Jak vybrat správná sluchátka podle činnosti | Blog Mall.cz

Jak vybrat správná sluchátka podle činnosti

Ke každé aktivitě sedí jiný druh sluchátek. S velkými klapkami na uších si zrovna příjemně nezaběháte a s malými špunty si zase pořádně neužijete kvalitní poslech hudby. Poradíme vám, k jaké činnosti se hodí jaká sluchátka, ať máte výběr jednodušší.

Na cesty do práce

Pracovní sluchátka musí vydržet cesty do práce, sezení v kanceláři i pracovní pochůzky. Vybírejte proto sluchátka, která:

  • jsou lehká,
  • mají mikrofon
  • a dobře potlačují okolní zvuky.

Ideálně sáhněte po bezdrátových sluchátkách, která přenesete v malém pouzdře a nebudete muset každý den řešit zamotaný kabel. Zároveň musí mít dlouhou výdrž, aby zvládla hrát celou dobu při pracovní cestě. Mikrofon vám zase usnadní vyřizování hovorů v práci i v dopravě, takže sluchátka nemusíte při telefonování sundávat. Vyberte menší sluchátka, jako jsou pecky nebo špunty.

Vhodnými sluchátky pro cesty do práce jsou například Sony WF-1000X M3, která vydrží hrát až 24 hodin. Účinně odhluční okolí, ale zároveň mají adaptivní nastavení zvuku, což znamená, že například při chůzi po městě samy upraví hlasitost tak, abyste slyšeli troubící auta nebo hlášení na vlakovém nádraží.

A pokud potřebujete rychle snížit hlasitost, stačí přiložit prst na jedno ze sluchátek. Snadno je také dobijete v elegantním magnetickém pouzdře.

>> Pořiďte si sluchátka Sony WF-1000X M3 na MALL.CZ. <<

Pokud vás někdo na ulici osloví, jednoduše si přidržíte prst u jednoho ze sluchátek a vše uslyšíte. • 

Pro poslech před spaním

Spousta lidí si před usnutím ráda pustí audioknihu, podcast nebo klidnou hudbu, která je ukolébá. Patříte-li mezi ně, sáhněte po sluchátkách, která jsou především pohodlná a při ležení netlačí. Nehodí se proto velké klapky nebo špunty, ale klasické pecky, ať už s drátem, nebo bez.

U bezdrátových sluchátek vám po usnutí nebude překážet kabel a u těch drátových zase ráno nemusíte hledat pecky, které vám v noci vypadly z uší. Dobrou volbou jsou sluchátka SONY WI-C310, která jsou velmi malá a spojená krátkým kabelem.

>> Sluchátka SONY WI-C310 najdete na MALL.CZ.<<

Na dovolenou a delší cesty

Čeká-li vás několik hodin ve vlaku nebo letadle a následné lenošení na pláži či v hotelu, vyberte si sluchátka, která vám co nejlépe sednou na uši a izolují okolní ruch. Na cestování doporučujeme sluchátka přes uši s měkkými polštářky, které vám k uším dobře přilnou, mají silnější basy a lépe se s nimi ponoříte do oblíbených skladeb či příběhu v audioknize.

Skvělým kandidátem jsou například bezdrátová sluchátka Sony WH-1000xm3 s pokročilou technologií pro odstranění šumu. Díky optimalizaci atmosférického tlaku se postarají o vyvážený zvuk i ve vysoké nadmořské výšce, tedy například v letadle. Jakmile budete chtít slyšet, co se kolem vás děje, dotknete se prstem krytu a hudba se ztlumí.

>> Sluchátka Sony WH-1000xm3 pořídíte na MALL.CZ. <<

Sluchátka s náušníky perfektně obepnou celé ucho a odizolují každý nepříjemný ruch, který by vám mohl narušit poslech. • 

Na hraní počítačových her

Hráči si potrpí především na kvalitní zvuk, díky kterému uslyší blížícího se protivníka na míle daleko a perfektně se ponoří do herního světa. K tomu nejlépe poslouží sluchátka na uši, která zařídí hluboké basy. Zkuste třeba SONY WH-XB900N, která navíc redukují hluk z okolního prostředí. Pecky a špunty na hraní nedoporučujeme.

Při výběru se zaměřte zejména na hodnotu citlivosti. Čím vyšší hodnota, tím hrají sluchátka kvalitněji, spotřebují méně energie a zvládnou vyšší hlasitost. Hrajete-li hry pro více hráčů, sáhněte po sluchátkách s mikrofonem, abyste mohli pohodlně komunikovat se svými spoluhráči.

Vzhledem k tomu, že při hraní sedíte u počítače, stačí vám sluchátka s drátem, který připojíte do reproduktorů na stole – při výběru jen zkontrolujte, zda je kabel od sluchátek dostatečně dlouhý. Bezdrátová sluchátka vám poslouží také, ověřte si ale, jestli mají vhodný konektor.

>> Pořiďte si sluchátka SONY WH-XB900N na MALL.CZ. <<

Pro sportovní vyžití

Sportovci potřebují hudbu, která je namotivuje k překonávání rekordů. Proto patří sluchátka mezi nezbytnou sportovní výbavu stejně jako kvalitní obuv. Základní vlastností sportovních sluchátek je ergonomický tvar – díky němu sluchátka perfektně drží na uších i při prudkých pohybech hlavou.

Tyto podmínky nejlépe splňují sluchátka ve tvaru špuntů. Vyberte si bezdrátový model, který vás nebude omezovat v pohybu. Hudba vás při sportu povzbudí třeba se sluchátky SONY WF-SP700N.

Náš tip: Rozhodnete-li se pro variantu s drátem, doporučujeme ho při sportu zastrčit pod tričko.

Díky bezdrátovým sluchátkům se nemusíte bát, že si kabel omylem vytrhnete z mobilu. • 

Pro děti

Pouští-li si vaše děti pohádky nebo písničky na tabletu a nechcete, aby jimi rušily okolí, je čas jim pořídit sluchátka. U takových sluchátek jsou klíčové dvě vlastnosti – odolnost a snadné ovládání.

Dětem ideálně sežeňte sluchátka bez drátu – děti za šňůru rády tahají, motají ji a sluchátka by mohly brzy zničit. U dětí se nezavděčíte ani klasickými špunty, které jim mohou v uchu vadit a navíc můžou kvůli špatné velikosti často vypadávat. Vhodnou volbou jsou tedy bezdrátová sluchátka přes hlavu, třeba SONY WH-CH510. Ta vydrží hrát až 35 hodin, mají příjemný povrch a jejich menší náušníky vyhovují dětským uším.

V obchodech najdete řadu sluchátek, která jsou přímo určená pro děti – typicky jsou v pestrých barvách a s kreslenými motivy. Pokud dětem pořídíte klasická sluchátka vhodná i pro dospělé, dejte pozor, ať nejsou příliš hlasitá. Zdravotnické organizace doporučují pro děti maximální hladinu zvuku 85 decibelů. Obecně platí, že čím méně decibelů, tím lépe pro uši vašich ratolestí.

>> Sluchátka WH-CH510 seženete na MALL.CZ. <<

Vybíráte si běžně sluchátka podle činností, ke kterým je využíváte? Napište nám to do komentářů.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5