Recenze chytrých hodinek Emporio Armani | Blog Mall.cz

Recenze chytrých hodinek Emporio Armani: italská elegance spojená s chytrými funkcemi

Pryč jsou doby, kdy jste si koupili hodinky jen jako módní doplněk. Italská značka Armani pod vedením slavného módního guru uvedla na trh chytré hodinky Emporio Armani, které spojují luxusní design s úctyhodným množstvím sportovních i pracovních funkcí. Čtěte, jak obstály v naší recenzi.

Giorgio Armani je jméno, které má každý milovník módy vytesané do paměti. Tento proslulý italský elegán navrhuje již od 60. let luxusní saka pro filmové a sportovní hvězdy. Jeho svršky, parfémy a módní doplňky se staly symbolem smetánky, ale dnes už jsou tyto kousky protkané italským šarmem díky technickému pokroku snadno dostupné. V posledních letech se Armani spojil také se světem technologií a na trh vypustil své chytré hodinky.

Armani vsadil na první dojem a schoval nové hodinky Emporio Armani do stylového, na dotek příjemného cestovního pouzdra s kapsou na nabíječku. Je otázkou, jak často pouzdro na hodinky využijete, ale například v sauně nebo soláriu se hodí. Kromě hodinek a nabíječky v pouzdře najdete i tištěný návod s popisem prvních dvou nezbytných kroků – nabití hodinek a stažení mobilní aplikace.

V pouzdře najdete také praktickou kapsičku na zip pro uložení nabíječky. • 

Na nerezovou ocel je spolehnutí

Lesklá konstrukce hodinek působí pevně a honosně – 30mm dotykový displej připevní na vaši ruku bytelný řemínek z nerezové oceli. Na displej se navíc příjemně kouká za všech světelných podmínek – dokonce i když se do displeje opírá přímé slunce. Jas displeje se průběžně upravuje podle světelnosti ve vašem okolí.

Díky jednoduchému připínacímu mechanismu se hodinky nasazují velmi rychle a řemínek můžete bez problému zkrátit o několik článků. Díky voděodolné konstrukcí zvládnete s hodinkami i návštěvu bazénu nebo procházku v dešti. Výrobce garantuje vodotěsnost až do hloubky 30 metrů – tak hluboko jsme se při testování nepotápěli, ale při běžném plavání v bazénu si vedly skvěle.

Mechanismus pro zapnutí hodinek je jednoduchý a praktický. • 

Kromě doteků hodinky ovládáte i třemi tlačítky po stranách – horní slouží ke změně vzhledu ciferníku, prostřední vás zavede do hlavního menu a spodní funguje jako zkratka k naposledy použité funkci. 90 % ovládání ale zvládnete jen pomocí prstu na displeji.

V základním nastavení se displej automaticky vypíná. Chcete-li se podívat kolik je hodin, nemusíte nic mačkat – stačí otočit zápěstí a nasměrovat hodinky ke svému obličeji. V mobilní aplikaci si můžete nastavit, aby se displej nevypínal, ale počítejte pak s častějším nabíjením.

Menší výdrž zachraňuje rychlé nabíjení

Nabíjení hodinek nás potěšilo svou rychlostí a jednoduchostí. Nabíječku připojíte do USB portu v počítači nebo v adaptéru a na druhý konec hodinky prostě jen položíte. Baterii tak dobijete šťávu například při práci u počítače nebo přes noc na nočním stolku. Nevýhoda je, že hodinky v nabíječce příliš dobře nedrží – stačí do nich ťuknout a z nabíječky vyklouznou, takže je potřeba dávat pozor.

Výdrž hodinek se hodně odvíjí od toho, k čemu a jak často je používáte – největším žroutem je tradičně GPS, například při záznamu běžecké trasy. Pokud přes den pravidelně sledujete čas, chodí vám notifikace a odpoledne si jdete zaběhnout, hodinky vám vydrží nabité kolem 24 hodin. Naštěstí to kompenzují rychlým dobíjením a po hodině v nabíječce je budete mít opět připravené do akce.

