Recenze zubní sprchy Oral-B Aquacare ProExpert | Blog Mall.cz

Recenze Oral-B Aquacare: kam nemůže kartáček, musí zubní sprcha

Mezi zuby existují místa, do kterých kartáček ani zubní nit nikdy neproniknou. Každému, kdo chce mít zářivý úsměv bez povlaku a kazů, proto lékaři doporučují zubní sprchu. V naší recenzi jsme se podívali na zoubek zubní sprše Oral-B Aquacare ProExpert, která slibuje několik režimů čištění a další vychytávky.

Proč používat zubní sprchu

Pokud jste zubní sprchou nepolíbení, možná vám tento přístroj bude připadat vtipný. Jde skutečně o jakousi miniaturní verzi běžné sprchy. Přiložíte ji k zubům, spustíte proud vody a ze všech stran si zuby „vysprchujete”. Proč ale zubaři považují zubní sprchu za takový zázrak?

Protože pulzující proud vody se dostane tam, kam zubní nit ani štětiny kartáčku nedosáhnou. Pronikne do takzvaných parodontologických kapes mezi zuby, ve kterých se hromadí kromě zbytků jídla i bakterie způsobující parodentózu.

Pulzující proud navíc masíruje dásně, které se díky tomu lépe prokrvují, odolávají zánětům a rychleji se hojí. Každodenní používání zubní sprchy také odstraňuje zubní kámen. Pamatujte ale, že zubní sprcha kartáček nenahradí. Zubní lékaři ji doporučují používat spolu s kartáčkem, a to buď po vyčištění zubů, nebo před ním.

Co najdete v balení

Zubní sprcha Oral-B Aquacare ProExpert k nám dorazila v kartonové krabici, na kterou jste zvyklí u většiny drobných spotřebičů do domácnosti. Uvnitř jsme kromě samotné zubní sprchy našli také:

  • 2 nástavce,
  • dobíjecí stanici
  • a 2 manuály.

Oba nástavce jsou stejné, ale má to svůj důvod. Jeden je pro vás a druhý pro jiného člena vaší domácnosti. Mít vlastní nástavec je hygieničtější a máte jistotu, že si nebudete vzájemně vyměňovat bakterie. Výrobci nástavce barevně odlišili, takže si je nespletete.

Nástavec vkládáte do otvoru v horní části sprchy – stačí ho jen nasadit a zamáčknout. I přes jednoduché nasazování pevně drží a nevypadává. • 

Manuál, který najdete v balení, slouží hlavně k pochopení režimů a tlačítek. Pokud jste ústní sprchu nikdy nepoužívali, musíte si projít i webové stránky výrobce oralb.cz, kde se dočtete, jak sprchu správně používat.

Zuby si vysprchujete kdekoliv

Mezi hlavní přednosti zubní sprchy Oral-B patří její bezdrátové provedení. Na pár hodin ji postavíte do dobíjecí stanice a při každodenním sprchování vydrží baterie několik týdnů. Díky tomu si ji můžete pohodlně přibalit na pracovní cestu nebo na dovolenou. Svými rozměry připomíná pouzdro na brýle, takže ji pohodlně vměstnáte i do kabelky.

Díky dlouhé výdrži si dobíjecí stanici na cesty balit nemusíte. Stačí když sprchu nabijete před odjezdem. • 

V boční části sprchy najdete nádržku na vodu s objemem 140 ml. Tolik vody vám vystačí zhruba na minutu sprchování, ale záleží na zvolené intenzitě proudu. Chcete-li si zuby sprchovat důkladně, budete muset vodu několikrát dolít, což ale není problém. Stačí na pár vteřin odklopit dvířka na nádržce, pustit kohoutek a můžete sprchovat dál.

Větší objem by se podepsal na rozměrech sprchy, takže raději během sprchování doplňovat vodu než mít doma sprchu s obřím kanystrem.

Nádržku naplníte odklopením malých dvířek. Kromě vody z kohoutku můžete použít také ústní vodu. • 

Šest režimů sprchování, které si poradí s rovnátky i implantáty

Na výběr máte tři režimy intenzity a dva způsoby proudění vody – celkově tedy 6 možností nastavení. Vyberete si buď:

  • rotační proud, který má tvar kruhu a sprchuje větší plochu,
  • nebo lineární proud, který stříká vodu do jednoho místa.

Z hlediska intenzity neboli síly proudu máte na výběr:

  • standardní režim pro běžné sprchování,
  • intenzivní režim, který odstraní i důkladně usazené zbytky jídla,
  • a citlivý režim pro ty, kteří mají citlivé zuby.

Chcete-li si intenzitu vyladit k dokonalosti, využijete také funkci On-Demand, díky které si intenzitu nastavíte podle sebe. Na nás byl například standardní režim příliš slabý, ale intenzivní moc silný. Pomocí této funkce jsme našli zlatou střední cestu.

Tato zubní sprcha udělá radost také všem majitelům rovnátek, zubních implantátů nebo můstků. Kartáček by je mohl poškodit, ale zubní sprcha je díky citlivému režimu důkladně a šetrně vyčistí.

Výrobci z Oral-B se už na krabici chlubí technologií Oxyjet, a to zcela zaslouženě. Díky ní se voda při sprchování mísí se vzduchem a vznikají tak mikroskopické bublinky, které se dostanou až pod linii dásní, kde prasknou. Hluboko usazené bakterie totiž zničí pouze kyslík.

Intuitivní ovládání, na které si rychle zvyknete

Na přední straně zubní sprchy najdete tři tlačítka, pomocí kterých zapínáte sprchu a měníte sílu proudu. Díky pogumovanému povrchu se tlačítka příjemně mačkají a intenzitu tak pohodlně změníte i v průběhu sprchování. Výrobci design vytvarovali tak, že perfektně sedne do dlaně.

K ovládání zubní sprchy vám postačí tři tlačítka. • 

Kromě tlačítek najdete na přední straně také světelnou diodu, která vám ukáže, kterou intenzitu máte zrovna nastavenou. Rotační, nebo lineární proud si nastavíte tlačítkem na nástavci.

Sprcha není tak hlučná jako elektronické zubní kartáčky, ale přesto je hlasitější než čištění zubů klasickým kartáčkem. Nechcete-li v noci vzbudit své blízké, raději si při sprchování zavřete dveře do koupelny.

Závěr: ničitelka nečistot, kterou si sbalíte kamkoliv

Zubní sprcha Oral-B Aquacare ProExpert si poradí i s nečistotami, na které štětiny zubního kartáčku nedosáhnou. Oproti jiným sprchám zvyšuje její účinnost technologie Oxyjet (mixování vody s mikrobublinkami vzduchu) a možnost vyladit proud a intenzitu sprchování k dokonalosti. Díky bezdrátovému provedení a dlouhé výdrži si ji navíc pohodlně přibalíte na jakoukoliv cestu.

Z hlediska účinnosti a designu si sprcha zaslouží jedničku s hvězdičkou. • 

>> Pořiďte si zubní sprchu Oral-B Aquacare ProExpert na MALL.CZ. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.