Nejkrásnější místa v Česku pro dovolenou | Blog Mall.cz

Kam v létě? Nejkrásnější místa v Česku pro vaši dovolenou

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, takže pokud jste ještě neměli dovolenou, je nejvyšší čas ji vybrat. Přinášíme souhrn těch nejkrásnějších míst v České republice, na kterých si luxusně odpočinete vy i celá vaše rodina.

Koupání lepší než u moře

Do Chorvatska je to daleko a na městských koupalištích zase hlava na hlavě. Takže nejlepší bude, když své tělo zchladíte v křišťálově čisté vodě bývalého lomu nebo pískovny. Inspiraci hledejte v článku 10 nejhezčích přírodních míst ke koupání v ČR, krásu Mašovického lomu na Znojemsku nebo lomu Baraba u Mělníka jednoduše musíte zažít.

Vodní atrakce pro děti i dospělé

Je jasné, že týden strávený na kamenitém břehu lomu nebude vaše děti moc bavit. Takže si dovolenou obohaťte třeba řáděním v aquaparku. V článku 5 + 1 nejlepších vodních atrakcí v Česku najdete tipy na nekonečné tobogány v Aquapalace Praha nebo bláznivé skluzavky v Aqualandu Moravia.

Skluzavky v Aqualandu Moravia si užijí hlavně děti.Skluzavky v Aqualandu Moravia si užijí hlavně děti.

Kdo potřebuje hotel?

Jestliže svůj volný čas trávíte raději v přírodě, vyrazte pod stan. V článku 13 nejlepších kempů v Česku najdete perfektní stanoviště pro založení základního tábora ve všech krajích ČR. Kempy AMK Hranice na Olomoucku nebo Dolce na úpatí Krkonoš patří k tomu nejkrásnějšímu, co může cestovatel v naší zemi zažít.

Celý svět jako na dlani

Chcete toho za krátkou dobu vidět co nejvíce? Pak musíte osedlat kolo a vyrazit na cyklovýlet. V článku 6 nejkrásnějších českých cyklotras najdete osvědčené trasy, ze kterých poznáte ta nejúchvatnější místa naší země. Sváteční cyklisty ohromí Lichtenštejnská stezka na jihu Moravy, ty pokročilé zase stezka Po hřebeni Radhoště v Beskydech.

Jen vy a příroda

Máte nejraději samotu, klid a ticho? Tak to jste nejspíš milovníci rybaření. V článku 6 nejlepších míst na rybaření v ČR najdete osvědčené tipy na soukromé i svazové revíry, kde si nejen chytíte večeři, ale hlavně královsky odpočinete. Vyzkoušíte Rampichov na Plzeňsku nebo raději Jívku na Trutnovsku?

Když chcete na dovolené klid, vyrazte do přírody.Když chcete na dovolené klid, vyrazte do přírody.

>> Vybavte se na kempování na MALL.cz. <<

Poklidná městská turistika

Do Prahy, Brna nebo Karlových Varů jezdí turisté z celého světa. Česko ale skrývá řadu dalších zajímavých měst: třeba Telč, Kutnou horu nebo Kadaň. V článku 10 nejkrásnějších českých měst na letní výlet jsme vybrali města, která bezpečně projdete za jeden den – a ještě si u toho zajdete na dobrou kávu či zmrzlinu.

Jak budete zbytek prázdnin trávit vy? Napište nám do komentářů.