Recenze: Sluchátka 1More Stylish True Wireless | Blog Mall.cz

Recenze sluchátek 1More Stylish: čistý zážitek z hudby bez hluku a drátů

Co nejčastěji znepříjemňuje poslech hudby? Okolní hluk a dráty okolo hlavy. Těchto nepříjemností vás dnes zbaví například bezdrátová sluchátka 1More Stylish True Wireless. Týden jsme je nosili v uších a teď se s vámi podělíme o všechny pozitivní i negativní zážitky.

Sluchátka nemají v názvu Stylish bezdůvodně. Hned po rozbalení na vás vykoukne stylová plastová krabička s logem 1More a microUSB portem. Do ní sluchátka ukládáte a zároveň slouží jako dobíjecí stanice. Na designu krabičky si výrobci dali záležet – vypadá jako krabička na šperky.

Kromě dobíjecí krabičky najdete v balení i nezbytný microUSB kabel na nabíjení. Sice bez adaptérů do stěny, ale nevadí to, protože sluchátka pohodlně nabijete i přes počítač. Dále v balení najdete malý cestovní váček pro bezpečný přenos krabičky.

Příjemnou drobností jsou také silikonové kroužky různých velikostí, díky kterým sluchátka sednou do každého ucha. Máte-li velké uši, nasadíte na sluchátka další kroužky, které je lépe upevní.

V uchu o nich skoro nevíte

Sluchátka 1More Stylish patří mezi takzvané špunty. To znamená, že je nenosíte na uších jako klapky, ale reproduktory si zasunete přímo do ucha. Během používání vám proto z uší vykukuje kus konstrukce podobně jako u handsfree. Díky vyladěnému vzhledu tato sluchátka slouží nejen k poslechu, ale také jako módní doplněk.

Dámy ocení, že jim sluchátka ladí k náušnicím.Dámy ocení, že jim sluchátka ladí k náušnicím.

Ergonomii sluchátek vychytali designeři z 1More na jedničku. I po jemném zasunutí drží sluchátka perfektně v uších a nevypadnou ani při prudkém pohybu. Z horní strany sluchátek vyčnívají gumové háčky, které vám sluchátka drží v uchu, aniž byste je cítili.

Překvapilo nás, jak příjemně se sluchátka nosí. Spousta špuntových sluchátek se potýká s tím, že vám buď vypadávají, nebo je musíte zasunout tak hluboko, až vás bolí uši. To ale není případ sluchátek 1More Stylish. Ani po celodenním nošení jsme tlačení v uchu necítili.

Jedinou drobnou bolístku k ergonomii spatřujeme v tom, že jsme po prvním rozbalení nevěděli, jak se sluchátka do ucha správně vkládají. Postupujte proto podle ilustrace v přiloženém manuálu. Pokud vás budou sluchátka po prvním použití tlačit, pravděpodobně je máte jen špatně nasazené.

Na vybitou baterku vás upozorní dioda

Část sluchátek, která vám z ucha vyčnívá ven, je kovová a najdete na ní světelnou diodu a tlačítko. Světelná dioda vás svou barvou upozorní na stav baterie. Když máte sluchátka na uších, tak vám to moc nepomůže, protože na diodu nevidíte, ale po vytažení z krabičky to přijde vhod.

Tlačítko najdete na levém i pravém sluchátku a slouží k zastavení a opětovnému spuštění hudby. To využijete, když zrovna potřebujete slyšet okolní zvuk. Třeba když na vás v tramvaji promluví revizor nebo když vám kolega zaklepe na rameno.

Po vytažení z krabičky se sluchátka automaticky zapnou a po vložení vypnou.Po vytažení z krabičky se sluchátka automaticky zapnou a po vložení vypnou.

Od počítače nebo mobilu se raději příliš nevzdalujte

Sluchátka snadno připojíte pomocí Bluetooth k

  • mobilu,
  • počítači
  • i tabletu.

Vytáhnete je z nabíjecí krabičky, aktivujete Bluetooth na svém zařízení a sluchátka se s ním rychle propojí.

S mobilem v kapse nebo při práci u počítače sluchátka hrála plynule a bez přerušení. Když jsme se ale od počítače vzdálili do vedlejší místnosti (zhruba 2 až 3 metry), párkrát za minutu nám v nich zašumělo. Když jsme odešli o několik místností vedle, sluchátka stále hrála, ale značně v nich přeskakovalo a šumělo. Mějte proto mobil nebo počítač co nejblíž.

Parádně odehrají heavy metal, techno i Helenku Vondráčkovou

Ať už posloucháte rock, hip hop nebo dechovku, sluchátka 1More Stylish si s vaším oblíbeným žánrem poradí. Cokoliv jsme během testování spustili, odehrály reproduktory v čistých tónech. Za zmínku stojí velmi výrazné basy, zejména u hip hopu a taneční hudby.

Díky cestovnímu váčku si sluchátka bezpečně vezmete klidně i k moři nebo do přírody.Díky cestovnímu váčku si sluchátka bezpečně vezmete klidně i k moři nebo do přírody.

Sluchátka úspěšně potlačí většinu okolního ruchu. V práci jsme občas zaslechli hlasitější ťukání do klávesnic či zavírání dveří, ale o konverzujících kolezích jsme ani netušili. I když vám část okolního ruchu do uší projde, nedoporučujeme se sluchátky přecházet frekventované silnice, raději si je vždy alespoň z jednoho ucha sundejte.

Na jedno nabití odehrají celý pracovní den

Příjemně nás překvapila výdrž. Sluchátka podle infa od výrobce odehrají na jedno nabití 7 hodin, což odpovídá realitě. Výdrž baterie samozřejmě ovlivňují různé faktory jako například hlasitost. My jsme poslouchali na 40% hlasitost a sluchátka hravě zvládla celý pracovní den. Večer jsme je na chvíli připojili k notebooku a druhý den znovu odehrály celých 7 hodin.

Po připojení k notebooku se sluchátka kompletně nabila za hodinu. Na dobíjecí krabičce je dioda, která během nabíjení svítí červeně, a jakmile se sluchátka plně nabijí, světlo se vypne.

Sluchátka pohodlně dobijete během práce na počítači.Sluchátka pohodlně dobijete během práce na počítači.

Závěr: Sluchátka vyladěná do posledního detailu

Ze sluchátek 1More Stylish True Wireless se vyklubalo příjemné překvapení. Na prvním místě září perfektně promyšlenou ergonomií, díky které skvěle sednou do každého ucha a ani po celodenním poslechu netlačí. Potěší také dlouhou výdrží a čistým zvukem, který si poradí s každým žánrem. Oproti jiným bezdrátovým špuntům navíc zvenku dobře vypadají.

1More Stylish True Wireless doporučujeme každému, kdo se rozhlíží po bezdrátových sluchátkách.1More Stylish True Wireless doporučujeme každému, kdo se rozhlíží po bezdrátových sluchátkách.

>> Pořiďte si sluchátka 1More Stylish True Wireless na MALL.CZ. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.