Budete-li hodinky hojně využívat přes den v práci, můžete je nechat nabíjet každý den přes noc. • 

Italské tělo, americký mozek

Aby Italové z Armani naplnili elegantní hodinky chytrými funkcemi, spojili síly s vývojáři z Googlu. Vše v hodinkách tak frčí na populárním systému Wear OS. Po vybalení hodinek si stáhnete a nainstalujete aplikaci Wear OS do svého mobilu (dostupná je pro Android i iOS). Obě zařízení propojíte pomocí Bluetooth a průvodce v aplikaci vám s tímto krátkým procesem pomůže.

Na výběr máte několik designů ciferník, mezi kterými si můžete libovolně přepínat. • 

Po propojení už si můžete užívat všechny funkce, které do hodinek vývojáři dostali – a je jich požehnaně. Jejich testováním jsme strávili celé odpoledne. Čeká vás například:

  • krokoměr,
  • monitor srdečního tepu,
  • kalendář,
  • budík,
  • předpověď počasí,
  • slovník
  • a samozřejmě obsáhlý osobní trenér Google Fit, který podporuje běh, cyklistiku a řadu dalších sportů.

Velkou libůstkou je pak ještě hudební přehrávač, se kterým pohodlně přepnete písničku nebo zesílíte zvuk. Na svou oblíbenou hudbu máte také k dispozici interní úložiště o velikosti 4 GB, do kterého si nahrajete oblíbené skladby pro off-line poslech. Pak už jen stačí hodinky přes Bluetooth spárovat s bezdrátovými sluchátky a můžete si kdykoli pouštět oblíbené pecky.

V menu s aplikacemi se pohybujete jednoduchým přejížděním nahoru a dolů. • 

Počet aplikací navíc není konečný. Najedete-li v menu na Google Play, stáhnete si další aplikace dle svého výběru. Projíždění seznamu aplikací v hlavním menu hodinek funguje plynule, svižně a bez jediného zadrhnutí.

Oceňujeme také, že jsou hodinky kompletně přeložené do češtiny. Texty v menu a nastavení navíc doplňují srozumitelnými obrázky, které vám navigaci ještě víc usnadní.

Smartphone už nemusí ven z kapsy

Z mobilu vám budou do hodinek chodit notifikace například o zprávách nebo e-mailech a přijímat přes ně můžete i telefonní hovory. Pokud na sobě zrovna nemáte handsfree, využijete mikrofon, který je součástí hodinek. Volající na druhém konci vás uslyší čistě, i když budete sedět u stolu a ruku budete mít položenou na jeho desce. Vhod přijde i integrovaný Google Assistant, kterému můžete zadávat hlasové pokyny – využijete ho třeba k hlasovému vytáčení.

Telefonní hovory můžete v hodinkách nejen přijímat, ale také vytáčet. • 

Příjemně nás překvapila podpora NFC a s ním spojené bezkontaktní platby přes Google Pay. Při placení jednoduše dvakrát zmáčknete horní tlačítko, přiložíte displej k terminálu a je hotovo.

Verdikt: Luxusní hodinky designem i funkcemi

Chytré hodinky Emporio Armani jsou tak trochu tři v jednom – luxusní italské hodinky, sporttester a pracovní smartwatch. Všechny tři role přitom výrobci vypilovali k dokonalosti. Hodinky ocení zarytí sportovci, elegání toužící vypadat stylově i pracanti, kteří potřebují na hodinkách kontrolovat e-maily a přijímat hovory. Armani těmito hodinkami ukázal, že umí perfektně vyladit nejen střih saka a aroma parfému, ale i chytrou elektroniku.

>> Líbí se vám Emporio Armani? Pořiďte si je na MALL.CZ. <<

Chytré hodinky od Armaniho vynikají především svou všestranností. • 

Jak se vám hodinky Emporio Armani líbí? Napište nám to do komentářů.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.