Jízda na kruhu i noc v iglú: 6 tipů, co dělat na horách kromě lyžování | Blog Mall.cz

Jízda na kruhu i noc v iglú: 6 tipů, co dělat na horách kromě lyžování

Lyžování a sáňkování je klasika. Svah ale není jedinou možností, kde se na horách zabavit. Přečtěte si, co bláznivého na zimní dovolené podniknout, aby si sněhu užili malí i velcí. 

1. To je jízda! Na nafukovacím kruhu

Nafukovací kruh se nehodí jen na letní dovolenou, hory zábavy s ním totiž zažijete i v zimě. Vyražte s rodinou na takzvaný snowtubing a zdolávejte sněžné svahy v gumové pneumatice:

  • lanovka vás vyveze pohodlně nahoru
  • a pak se spustíte ledovým korytem na nafouknuté duši dolů.

Vyřádí se děti i dospělí. Snowtubingový park najdete ve Špindlerově Mlýně, Božím daru nebo třeba v Janově nad Nisou.

V některých snowtubingových parcích si můžete vybrat z více druhů koryt – od pomalejších pro malé děti až po rychlé koryto pro milovníky adrenalinu.V některých snowtubingových parcích si můžete vybrat z více druhů koryt – od pomalejších pro malé děti až po rychlé koryto pro milovníky adrenalinu.

2. Mushing: nechte se táhnout psím spřežením

Jestli vás lyže už omrzely, vydejte se na polární výpravu se psím spřežením. Stačí nastoupit do saní tažených smečkou psů a užívat si výhledy na zasněženou krajinu.

Nemusíte se bát, že chlupatý povoz nezvládnete. Doprovázet vás bude takzvaný musher – zkušený instruktor, který jízdu ukočíruje. Psí spřežení si můžete užít ve střediscích na Šumavě i v Krkonoších.

Na projížďku se teple oblečte – jakmile psi přidají na rychlosti, mrazivý vítr vás bude štípat do tváří.Na projížďku se teple oblečte – jakmile psi přidají na rychlosti, mrazivý vítr vás bude štípat do tváří.

3. Hurá na bobovou dráhu

Klasické boby měl v dětství asi každý. Málokdo s nimi ale sjel kopec třeba kilometr dlouhý. Na speciální bobové dráze to jde. Vyražte na některou z bobových drah a užijte si jízdu skoro jako v Kokosech na sněhu.

Na bobovku s sebou klidně vezměte i děti – vozíky jsou většinou dělané pro dvě osoby, takže můžete jet společně. A kam vyrazit na bobovou dráhu?

  • Ve ski areálu Hlubočky blízko Olomouce se projedete na trati dlouhé víc než kilometr. Cestou navíc potkáte 17 zatáček, most i tunel.
  • Bobová dráha ve Špindlerově Mlýně nabízí kromě zatáček i 5 takzvaných jumpů – terénních zlomů. Navíc můžete při jízdě pozorovat okolní panorama Krkonoš.
  • V Jizerských horách vyrazte na bobovku v Janově nad Nisou – na dráze najdete karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů.

>> Jestli si na bobovou dráhu netroufáte, pořiďte si klasické saně a boby na MALL.CZ. <<

Pomocí brzdové páky můžete jízdu v bobu řídit a jet takovou rychlostí, která vám vyhovuje.Pomocí brzdové páky můžete jízdu v bobu řídit a jet takovou rychlostí, která vám vyhovuje.

4. Rolbuju, rolbuješ, rolbujeme

Horské dobrodružství na vás nečeká jen na svahu nebo v lese, ale klidně i v kabině sněžné rolby. Pokud máte dost sportovních výkonů, usaďte se na chvilku do 11 tun vážícího stroje, rozjeďte se nahoru po sjezdovce a vyzkoušejte si práci rolbaře.

Jízdu rolbou nabízí třeba resort Dolní Morava.

5. Což takhle strávit noc v iglú?

Pohodlí vytopené horské chaty nebo penzionu si na zimní dovolené užíváte pravidelně. Zkuste to letos jinak a ubytujte se po vzoru Eskymáků. Přímo ve sněhovém iglú.

Nemusíte se bát, že umrznete – ledový domov vás ochrání. I když bude venku teplota hluboko pod nulou, studený vzduch dovnitř nepronikne a v přístřešku se udrží teplota kolem 3–6 °C. Spánek v primitivním obydlí nabízí i řada středisek v Evropě, například italský areál Schnalstal. V turistické destinaci Altopiano della Paganella najdete také iglú knihovnu.

A pokud se vám nechce tak daleko, vyrobte si vlastní eskymáckou ubikaci – třeba za penzionem v horách nebo u sebe na zahradě.

>> Vybavte se na stavění iglú zimním nářadím na MALL.CZ. <<

Vypravili jste se na hory do místa, kde žádné iglú nemají? Postavte si vlastní.Vypravili jste se na hory do místa, kde žádné iglú nemají? Postavte si vlastní.

6. Zábava na sněhu: za skútrem nebo drakem

Jestli je pro vás bobová dráha nebo stavění iglú málo akční, najděte si na horách větší adrenalin. Zkuste třeba:

  • Snowkiting – při jízdě na lyžích vás táhne létající „drak” a pohybujete se tam, kam vás vítr zavane.
  • Motoskijöring – stoupnete si na lyže, zapřáhnete se za lano k motocrossovému skútru a užíváte si jízdu klidně i rychlostí 50 kilometrů za hodinu.

>>> Čtěte také, kam vyrazit na jednodenní lyžovačku. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.