Recenze: Sluchátka 1More Stylish True Wireless | Blog Mall.cz

Recenze sluchátek 1More Stylish: čistý zážitek z hudby bez hluku a drátů

Co nejčastěji znepříjemňuje poslech hudby? Okolní hluk a dráty okolo hlavy. Těchto nepříjemností vás dnes zbaví například bezdrátová sluchátka 1More Stylish True Wireless. Týden jsme je nosili v uších a teď se s vámi podělíme o všechny pozitivní i negativní zážitky.

Sluchátka nemají v názvu Stylish bezdůvodně. Hned po rozbalení na vás vykoukne stylová plastová krabička s logem 1More a microUSB portem. Do ní sluchátka ukládáte a zároveň slouží jako dobíjecí stanice. Na designu krabičky si výrobci dali záležet – vypadá jako krabička na šperky.

Kromě dobíjecí krabičky najdete v balení i nezbytný microUSB kabel na nabíjení. Sice bez adaptérů do stěny, ale nevadí to, protože sluchátka pohodlně nabijete i přes počítač. Dále v balení najdete malý cestovní váček pro bezpečný přenos krabičky.

Příjemnou drobností jsou také silikonové kroužky různých velikostí, díky kterým sluchátka sednou do každého ucha. Máte-li velké uši, nasadíte na sluchátka další kroužky, které je lépe upevní.

V uchu o nich skoro nevíte

Sluchátka 1More Stylish patří mezi takzvané špunty. To znamená, že je nenosíte na uších jako klapky, ale reproduktory si zasunete přímo do ucha. Během používání vám proto z uší vykukuje kus konstrukce podobně jako u handsfree. Díky vyladěnému vzhledu tato sluchátka slouží nejen k poslechu, ale také jako módní doplněk.

Dámy ocení, že jim sluchátka ladí k náušnicím. • 

Ergonomii sluchátek vychytali designeři z 1More na jedničku. I po jemném zasunutí drží sluchátka perfektně v uších a nevypadnou ani při prudkém pohybu. Z horní strany sluchátek vyčnívají gumové háčky, které vám sluchátka drží v uchu, aniž byste je cítili.

Překvapilo nás, jak příjemně se sluchátka nosí. Spousta špuntových sluchátek se potýká s tím, že vám buď vypadávají, nebo je musíte zasunout tak hluboko, až vás bolí uši. To ale není případ sluchátek 1More Stylish. Ani po celodenním nošení jsme tlačení v uchu necítili.

Jedinou drobnou bolístku k ergonomii spatřujeme v tom, že jsme po prvním rozbalení nevěděli, jak se sluchátka do ucha správně vkládají. Postupujte proto podle ilustrace v přiloženém manuálu. Pokud vás budou sluchátka po prvním použití tlačit, pravděpodobně je máte jen špatně nasazené.

Na vybitou baterku vás upozorní dioda

Část sluchátek, která vám z ucha vyčnívá ven, je kovová a najdete na ní světelnou diodu a tlačítko. Světelná dioda vás svou barvou upozorní na stav baterie. Když máte sluchátka na uších, tak vám to moc nepomůže, protože na diodu nevidíte, ale po vytažení z krabičky to přijde vhod.

Tlačítko najdete na levém i pravém sluchátku a slouží k zastavení a opětovnému spuštění hudby. To využijete, když zrovna potřebujete slyšet okolní zvuk. Třeba když na vás v tramvaji promluví revizor nebo když vám kolega zaklepe na rameno.

Po vytažení z krabičky se sluchátka automaticky zapnou a po vložení vypnou. • 

Od počítače nebo mobilu se raději příliš nevzdalujte

Sluchátka snadno připojíte pomocí Bluetooth k

  • mobilu,
  • počítači
  • i tabletu.

Vytáhnete je z nabíjecí krabičky, aktivujete Bluetooth na svém zařízení a sluchátka se s ním rychle propojí.

S mobilem v kapse nebo při práci u počítače sluchátka hrála plynule a bez přerušení. Když jsme se ale od počítače vzdálili do vedlejší místnosti (zhruba 2 až 3 metry), párkrát za minutu nám v nich zašumělo. Když jsme odešli o několik místností vedle, sluchátka stále hrála, ale značně v nich přeskakovalo a šumělo. Mějte proto mobil nebo počítač co nejblíž.

Parádně odehrají heavy metal, techno i Helenku Vondráčkovou

Ať už posloucháte rock, hip hop nebo dechovku, sluchátka 1More Stylish si s vaším oblíbeným žánrem poradí. Cokoliv jsme během testování spustili, odehrály reproduktory v čistých tónech. Za zmínku stojí velmi výrazné basy, zejména u hip hopu a taneční hudby.

Díky cestovnímu váčku si sluchátka bezpečně vezmete klidně i k moři nebo do přírody. • 

Sluchátka úspěšně potlačí většinu okolního ruchu. V práci jsme občas zaslechli hlasitější ťukání do klávesnic či zavírání dveří, ale o konverzujících kolezích jsme ani netušili. I když vám část okolního ruchu do uší projde, nedoporučujeme se sluchátky přecházet frekventované silnice, raději si je vždy alespoň z jednoho ucha sundejte.

Na jedno nabití odehrají celý pracovní den

Příjemně nás překvapila výdrž. Sluchátka podle infa od výrobce odehrají na jedno nabití 7 hodin, což odpovídá realitě. Výdrž baterie samozřejmě ovlivňují různé faktory jako například hlasitost. My jsme poslouchali na 40% hlasitost a sluchátka hravě zvládla celý pracovní den. Večer jsme je na chvíli připojili k notebooku a druhý den znovu odehrály celých 7 hodin.

Po připojení k notebooku se sluchátka kompletně nabila za hodinu. Na dobíjecí krabičce je dioda, která během nabíjení svítí červeně, a jakmile se sluchátka plně nabijí, světlo se vypne.

Sluchátka pohodlně dobijete během práce na počítači. • 

Závěr: Sluchátka vyladěná do posledního detailu

Ze sluchátek 1More Stylish True Wireless se vyklubalo příjemné překvapení. Na prvním místě září perfektně promyšlenou ergonomií, díky které skvěle sednou do každého ucha a ani po celodenním poslechu netlačí. Potěší také dlouhou výdrží a čistým zvukem, který si poradí s každým žánrem. Oproti jiným bezdrátovým špuntům navíc zvenku dobře vypadají.

1More Stylish True Wireless doporučujeme každému, kdo se rozhlíží po bezdrátových sluchátkách. • 

>> Pořiďte si sluchátka 1More Stylish True Wireless na MALL.CZ. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.