Chytré televize: co skutečně dokážou a jak zlepší život | Blog Mall.cz

Chytré televize: co skutečně dokážou a jak zlepší váš život

Přechod na nový typ vysílání DVB-T2 je pro mnohé z nás signálem k pořízení moderního rodinného společníka. Pokud jste nákup televize pár let neřešili, čeká vás překvapení. Televizory zmoudřely – postarají se vám o kopec zábavy a ušetří námahu. Podívejte se na výběr našich oblíbených funkcí.

1. Ovládání hlasem

Pro ovládání chytrých televizí nemusíte znát kouzelné slůvko. Reagují totiž na váš slovní pokyn. Vaše příkazy v TCL televizi splní

  • Google Assistant
  • i Amazon Alexa.

Skvělou zprávou je, že hlasové ovládání je dostupné i v češtině. A díky Smart ovladači  nebo propojení s mobilem využijete i české hlasové vyhledávání.

Jestli neradi ovládáte hlasem, propojte si chytrou televizi s mobilem a ovládejte ji ze smartphonu. Ten máte totiž většinou při ruce, na rozdíl od klasického televizního ovladače.

2. Propojení s dalšími chytrými zařízeními

Kvůli promítání fotek a videí z dovolené už nemusíte vytahovat kabely a propojovat notebook s televizí. Přes domácí síť DLNA máte obsah domácího disku přístupný na jakémkoliv připojeném chytrém zařízení – tedy i na televizi.

Doba vypalování fotek z dovolené na CD minula, vzpomínky si s chytrou televizí oživíte za pár vteřin a bez nutnosti propojování kabelem nebo hledání CD. • 

Pokud máte dovolenkové vzpomínky především na mobilu nebo tabletu, propojíte tato malá zařízení s televizí například pomocí bezdrátového přenosu

  • Miracast,
  • T-Cast
  • nebo Chrome cast.

Takové promítání z mobilu bude sice mít přibližně vteřinové zpoždění (přepnete na další obrázek v mobilu a v televizi se objeví až o chvíli později), ale alespoň si připravíte vtipnou historku, která se k fotce váže.

Náš tip: Mobil či tablet propojíte s televizí i přes Bluetooth.

U promítání fotek záleží na kvalitě obrazu stejně jako u filmů. Proto vybírejte takovou televizi, která nabízí

  • vylepšený jas
  • a dobrý kontrast černé barvy.

Modelová řada Android TV EP68 značky TCL spojila funkce Wide Color Gamut, Dolby Vision a HDR10+. Proto tyto obrazovky mají vylepšený kontrast s detaily, které by na jiných obrazovkách divák přehlédl. Barvy jsou věrné bez ohledu na zdroj obrazu – tedy v promítaných obrázcích, filmech i z televizního vysílání.

Pohodlné je i propojení přes služby Google. Když si cestou z práce rozposloucháte podcast, chytrá televize vám nabídne, že naváže tam, kde jste skončili.

3. Internet ve velkém

Surfujte po vlnách internetu z pohodlí gauče a po velké obrazovce televize. Je jedno, jestli si pouštíte záznamy živých koncertů na YouTube nebo si prohlížíte obrázky na Instagramu, internet máte na Smart TV před sebou v komfortní velikosti.

Abyste zážitek z brouzdání se internetem zesílili, sáhněte po chytré televizi s rozlišením 4K Ultra HD a dalšími funkcemi, které zvyšují kvalitu obrazu.

Například Android televize TCL 50EP682 má funkci Micro Dimming Pro, která automaticky zesiluje podsvícení v těžko viditelných částech obrazu. Tím oproti běžným televizím zlepší viditelnost až o 20 %.

Náš tip: Chytré televize usnadní i nákupy. Už se nemusíte mačkat před malým displejem počítače, tabletu nebo v nejhorším případě mobilu – do internetové nákupní galerie vidí celá rodina.

4. Stále se měnící galerie nebo neviditelné obrazovky

Některé obzvlášť chytré kousky designově doplní naše bydlení i ve chvíli, kdy právě neplní svůj hlavní účel. Ve stand-by (pohotovostním) režimu například promítají obrázky krajiny, měst, zvířat nebo takové, které si nahrajete vy sami.

Přicházejícím trendem jsou také neviditelné televize. Přes mobilní aplikaci rozeznají barvu nebo vzor prostředí, ve kterém jsou umístěné, a svůj obraz přizpůsobí okolí jako chameleon.

Tyto varianty nabízí řešení všem milovníkům velkoformátových obrazovek, kteří ale nechtějí svůj interiér rozbít černou plochou vypnuté televize.

Náš tip: Pokud patříte mezi vyznavače čistého prostoru, vybírejte chytré televize s minimalistickým rámečkem. Některé obrazovky, mezi které se řadí i Android TV TCL 50EP682, mají dokonce bezrámečkový design.

Bezrámečkový design působí luxusně a zapadne do každého interiéru. • 

5. V televizi je vždy na co koukat

Oblíbenou funkcí chytrých televizí je stále dostupný program. Nemusíte tak listovat papírovými přílohami magazínů nebo na internetu porovnávat programy stanic. Na pár kliknutí zjistíte, co právě dávají a co následuje.

Ne vždy se nám ale tvůrci programů trefí do nálady. Proto na scénu chytrých televizí vstupují například

  • Netflix,
  • Amazon Prime
  • nebo HBO GO.

Tyto placené videotéky nabízí filmy i seriály nejrůznějších žánrů, v několika jazycích (některé i včetně češtiny), s titulky a především bez reklam.

Náš tip: Na HBO GO si kdykoliv pustíte jeden z nejsledovanějších seriálů všech dob – Hru o trůny, nebo třeba filmovou sérii Harryho Pottera. Na Netflixu vás čeká například dobrodružný seriál Zaklínač či skvělé dokumenty z dílny BBC.

Placené videotéky jsou hitem posledních let. Neobsahují reklamy, při sledování seriálů nabízí možnost přeskočit úvodní znělku a po dokoukání jednoho dílu automaticky začnou přehrávat další. • 

>> Vyberte si z nabídky chytrých televizí TCL na MALL.CZ. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5