Seznamte se s přenosnými skenery | Blog Mall.cz

Přenosný skener: poznejte vychytávku, která šetří studentům hodiny práce

Notebook nebo powerbanka už jsou ve školní výbavě stálice. Na trh se ale konečně rozšiřuje také vychytávka, která studenty zbaví zdlouhavého vypisování z knih nebo postávání u skeneru v knihovně – přenosný skener. Přečtěte si, jak funguje v praxi a co všechno umí.

Studenti, kteří hledají materiály k esejím nebo k bakalářce, mají před sebou otravný úkol:  vystát frontu u tiskárny v knihovně nebo archivu a poté u ní dlouhé hodiny skenovat a skenovat. Na českém trhu se ale objevují vychytávky, které je této únavné řehole zbaví – přenosné skenery rychle naskenují každou tištěnou stránku a vejdou se klidně do kapsy v batohu. Kromě studentů pomohou každému, kdo pravidelně pracuje s tištěnými dokumenty.

Zařízení přiložíte ke stránce, přejedete s ním po pasáží, kterou chcete naskenovat, a poté pár kliknutími odešlete hotový sken třeba na e-mail. Celý proces je podstatně rychlejší než na stolních skenerech.

Přenosné skenery ale mají i další výhody. Například na stránce rozpoznají text, takže ho snadno oddělíte od obrázků a uložíte do textového souboru. Rozeznají také konkrétní jazyk, takže třeba text ve francouzštině jednoduše přeloží do češtiny. To ocení všichni studenti, kteří pracují s materiály v cizích jazycích.

Některými zařízeními skenujete stejně, jako když používáte zvýrazňovače.Některými zařízeními skenujete stejně, jako když používáte zvýrazňovače.

Naskenovaný text uložíte do různých formátů. Kromě klasických JPG obrázků nebo PDF dokumentů můžete zvolit

  • dokument MS Word,
  • formáty pro čtečky elektronických knih
  • nebo dokonce audio formáty. Skenery totiž pomocí technologie text-to-speech nechají text namluvit robotem.

Přenosné skenery nabízí na českém trhu firma IRIScan. Ta vytvořila přenosné skenery například v podobě zvýrazňovače nebo počítačové myši. Doporučujeme vám od ní tyto tři kousky:

1. IRIScan Book 5 Wi-Fi

Skener IRIScan Book 5 Wi-Fi navrhli výrobci tak, aby urychlil naskenování velkého množství stránek knih a časopisů. Stránku jednoduše přejedete a je naskenovaná. Náhled naskenované stránky uvidíte na vestavěném displeji, takže si rychle ověříte, že jste stránku naskenovali správně.

Skeny si pošlete přes Wi-Fi nebo nahrajete na MicroSD kartu. Zařízení podporuje kromě klasických formátů i e-knihy a audio. Stránky naskenujete barevně i černobílé a v rozlišení až 1 200 DPI, takže krásně ostré a čitelné.

>> IRIScan Book 5 Wi-Fi pořídíte na MALL.CZ. <<

2. IRIScan Mouse Executive 2

V IRIScanu navrhli také praktický skener v podobě myši. Funguje jako klasická počítačová myš, ale když chcete skenovat, zvednete myš z podložky a přejedete s ní nad stránkou. Díky tomu rychle naskenujete stránky až do formátu A3. Naskenované dokumenty převedete kromě klasických formátů i do Wordu, Excelu nebo Outlooku.

Součástí skenovací myši je také aplikace, ze které naskenované dokumenty vytisknete, odešlete e-mailem nebo upravíte. Zařízení umí přes 130 světových jazyků, takže vám naskenované texty klidně přeloží.

>> Skenující myš IRIScan Mouse Executive 2 najdete na MALL.CZ. <<

Myš IRIScan Mouse Executive 2 je na první pohled nerozeznatelná od klasické počítačové myši.Myš IRIScan Mouse Executive 2 je na první pohled nerozeznatelná od klasické počítačové myši.

3. IRIScan IRISPen Air 7

Tento malý přenosný skener připomíná zvýrazňovač, takže se s ním jednoduše manipuluje a vejde se vám klidně i do kapsy. Stránky s ním skenujete po řádcích, což přijde vhod, pokud potřebujete naskenovat jen krátké články nebo odstavce. Zařízení vám naskenovaný text klidně přečte nebo přeloží – rozpozná přes 130 světových jazyků.

Pomocí Bluetooth ho připojíte k počítači, tabletu nebo mobilu, a jakmile dojde baterie, jednoduše ji dobijete přes USB kabel.

>> IRIScan IRISPen Air 7 seženete na MALL.CZ. <<