5 tipů, co dělat s dětmi o vánočních prázdninách | Blog Mall.cz

5 tipů, co dělat s dětmi o vánočních prázdninách

Na vánoční prázdniny se těší snad každé dítě. Nejen proto, že přijde Ježíšek a v televizi poběží jedna pohádka za druhou, ale také proto, že i rodiče budou mít volno. Co kromě odpočinku dělat s dětmi o vánočních prázdninách?

Dovolenou na Vánoce si celoročně škudlí snad úplně každý rodič. A tak by byla škoda ji jen tak prosedět u televize s mísou bramborového salátu na klíně. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů na vánoční radovánky s dětmi. Co takhle si užít:

1.    Bruslení

Vánoční bruslení na stadionu či zamrzlém rybníku patří k jedné z nejhezčích tradic mnoha rodin. Že doma nemáte brusle? Nevadí. Na většině míst veřejného bruslení vám je půjčí za pár korun. Zavzpomínejte na dětství, kdy jste jezdili po rybníku tam a zpátky, dělali piruety a holubičky a naučte bruslit i své děti. Pohyb na čerstvém vzduchu jim jen prospěje a vy shodíte nějaké to kilo, co jste na Štědrý den a svátky přibrali. Otevírací dobu stadionů najdete na internetu včetně dalších informací o půjčování bruslí apod. Pokud se vydáte na rybník, buďte opatrní. Bezpečný je jen led o tloušťce kolem 15 cm. A proto pokud ještě pořádně nemrzlo, na bruslení v přírodě zapomeňte.

Chcete si raději pořídit svoje brusle? Ty nejprodávanější pro vás máme tady 

>>> Vybrat brusle

2.    Lyžování

Lyžování na českých horách vás vyjde sice dráž než bruslení na rybníku, ale rozhodně stojí za to. Pokud jste přes svátky jen snili o Vánocích bílých, vydejte se na zasněžené kopce, zacvakněte lyžáky do vázání a prožeňte své carvingy po čerstvém manšestru. Vezměte na svah i své děti. Ve většině lyžařských středisek můžete přihlásit své ratolesti do lyžařské školy, kde se jich ujmou zkušení instruktoři. Vy si tak perfektně zalyžujete a vaše děti se při troše talentu stanou Králi bílé stopy.

Výlet na lyže je zábava na celý den pro celou rodinu.Výlet na lyže je zábava na celý den pro celou rodinu.

Nejoblíbenější lyže do 9 999 Kč

3.    Koupání

Mezi vánočními svátky je otevřena i většina aquaparků a bazénů. Svezte se tobogánem, prohřejte si kosti v sauně, nechte se namasírovat bublinkami ve vířivce… Děti budou nadšené a vy konečně vypnete a zapomenete na každodenní starosti. 

4.    Sáňkování

Sáňkování patří k nejoblíbenějším dětským zimním sportům. Užijí si ho ale i dospělí. Vezměte děti na pořádný kopec. Nemyslíme na ten za domem, kde se po 20 metrech sjezdu musíte plahočit zase na start. Máme na mysli třeba čtyřkilometrový sešup s převýšením 350 metrů ve Špindlerově Mlýně nebo skoro stejně dlouhou dráhu na Černé hoře, přes půl kilometru dlouhý svah ve Skiareálu Klíny, dva a půl kilometru na Dolní Moravě atd. To je teprve jízda! Sáňkování se v posledních letech stalo oblíbenou kratochvílí, a tak sáňkařské dráhy rostou jak houby po dešti po celé republice. Mrkněte se na internet, jestli je nějaký takový sešup i ve vaší lokalitě. V některých střediscích vám sáňky půjčí, někde si můžete vzít i své.

Staré sáňky už dosloužily? Prohlédněte si naše novinky!

Vyberte si aktivity, které budou bavit i vás – rodiče.Vyberte si aktivity, které budou bavit i vás – rodiče.

5.    ZOO

Vánoční ZOO je překrásná podívaná. Výběhy zvířat jsou zdobené světýlky, v téměř každém koutu najdete ozdobený vánoční stromek a v některých ZOO na vás čeká i vánoční program. Navíc se s největší pravděpodobností nebudete přetlačovat s davy lidí a prohlédnete si všechna zvířata konečně v klidu. Potěší vás i ceny, které v zimě nejsou astronomické jako v letní sezóně. 

Máte už program na vánoční prázdniny vymyšlený nebo jsme vám s jeho vymýšlením pomohli? Dejte nám vědět do komentářů na našem Facebooku, jak budou probíhat vánoční prázdniny vašich dětí a vaše dovolená. 

 

Témata:
  Vánoce, prázdniny