Zabavte se: 8 horkých tipů na letní aktivity ve městě | Blog Mall.cz

Nuda nemá šanci: 8 tipů na letní aktivity ve městě

Letní idylka plná pohody, zábavy a zážitků vás nečeká jen u moře nebo v přírodě, ale i ve městě. Pokud se letos nikam nechystáte nebo už jste z dovolené zpátky, mrkněte na naše tipy na letní aktivity, které si užijete i ve stínu věžáků.

1. Osvěžte se v koupališti

Ve slané mořské vodě sice můžete pozorovat rybky a korály, ale i v městských bazénech a koupalištích si užijete spoustu legrace. Ve větších městech jich obvykle najdete až desítku a v menších okresních městech minimálně jedno.

V létě jsou koupaliště typicky plná lidí. Chcete-li si užít trochu soukromí, vyrazte hned ráno po otevírací době nebo vyhledejte přírodní koupaliště, okolo kterého je více místa na ležení. Případně si zjistěte, zda v okolí nemáte přehrady, jezera nebo zatopené lomy, ve kterých je taky fajn koupačka. A nezapomeňte si přibalit deku, brýle a opalovací krém.

>> Vyzbrojte se na léto opalovacími krémy z MALL.cz. <

2. Užijte si romantický piknik v parku

Vezměte drahou polovičku, kamarády nebo třeba čtyřnohého parťáka a vyrazte do městského parku s košíkem plným dobrot. Nezapomeňte také na piknikovou deku a dostatek tekutin. Zdržíte-li se déle, zkuste najít místo ve stínu nebo si alespoň přibalte opalovací krém.

Hodování na dece v parku si zpříjemníte také dalšími hrami a aktivitami. Přibalte s sebou například:

  • deskové hry,
  • frisbee
  • nebo přenosný reproduktor k poslechu oblíbené hudby.

Chcete-li jen tiše odpočívat, vezměte si dobrou knížku.

Pikniková deka má tu výhodu, že je ze spodní strany hladká, a proto z ní nemusíte při balení obírat trávu. • 

3. Zajděte na film nebo do divadla pod širým nebem

Mezi typickou letní kratochvíli patří letní kina. Obvykle je najdete na koupalištích, hradech, nádvořích a v parcích. Kromě toho, že si film vychutnáte na čerstvém vzduchu, vám k němu natočí i pivo nebo limonádu, a když přijdete mezi prvními, možná si ulovíte i pohodlné lehátko.

Divadla začátkem léta končí sezónu, a proto mají až do září svá prkna uzavřena. Některá z nich ale místo toho pořádají venkovní představení. Podívejte se na webové stránky divadla v nejbližším městě a koukněte, zda náhodou nevystupují na nádvoří nebo v parku.

4. Vyrazte za jídlem a hudbou

K letnímu městu nezaměnitelně patří pouliční festivaly. V ulicích najdete slavnosti jídla tradiční i cizokrajné kuchyně, kde vám před očima připraví spoustu dobrot. Chcete-li se o těchto festivalech dozvědět, koukněte na stránky turistického informačního centra ve vašem nejbližším městě.

Kromě jídla si na své přijdou i milovníci hudby. Na náměstích, v parcích i na zahrádkách kaváren a hospod se hojně pořádají koncerty, u kterých příjemně posedíte se skleničkou vína nebo si rovnou zatančíte. A nezáleží, jestli posloucháte rock, country nebo hip hop – letní dny lákají do ulic hudebníky všech žánrů.

K letní městské atmosféře nezaměnitelně patří také pouliční hudebníci a další umělci. • 

5. Zatančete si pod hvězdami

A u hudby ještě chvíli zůstaneme, protože kromě koncertů plní letní města také večerní tančírny pod širým nebem. Taneční školy a soubory je pořádají na nádvořích, v parcích nebo na zahrádkách restaurací. S drahou polovičkou si zatančíte klasické tance, ale i swing nebo moderní tance. Navíc většinou i za doprovodu živé hudby a romantického osvětlení.

>> Vytvořte se romantickou atmosféru také doma na zahradě nebo na balkóně. <<

6. Vrhněte se do letních sportů

Letní města neopomíjí ani sportovce. Vyzkoušejte napříkald:

  • běh nebo jógu do parku,
  • tenis či badminton na kurtech,
  • plážový volejbal na koupališti,
  • bruslení na cyklostezce,
  • čutání s míčem na hřišti
  • nebo plavání v bazénu.

Při letním sportování nezapomínejte na dostatek tekutin. • 

7. Opečte si buřty a zahrajte na kytaru

Za trampskými radovánkami nemusíte vyrážet desítky kilometrů za město. Města mají veřejná ohniště, kde je zapalování táboráku legální, obvykle je najdete na krajích měst. Popadněte proto buřty, přátele a kytaru a užijte si zálesáckou atmosféru v dosahu městské hromadné dopravy.

Vystačíte-li si s grilovanými buřty nebo steaky, poohlédněte se po mětských parcích. V některých najdete veřejné grily určené pro letní grilovačky s přáteli.

8. Nebo jen zajděte na jedno na zahrádku

A pokud se nechcete pouštět do větších akcí, jednoduše zajděte s rodinkou a přáteli posedět po práci na zahrádku vaší oblíbené hospody, kavárny nebo restaurace. V horkých teplotách těžko najdete lepší městskou idylku.

Jak trávíte léto ve městě vy? Napište nám do komentářů.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5