světa.

Jisté je, že v Xiaomi vytvořili mimořádný přístroj, který ve své cenové relaci představuje jednoho z nejúčinnějších pomocníků pro zdravou domácnost.

Jak se vám líbí čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2? Dejte nám vědět na Facebooku, jestli byste si ji pořídili domů.