Z MALL Group chci udělat jednoho z nejlepších zaměstnavatelů, říká nový ředitel HR Ondřej Slabý | Blog Mall.cz

Z MALL Group chci udělat jednoho z nejlepších zaměstnavatelů, říká nový ředitel HR Ondřej Slabý

MALL Group už nás působí více než 2 000 a stále se rozrůstáme. Abychom prošli úspěšně celofiremní transformací, potřebujeme silnou HR podporu, se kterou zároveň dosáhneme pozice prestižního zaměstnavatele. Tohoto nelehkého úkolu se od října ujal Ondřej Slabý, který v MALL Group plánuje zúročit své třiadvacetileté zkušenosti z rozmanitých segmentů FMCG, bankovnictví či telekomunikací.


Ondřej má rád inovace, kreativní řešení i neformální kulturu. Do MALL Group přichází s odhodláním nezklamat a pomoci firmu dostat na místo jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na českém i zahraničním trhu. Zároveň chce přesvědčit, že mít ve firmě silné HR, které ji může podporovat v moderním a rychlém digitálním byznysu, má svůj smysl. „Nerad bych používal klišé o výzvě, která je přede mnou a na kterou se upřímně těším, ale lepší vyjádření mě nenapadá. Digitální byznys představuje obrovský potenciál a MALL Group je rozhodně hráč, který v tomto oboru udává směr, jsem rád, že můžu být u toho,“ říká Ondřej Slabý.

Ondřej • 

Své pracovní zkušenosti Ondřej nasbíral ve Fortuna GROUP, kde nastavoval dlouhodobou HR strategii pro 6 000 zaměstnanců v pěti zemích s důrazem na centralizaci a synergie. Během jeho působení dokázala sázková společnost více než zdvojnásobit hodnotu EBITDa. Za sebou má mimo jiné vývoj a implementaci 18 měsíčního talentového programu pro budoucí manažery ve společnosti Coca-Cola. Kvalitu programu dokládá 60% úspěšnost absolventů, kteří po jeho ukončení dosáhli povýšení do manažerské pozice.

„Mám radost, že se nám podařilo najít zkušeného manažera, který ví, co potřebuje firma procházející transformací, a navíc si uvědomuje specifika digitálního byznysu. Budu rád, když Ondřej upevní naši pozici atraktivního zaměstnavatele,“ říká Petr Tomášek, CFO MALL Group a člen představenstva společnosti.

Dlouhodobou HR strategii, jenž se stane silnou součástí byznysu, bude Ondřej Slabý v MALL Group definovat nejen pro Českou republiku, ale také pro všechny země, kde skupina působí, tedy pro Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Polsko. V nastavování zahraniční strategie plánuje využít pracovních zkušeností v Kimberly-Clark, kde tři roky působil ze Švýcarska.

Ondřej • 

MALL Group počet pracovních míst neustále roste, a to platí i pro HR. Ondřej hledá do svého týmu talentované lidi, tak se hlaste. Pokořit vytyčené cíle v tomto rychlém byznysu bude pro Ondřeje pořádná výzva. On ale věří, že se svým týmem toho dosáhne. Držíme palce!

 

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5