Má vaše domácnost za ušima? 5 tipů, jak na chytrý domov | Blog Mall.cz

Má vaše domácnost za ušima? 5 tipů, jak na chytrý domov

Co kdybyste měli večer uvařeno, vypráno a příjemně vytopeno v bytě, aniž byste téměř hnuli prstem? To není sci-fi. Přesně tak funguje takzvaná chytrá domácnost. Čtěte, jak na ni.

Domácnost, která má IQ

Chytrá domácnost, IQ byt nebo třeba inteligentní dům. To všechno označuje jediné – domov plný inteligentních spotřebičů, které dokážou v domě samostatně kontrolovat prakticky vše, na co si vzpomenete. Díky nim se můžete vrátit z výletu rovnou do vyhřátého bytu nebo mít vyprané prádlo hned, jak přijdete z práce – bez čekání.

Celou domácnost totiž ovládáte na dálku, kdykoli a odkudkoli. Stačí si stáhnout aplikaci do svého mobilu a se spotřebiči se propojit. Pak už jim jen posíláte pokyny a kontrolujete je. Chytrá domácnost má několika výhod:

  • šetří váš čas a práci,
  • zbaví vás zbytečných ovladačů,
  • stará se o úsporu energie.

Chytrou domácnost ovládnete na pár kliknutí z mobilu, počítače nebo tabletu. Můžete ji kontrolovat, třeba i když odjedete na dovolenou – máte tak jistotu, že se doma nic nestane.

Z gauče dnes zvládnete řídit prakticky cokoli. Které spotřebiče vám ulehčí život a vytvoří inteligentní domácnost?

1. Lednička, která píše nákupní seznam

Oproti klasické ledničce je ta inteligentní nejen pomocníkem na uskladnění potravin, ale také parťákem pro nákupy – dokáže totiž přečíst čárové kódy potravin, které do ní vložíte, a vytvořit jejich seznam. Jakmile se blíží datum spotřeby jogurtů nebo vám dojde mléko, lednice vás okamžitě upozorní.

Pomůže vám i s vařením. Už totiž nemusíte přemýšlet, co připravíte k večeři z jídla, které máte doma. Lednice si zásoby prohlédne a poradí vám recept, který z nich zvládnete uvařit.

2. Inteligentní trouba, která za vás upeče

Chcete-li mít domácnost, která má pod čepicí, neměla by vám chybět ani inteligentní trouba. Ta zvládne sama zvolit správný pečicí program a oběd za vás pohlídat. Například chytré trouby Whirlpool W Collection mají dokonce technologii 6. smysl – pomocí speciálních senzorů trouba odhadne hmotnost pokrmů a určí vhodnou teplotu i čas pečení.

A jakmile je hotovo, trouba se automaticky vypne. Už se nemusíte bát, že na bábovku zapomenete a spálíte ji. 

Na vybrané modely řady Whirlpool W Collection navíc máte 5 let prodlouženou záruku zdarma.

Stačí si stáhnout aplikaci 6. smysl LiveApp a máte svou kuchyni plně pod kontrolou a troubu ovládáte odkudkoli. S modelem W Collection W9 připravíte až 4 jídla zároveň – aniž by se vzájemně prolnuly chutě nebo vůně.

Vestavné spotřebiče řady W9 Collection jsou kombinací minimalistického designu a pokročilých technologií.

3. Žárovka, která zhasne v pravou chvíli

Jak často odejdete z domu a necháte rozsvíceno v obýváku? S inteligentní žárovkou se vám to už nestane. V aplikaci si nastavíte, která světla se rozsvítí, když přijdete domů, ale také že se zhasnou, když při odchodu dům zakódujete.

Chytré žárovky navíc umí:

  • reagovat na denní dobu a ovládat podle toho jas světla
  • nebo měnit barvy

Chytré žárovky můžete propojit i s televizí, pak přizpůsobí světlo jasu obrazovky.

4. Mikrovlnka, která sama uvaří jakoukoli kuchyni

Vy si jen vyberete, co chcete jíst a zbytek necháte na ní – pomocí technologie 6. smysl vybere mikrovlnná trouba nejlepší způsob vaření a sama nastaví čas, výkon i teplotu. A vy pak přijdete k hotovému.

Chcete-li, můžete si vybrat recept až ze 140 přednastavených kombinací vaření. A klidně hledejte i podle stylu – je libo společenskou večeři, národní kuchyni nebo vegetariánské menu? Třeba mikrovlnka Whirlpool W Collection zvládne i smažení nebo třeba pečení koláčů.

A navíc – můžete ji propojit i s dalšími spotřebiči ze stejné řady (jako je třeba myčka na nádobí, vysavač nebo varná deska) a vytvořit si kompletně chytrou domácnost.

5. Termostat, který sám zatopí i ochladí

V zimě se vracíte do vymrzlého bytu, v létě zase do přehřáté sauny. Abyste nemuseli vždy čekat, až se teplota ustálí na ideálním stupni, svěřte domácnost do rukou inteligentního termostatu – ovládá vytápění i klimatizaci automaticky podle nastaveného programu.

Navíc se naučí váš denní rytmus a přizpůsobí teploty vašim návykům. A když odjedete do práce, přepne se do úsporného režimu.

Ideální teplotu nastavíte, ještě než přijedete domů. Uvítá vás tak skutečně příjemné teplo domova.

Mezi další chytré spotřebiče patří třeba inteligentní digestoř, robotický vysavač nebo chytrý kávovar.

Jak se vám líbí koncept chytré domácnosti? Napište nám do komentářů, které z inteligentních spotřebičů už máte doma.