Návod: Vyrobte s dětmi draka, který bude králem oblohy | Blog Mall.cz

Návod: Vyrobte s dětmi draka, který bude králem oblohy

Listí už padá k zemi a pod nohama se válí kaštany. Proto je nejvyšší čas vypustit draka a pořádně ho prohnat po obloze. Máme pro vás podrobný návod na snadnou a rychlou výrobu draka, se kterým si děti užijí pravé podzimní radovánky.

Co budete potřebovat?

Jdeme na to:

1. Nachystejte si dvě laťky, kratší a delší. Pamatujte, že velikost latěk určuje celkovou velikost draka. Na koncích latěk udělejte nožem pár milimetrů hluboké zářezy, aby v nich držel provázek. Na delší tyčce najděte třetinu a na kratší polovinu. V těchto bodech laťky svažte provázkem, aby tvořily pravý úhel a neviklaly se.

2. Natáhněte provázek podél celé konstrukce, k čemuž vám poslouží zářezy. Provázek pořádně napněte. Konstrukce se nesmí ani hnout, aby drak obstál i v silnějším větru.

3. Hotovou konstrukci položte na hedvábný papír a obkreslete obrys draka. Na každé straně přidejte zhruba 2 cm, abyste mohli papír pořádně připevnit ke konstrukci.Poté obrys draka vystřihněte a u každého rohu vystřihněte trojúhelníček, aby šly později přebývající části přehnout.

Vlevo vidíte konstrukci draka po svázání, vpravo po vystřihnutí hedvábného papíru.

4. Na řadu přichází část, kterou mají děti nejraději. Pořádně draka pokreslit fixem a pastelkami. Připomeňte jim ale, ať moc netlačí, protože papír je velmi tenký.

5. Až budou děti s dračím obličejem spokojené, přiložte na čistou stranu konstrukci draka. Přebývající části papíru přehněte přes provázek a přilepte lepidlem.

6. akmile lepidlo zaschne, připravte si dva provázky, které přesahují délku latěk. Otočte draka pomalovanou stranou k sobě. Provázky přivažte na konce latěk a v místě, kde se protínají, je spojte. Pak k nim připevněte vodicí provázek namotaný na cívce.

Pokud nemáte vhodnou cívku, použijte klidně obyčejný klacík. Stačí okolo něj provázek namotat.

7. Drak už je téměř hotový, zbývá opatřit ho fešáckým ocasem. Vezměte další kus provázku a připevněte na něj cáry krepového papíru nebo pěkné mašličky. Pamatujte ale, aby ocas nebyl příliš těžký. Pak už jen přivažte ocas na spodní část delší laťky.

Vyběhněte na kopec a hurá pouštět! Dávejte ale pozor, aby děti nepouštěly draky poblíž elektrického vedení.

Baví vaše děti pouštění draka? Podělte se s námi o své zážitky v komentářích.