Jak vybrat správný notebook pro studenta | Blog Mall.cz

Jak vybrat správný notebook pro studenta

Než vypukne nový semestr, přesvědčte se, že mají vaši studenti vhodný notebook, který jim usnadní bitvy se seminárkami i každodenní povinnosti. Při výběru notebooku pro studenty se zaměřte na jiné parametry než při výběru domácího notebooku nebo notebooku pro hráče. Sepsali jsme pro vás ty nejdůležitější.

1. Výdrž

V málokteré učebně ukořistí každý student místo u zásuvky. Proto je potřeba, aby notebook vydržel co nejdéle bez nabití. Čtyři hodiny jsou minimum, ty nejúspornější notebooky vydrží i přes 8 hodin. Nezapomínejte však, že postupem času se výdrž baterie snižuje.

Prohlédněte si notebooky s výdrží alespoň 8 hodin na MALL.cz

2. Hmotnost

Student ponese notebook každý den z domova do školy a z učebny do učebny, a proto je další důležitou vlastností hmotnost. Velké notebooky jsou nezdravá zátěž na záda a zaberou v tašce zbytečně moc místa. Hledejte co nejlehčí notebooky pod 2 kg.

Prohlédněte si notebooky pod 2 kg na MALL.cz

S lehkým notebook budou studenti pohodlně pracovat i na čerstvém vzduchu. • 

3. Odolnost

Všem notebookům, které jejich majitelé často přenáší, hrozí rychlé opotřebení. Zaměřte se proto při výběru na to, zda má notebook odolnou kovovou konstrukci a zda je klávesnice odolná proti polití. Povrch notebooku by měl být protiskluzový, aby při častém přenášení nevypadl z ruky.

>> Přečtěte si 12 rad, které vám usnadní život na koleji. <<

4. Klávesnice

Pohodlná klávesnice je pro studenta důležitá k tomu, aby během přednášek stíhal zapisovat všechna moudra, která profesoři vytrousí. Hledejte notebook s klávesnicí, která je ergonomická. Výhodou je, pokud má klávesnice numerickou část (to je číselník v pravé části – menší klávesnice ho nemají vůbec).

Na numerické klávesnici mohou psát studenti během přednášek rychleji a pohodlněji. • 

5. Výkon

Důležité je, aby notebook rozjel kancelářské programy a internet, což hravě zvládnou i levné kousky. Pokud vaše děti studují informatiku nebo graficky zaměřený obor, budou potřebovat notebook, který zvládne i náročnější úkony. Takový notebook má v ideálním případě alespoň 8 GB RAM, procesor Intel Core i5 a SSD disk.

6. Příslušenství

Aby mohli studenti notebook pohodlně přenášet, neobejdou se bez brašny na notebook. Pokud budou notebook nosit v batohu spolu s učebnicemi a další výbavou, pořiďte jim alespoň pouzdro, aby se notebook nezničil. A kdo má problémy ovládat touchpad, tomu dokupte myš – ideálně bezdrátovou, protože se lépe přenáší.

Studentské notebooky teď na MALL.CZ pořídíte levněji v akci Zpátky na univerzitu.

>> Přečtěte si, jak studentům usnadní život přenosné skenery. <<

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5