7 výhod americké chladničky | Blog Mall.cz

7 výhod americké chladničky

Americký sen v českých domácnostech. To jsou americké chladničky. Když je postavíte vedle klasické lednice, je to podobné, jako byste zaparkovali Jaguar vedle Octavie. Jsou větší, lépe vybavené a skvěle vypadají. A jaké jsou jejich další výhody?

1. Více prostoru

Znáte to, když přinesete větší nákup ze supermarketu a zjistíte, že ho vlastně nemáte kam dát. To se vám s americkou ledničkou nestane. Díky velké šířce lednice, která se zavírá dvěma křídly dveří se vám do ní vejde až 2× více potravin než do klasické lednice.

Do americké lednice se vám toho vejde mnohem víc. A vestavěné varianty nezaberou tolik místa.Do americké lednice se vám toho vejde mnohem víc. A vestavěné varianty nezaberou tolik místa.

2. Úspora energie a šetrnost k životnímu prostředí

Americké chladničky jsou skvělou volbou, pokud vám není lhostejné životní prostředí a neradi plýtváte elektřinou. Jejich denní spotřeba se pohybuje kolem 0,91,5 kWh a jsou minimálně v energetické třídě A+.

3. Praktické funkce navíc

Americké chladničky nejsou jen chladničky. Nabízí například dvě neocenitelné funkce:

  • Nápojový automat. Nemusíte se tahat s PET lahvemi z obchodu. Z ledničky si vždy načepujete čerstvou vodu vychlazenou na teplotu, kterou máte nejraději.
  • Výrobník ledu. Skoncujte s nepraktickými vaničkami na led do mrazáku. Chcete kostky nebo ledovou tříšť? Stačí zmáčknout tlačítko. A formičky na led můžete využít i jiným způsobem.

4. Designová dominanta

Americké lednice se nehodí do malých bytů. Využijí je především majitelé větších kuchyní, kde lépe vyniknou jejich proporce. Díky svým rozměrům a robustní konstrukci jsou středobodem každé moderní kuchyně. 

Výhodou amerických ledniček není jen větší prostor, ale hlavně spoustu užitečných funkcí.Výhodou amerických ledniček není jen větší prostor, ale hlavně spoustu užitečných funkcí.

5. No frost systém

Díky protinámrazovému systému už vám krajíce chleba ani steaky nepřimrznou k sobě. Můžete si kdykoliv odebrat kolik chcete, aniž byste museli odmrazovat zbytek.

Nenamrzají ani etikety a samolepky na potravinách a zůstanou tak vždy dobře čitelné. A samozřejmě se pak netvoří led na stěnách mrazáku a lednice.

6. Systém rychlého zmrazení

Funkci využijete například při mrazení zeleniny nebo ovoce. Díky rychlému zamrazení si potraviny lépe zachovají strukturu, chuť i barvu a po rozmrazení chutnají jako čerstvě utržené.

7. Domácí minibar

Proměňte svou ledničku v dokonale zásobený minibar. Potraviny a nápoje časté spotřeby, jako třeba pivo, limonády nebo vaše oblíbené sladkosti, máte ihned po ruce ve dveřích a nemusíte tak otvírat celou lednici. Tím také spoříte energii.

Zapomeňte na tahání lahví, vychlazenou čerstvou vodu si načepujete přímo z lednice.Zapomeňte na tahání lahví, vychlazenou čerstvou vodu si načepujete přímo z lednice.

8. Nejsou drahé

Pro mnoho lidí je americká lednice nedosažitelný sen, který znají jen z televize. To se ovšem dlouho nepodívali do e-shopů. Americké lednice seženete už za cenu kolem 15 000 korun.

Jaký druh lednice preferujete vy? Podělte se o svůj názor na našem Facebooku.