7 vychytávek pro cestování autem, které jízdu zpříjemní | Blog Mall.cz

7 vychytávek pro cestování autem, které jízdu zpříjemní

Lékárnička nebo reflexní vesta jsou v autě nutnost kvůli bezpečnosti. Existuje ale ještě další vybavení, které vám při cestování autem přijde vhod a zařídí na cestách pohodlí a zábavu. Vybrali jsme 7 šikovných vychytávek, se kterými si autovýlety užijete vy i vaše děti na maximum.

1. Organizér na zadní stranu sedačky

Základem spokojené jízdy všech cestovatelů je dobrá organizace – zvlášť, pokud s sebou máte děti. Opatřete proto malým pasažérům kapsář. Ten připnete na přední sedadlo a děti v zadní části auta mají všechny potřebné věci po ruce. Do organizéru schováte pití, svačinku i hry.

>> Šikovné organizéry pro děti do auta najdete na MALL.CZ. <<

2. Přenosný DVD přehrávač do auta

Cestu autem bere hodně výletníků jen jako nutnost. Vy si ji ale užívejte jako součást výletu a naplánujete hry, které po cestě zabaví celou rodinu. A jestli už vaše prcky tvoření povídek z poznávacích značek aut ani slovní fotbal nebaví, pomozte si filmovou zábavou a pořiďte na cesty přenosný DVD přehrávač.

Ten vypadá jako malý notebook, je vybavený DVD mechanikou a displejem. Přehrajete na něm film nebo sledujete televizi – a to všechno kdekoliv, třeba právě v autě na zadních sedačkách. Přehrávač většinou vydrží i tříhodinový biják. A když se dovybavíte ještě speciálním adaptérem do auta, po cestě ho nabijete a koukáte dál.

>> Vyberte si přenosné DVDčko na MALL.CZ. <<

V autě pustíte přes DVD dětem pohádky nebo filmy, doma pak přehrávač využijete třeba k prohlížení fotek z dovolené.

3. Masážní opěrka

Nafukovací cestovní polštářek za krk je hlavně při jízdě v noci povinnou výbavou. Jestli ale jedete daleko a v autě na dovolené strávíte i několik dní, vybavte se důkladněji a sbalte s sebou také masážní bederní opěrku. Díky ní vás nebudou po cestě tolik bolet kyčle ani záda. A použijete ji klidně i jako podsedák.

Náš tip: A až se vrátíte z dovolené, odneste si bederní opěrku do kanceláře.

4. Návlek na bezpečnostní pásy

Někdy požitek z jízdy kazí kromě nepohodlného sedadla i bezpečnostní pásy, které se zarývají do těla a zvlášť v létě dřou holou kůži. Použijte speciální návlek na bezpečnostní pás – seženete ho do 100 korun.

Návleky se vyrábí z paměťové pěny, takže se přizpůsobí vašemu tělu. Před jízdou je pomocí suchého zipu jen připnete na pásy a jedete.

>> Návleky na pásy i opěrky do auta najdete na MALL.CZ. <<

5. Autonabíječka na dva telefony

Mobily jsou dnes při cestování autem téměř nenahraditelné – sotva vyjedete, už přes mobil spouštíte GPS navigaci, pouštíte hudbu a z parkoviště voláte babičce. Aby mobil vydržel celou cestu, nezapomeňte doma nabíječku do auta.

Pomocí speciálního konektoru ji zapojíte do zapalovače, připojíte mobil nebo třeba tablet a přes USB kabel nabíjíte. Vyberte ideálně takovou, která zvládne nabíjení rovnou dvou zařízení současně. To se hodí hlavně tehdy, když cestujete celá rodina a všichni potřebujete mít svůj mobil pořád v pohotovosti.

>> Autonabíječky na mobily najdete na MALL.CZ. <<

Při výběru nabíječky do auta se dívejte na to, jaký má výkon. Podle toho telefon nabijete rychle nebo pomalu. Zkontrolujte, že výkon nabíječky odpovídá napětí baterie telefonu.

6. Chladnička na svačinu do auta

Jestli na cesty vyrážíte častěji, využijete také autochladničku, která skvěle nahradí klasickou ledničku, na kterou jste zvyklí z domu. I když vyrazíte na dovolenou v třicetistupňových vedrech, vaše sváča to přežije – autochladničky totiž jídlo ochladí klidně až 20 °C pod okolní teplotu.

Jen myslete na to, že autochladnička potřebuje zdroj elektrické energie. Stačí, když ji připojíte do autozapalovače a chladíte. Nejlépe ji zapínejte za jízdy, po vypnutí motoru lednička chladí jen asi hodinu.

>> Vyberte si autochladničku na MALL.CZ. <<

A pokud chcete chladivého pomocníka, který je skladnější a můžete ho s sebou vzít i na pěší výlet, pořiďte si třeba chladicí box nebo tašku. Když je navíc doplníte speciálními chladicími vložkami, prodloužíte účinek termotašky až o 9 hodin.

>> Další doplňky pro cestování autem najdete na MALL.CZ. <<

A nezapomeňte, že pro vás na MALLu máme všechno možné a uděláme i nemožné, abyste si spolu cestování autem i další aktivity užívali.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.