5 typů dětských hádanek, které dají zabrat celé rodině | Blog Mall.cz

5 typů dětských hádanek, které dají zabrat celé rodině

Děti jsou zvídavé a nejraději by znaly odpověď opravdu na vše. Právě proto tak rády řeší hádanky a kvízy. Pokud si chcete potrápit mozkové závity i se svými ratolestmi, připravili jsme pro vás 5 typů zapeklitých hádanek. Při jejich řešení se rozhodně zapotí celá vaše rodina.

Dětské hádanky, které jsou určené pro předškoláky nebo školáky, občas dají zabrat celé rodině. Některé z nich jsou neobvykle těžké, a tak jejich řešení může trvat nejen v řádu minut, ale také hodin. Připravili jsme pro vás celkem 5 typů dětských hádanek, o kterých si myslíme, že jsou velmi tvrdým oříškem. Doufáme, že si na nich nevylámete zuby a úspěšně je vyřešíte.

Dětská hádanka č. 1: Zdánlivě lehký úkol s chybějící korunou

Myslíte si, že jste dobří v matematice? V tom případě zkuste vypočítat následující dětskou hádanku určenou pro děti ze základní školy, která se na první pohled tváří jako velmi jednoduchá početní úloha. Tato hádanka však již roky rozděluje internet a úspěšně ji vyřešit mají problém nejen děti, ale i dospělí.

Potřebujete si koupit časopis, který stojí 97 Kč. Nemáte ale peníze. Proto si půjčíte 50 Kč od mámy a 50 Kč od táty (50 Kč + 50 Kč = 100). Za půjčené peníze si koupíte časopis, paní prodavačka vám na stokorunu vrátí 3 Kč.

Mámě vrátíte 1 Kč, tátovi 1 Kč a tu zbylou korunu si necháte. Nyní tedy tátovi dlužíte 49 Kč a mámě také 49 Kč (49 Kč + 49 Kč = 98 Kč, plus 1 Kč, kterou máte = 99 Kč). Kde je ta zbylá koruna?

Řešení: Žádná koruna nechybí. Závěrečná otázka úkolu totiž spojuje nespojitelné, a to dluhy a majetek. Tyto dvě odlišné věci totiž nelze sčítat dohromady. Tátovi jste vrátili 1 Kč a mámě 1 Kč. Každému z rodičů tedy nyní dlužíte 49 Kč (49 + 49 = 98). 1 Kč, kterou jste si nechali, se ale k částce 98 Kč nepřipočítává, ale naopak odčítá. Když 1 Kč odečtete od 98 Kč, dostanete se právě na hodnotu časopisu, která byla 97 Kč.

>> Dětské peněženky s oblíbenými motivy koupíte na MALL.CZ. <<

Dětská hádanka č. 2: Úkol, který procvičí vaše logické myšlení

I zdánlivě jednoduché hádanky, které mají u dětí procvičit logické myšlení, dokážou pořádně zamotat hlavu i rodičům. Dokazuje to i následující hádanka, která je určená pro děti druhých a třetích ročníků základních škol. I když na vás možná působí triviálně, pro spoustu dospělých jde o záludný hlavolam. Zvládnete tedy na následující hádanku odpovědět správně?

Staršímu bratrovi jsou 4 roky a mladší bratr je o polovinu mladší. Kolik let bude mladšímu bratrovi, když staršímu je 100? (Řešení: Mladšímu bratrovi je 98 let.)

>> Mají vaše děti rády hlavolamy? Vyzkoušejte tyto dřevěné z MALL.CZ. <<

Některé hádanky dokážou potrápit děti i dospělé. • 

Dětská hádanka č. 3: Procvičení mozkových závitů na úrovni předškoláka

Také dětské hádanky určené pro předškoláky jsou pro některé dospělé velmi tvrdým oříškem. Zkuste to i sami na sobě. Podaří se vám správně odpovědět na následující dětské kvízy?

  • Co je plné děr, ale stále drží vodu? (Řešení: houba)
  • Co je vždy před vámi, ale není to vidět? (Řešení: budoucnost)
  • Kde najdete města, obchody a ulice bez lidí? (Řešení: v mapě)
  • Kterou věc musíte rozbít, abyste ji mohli použít? (Řešení: vejce)
  • Sleduje vás a kopíruje každý váš krok. Přesto se ho nikdy nemůžete dotknout. (Řešení: stín)

>> Chcete vyzkoušet se svými dětmi i další hádanky? Zkuste ty z MALL.CZ. <<

Máte doma malého předškoláka? Potom víte, že nestačí pouze procvičovat a rozvíjet jeho dovednosti. Jistě vám roste jako z vody a vy pro něj musíte stále kupovat nové větší oblečení i obuv. Abyste ušetřili, je tu pro vás MALL klub pro děti. Jeho registrovaní členové každý měsíc mailem dostávají exkluzivní slevové kupony na dětský sortiment z MALL.CZ.

Dětská hádanka č. 4: Komplikované rodinné vztahy

Rodinné vztahy jsou často komplikované, a to nejen v reálném životě. Na zapeklitost rodinných vztahů často narazíte také v některých dětských hádankách. Přinášíme vám dva rodinné hlavolamy, o kterých si myslíme, že jejich řešení vám dá pořádně zabrat.

  • Pokud je dcera Sabiny matkou mé dcery, kdo jsem já ve vztahu k Sabině? (Řešení je hned několik. Já můžu být matka Sabiny, nebo její dcera, babička, nebo vnučka. Anebo také sama Sabina.)
  • Marie má čtyři dcery a každá z jejích dcer má jednoho bratra. Kolik dětí má Marie? (Řešení: Pět. Každá dcera má stejného bratra.)

Aby vám to doma klapalo po všech stránkách, a to nejen při řešení vědomostních kvízů, není od věci, když se stanete členy MALL klubu pro děti, v rámci kterého můžete na MALL.CZ využít spoustu výhod na dětský sortiment. Po registraci do tohoto klubu získáte například slevu 200 Kč na první nákup. Po šest prvních měsíců máte rovněž na všechny objednávky z MALL.CZ dopravu zdarma.

>> Do MALL klubu pro děti se zaregistrujete ZDE. <<

Děti milují situační kvízy, při jejichž řešení si užijí spoustu legrace. • 

Dětská hádanka č. 5: Situační kvíz

Velmi oblíbené jsou rovněž situační kvízy, pomocí kterých se děti učí, že je dobré se zaměřit na detaily. Tyto situační úkoly rovněž rozvíjejí logické dovednosti. Zkuste společně se svými dětmi správně odpovědět například na následující úkol.

Děda šel na procházku, ovšem začalo pršet. Neměl na hlavě klobouk a zapomněl si vzít s sebou také deštník. Jeho oblečení zmoklo, ovšem jeho vlasy nebyly mokré. Jak je to možné? (Řešení: Děda je plešatý.)

Situačních úkolů není nikdy dost. Zvlášť mladší děti je milují, protože kromě logického myšlení při jejich řešení zapojují a rozvíjejí svou fantazii a kreativitu. Chcete-li si jako rodiče potrápit své mozkové závity, pusťte se právě do vymýšlení nových situačních kvízů. Právě díky nim si se svými dětmi užijete také spoustu legrace.

>> Rozvíjejte fantazii a kreativitu svých dětí pomocí hraček z MALL.CZ. <<