Dokonale mazlavá koupel: vyrobte si s dětmi želé do vany | Blog Mall.cz

Dokonale mazlavá koupel: vyrobte si s dětmi želé do vany

Šup do vany, namydlit od hlavy až k patě a rychle ven. Koupel nemusí být vždycky rychlovka. Zvlášť, když kromě vody do vany přidáte i osvěžující želé. Vyrobte si domácí želatinová mýdla podle našeho návodu a užijte si při koupání legraci.

Do vany? Jedině s želatinou

Želatinová mýdla milují hlavně děti – třaslavé a voňavé kostičky totiž dělají z koupání hlavní zážitek dne. A co teprve, když jim kluzká želatinová potvůrka ve vaně upadne. Zkuste ji chytit!

Koupelové želé si ale užijí i dospělí. Vytvoří totiž v koupelně tu správnou relaxační atmosféru. A navíc příjemně zjemní pokožku.

Želatinovou koupel si užije celá rodina. Děti potěší, že je mýdlo krásně třaslavé a kluzké, rodiče zase vůně a relaxační pěna, ve kterou se mýdlo promění.

Jak na to?

Želatinová mýdlíčka mohou mít různé vůně, barvy i tvary. To záleží jen na vás. Vždycky ale budete potřebovat:

  • želatinu,
  • 120–150 ml vody,
  • 100 ml sprchového gelu,
  • potravinářské barvivo,
  • formičky na led nebo menší skleničky.

1. Do hrnce nasypte celý sáček želatiny v prášku. Pokud ji zrovna nemáte po ruce, dobře vám poslouží i želatinové plátky. Zalijte vodou a nechte pomalu přivést k varu. Nezapomeňte ale pořád želé míchat, aby se vám nesrazilo.

2. Až se želatina rozpustí, odstavce hrnec z ohně a přilijte sprchový gel. Na značce nezáleží, použijte váš oblíbený, který vám hezky voní. A pokud chcete, aby mýdlo vonělo ještě víc, můžete přidat i pár kapek vonného oleje. Pořádně promíchejte.

3. Aby byla želatinová koupel nejen krásně voňavá, ale i barevná, přidejte do hmoty barvu do koupele nebo potravinářské barvivo. Směs znovu zamíchejte.

Mýdlové želé bude mít barvu podle druhu želatiny nebo potravinářského barviva, které do hmoty přidáte.

4. Jakmile máte hotovo, nalijte do formiček. Nejlepší jsou silikonové formičky na led, ze kterých jde mýdlo krásně vyklepnout.

NÁŠ TIP: Pokud silikonové formičky nemáte a musíte si poradit s plastovými kelímky nebo třeba skleničkami, nezoufejte. Vymažte je nejprve obyčejným olejem – důkladně potřete všechny vnitřní strany. Teprve potom do nich nalijte želatinu. Díky oleji se želé nenalepí na stěny a půjde krásně vyklopit.

5. Nakonec dejte naplněné formičky ztuhnout. Chcete-li si být opravdu jistí, že bude mýdlo pevné, nechte ho v lednici raději 4–6 hodin. Pak želé vyklepněte.

Hotové želé kousky můžete dát do dózy a postavit na poličku přímo v koupelně, nebo si ho nechte v lednici či mrazáku – v horkých dnech vás pak koupel dvojnásob osvěží.

Koupelové želé využijte jako klasické mýdlo, šampón i pěnu do koupele. Jakmile se dotkne vody, začne se rozpouštět a ve vaně tvořit bublinky a pěnu.

A když dětem časem nebudou malá mýdla k zábavě stačit, pořiďte jim třeba pořádný sliz do vany. S ním se rozhodně nudit nebudou.

  1. Do horké vody nasypte obsah koupeného sáčku a vodu zamícháte – získá želatinovou konzistenci. A zábava může začít.
  2. Až si děti dohrají, nasypte do vany speciální prášek, který změní sliz zase zpátky na vodu.

>> Pořiďte sliz a další hračky do vany.

Nemusíte se bát, že by vám sliz doma ucpal vanu – pomocí speciálního prášku jednoduše proměníte slizkou tekutiny opět na vodu a vypustíte.

Už jste doma zkoušeli vyrábět koupelové želé? Napište nám do komentářů, jak se vám to podařilo a jestli máte vlastní osvědčený recept.