Pózujte na fotkách jako profesionálové. S těmito tipy vám to bude na každém snímku slušet | Blog Mall.cz

Pózujte na fotkách jako profesionálové. S těmito tipy vám to bude na každém snímku slušet

Díky fotografiím máme zdokumentované všechny krásné momenty. Někdy ale před objektivem spíše utíkáme, protože není shovívavý k našim drobným nedokonalostem. Ovládněte 5 jednoduchých triků a postojů, které vám uberou roky, kila i trápení nad výběrem nejkrásnější momentky.

1. Nabídněte objektivu nový úhel pohledu

Pózování čelem k fotoaparátu si ušetřete na průkazové focení. Oslava vysvědčení nebo grilovačka s přáteli si žádá něco lepšího.

K fotoaparátu se natočte bokem. Dejte si pozor, ať nevytáčíte směrem k fotoaparátu jen ramena, nepřirozeně byste je tím zvětšili.

Nastavte fotografovi tvář pod úhlem asi 45 stupňů. Nepotřebujete úhloměr, stačí se přirozeně pootočit.Nastavte fotografovi tvář pod úhlem asi 45 stupňů. Nepotřebujete úhloměr, stačí se přirozeně pootočit.

2. Jak na nekonečně dlouhé nohy

Možná jste nedostali do vínku nohy až do nebes, ale díky jednoduchému triku si je můžete aspoň na fotkách opticky prodloužit.

Ať už vás kamera zastihne sedící nebo stojící, elegantně překřižte kotníky. Díky tomu budou nohy vypadat delší a štíhlejší.

Nohám prospěje jakékoliv „nakročení”. Nebojte se vyzkoušet i odvážnější pózy.Nohám prospěje jakékoliv „nakročení”. Nebojte se vyzkoušet i odvážnější pózy.

3. Vyzrajte na dvojitou bradu

Nastavte se fotografovi tak, aby byl objektiv minimálně v úrovni vašich očí, nebo i výše. Pokud vás fotí dítě a je tedy níže než vy, nachystejte mu stupínek, ze kterého vás vyfotí. Případně si k němu dřepněte, ať se dostanete do jeho zorného úhlu.

Náš tip: Kůži na krku a pod bradou můžete i vědomě napnout zapojením svalů. Přitiskněte jazyk k zadní části horního patra a bradu mírně zvedněte. Můžete i celou hlavu mírně naklonit na stranu.

S přímým pohledem do objektivu šetřete. Obrázky působí přirozeněji, když například koukáte na fotografovo ucho. Pozor také na pohledy do ztracena. Vždy si vyberte nějaký konkrétní bod.S přímým pohledem do objektivu šetřete. Obrázky působí přirozeněji, když například koukáte na fotografovo ucho. Pozor také na pohledy do ztracena. Vždy si vyberte nějaký konkrétní bod.

>> Vyzkoušejte Instax a získejte kouzelné momentky během několika vteřin. <<

4. Jak na odzbrojující úsměv

Vše se dá natrénovat – i úsměv. Prohlédněte si fotky, na kterých se vám váš úsměv zamlouvá a před zrcadlem výraz zkuste zopakovat.

Místo širokého úsměvu mírně pootevřete rty. Spodní ret přirozeně okopíruje linii horních zubů a úsměv nebude působit příliš rozjařeně. Nezapomeňte se usmívat celým obličejem, hlavně očima. Vzpomeňte si třeba na oblíbené místo nebo vám milého člověka.

Náš tip: Pokud se líčíte, sáhněte po světlejších odstínech očních stínů a výraznější rtěnce. Na fotografiích vám uberou roky a přidají šmrnc.

5. Kam s rukama

Snad každému se někdy stalo, že při focení nevěděl, co s rukama. Navíc na vás prozrazují vnitřní rozpoložení – prsty zaťaté v pěst nevylepší ani sebekrásnější úsměv.

Nejjednodušším trikem je ruce zaměstnat:

  • vezměte něco do ruky,
  • dejte ruku v bok,
  • položte dlaně do klína
  • nebo se lehce dotkněte vlasů, krku či obličeje.

Dotýkání nepřehánějte – lepší než dotyk celou dlaní je letmý, až mimochodný kontakt konečky prstů. Pokud zvolíte pózu s rukou pod bradou, nechte dlaň otevřenou, nesvírejte ji v pěst.

Když se rozhodnete dát ruce v bok, posuňte jednu ruku výše. Takový postoj vás opticky zeštíhlí a nebudete působit příliš přísně.Když se rozhodnete dát ruce v bok, posuňte jednu ruku výše. Takový postoj vás opticky zeštíhlí a nebudete působit příliš přísně.

>> Naučte se i další triky zkušených fotografů. <<

Jaké fígle máte na dokonalé pózování na fotkách vy? Napište nám do komentářů.