Kompletní průvodce přípravou na ples: doma jako v salónu | Blog Mall.cz

Kompletní průvodce přípravou na ples: doma jako v salónu

Vstupenky, šaty, boty, kravata pro partnera. Plesy jsou vrcholem společenské sezóny a mnohdy příprava na ně trvá i několik dní. Poradíme, na co nezapomenout a jak si celé chystání užít. 

S předstihem: dbejte na dresscode

První úkol na vás čeká hned po obdržení pozvánky nebo zakoupení vstupenek. Z nich se obvykle dozvíte, jaký je na danou akci předepsaný dresscode. Volba společenského oblečení se liší podle toho, na jak prestižní akci jdete, a proto si vždy pečlivě zjistěte, co vás v tanečním sále čeká. Faux pas si utrhnete, ať už dresscode nenaplníte, anebo se naopak oblečete příliš formálně.

Pokud pozvánka neříká jinak, oblečte na prestižní plesy vždy black tie.

Pokud si na letošní sezónu pořizujete nový outfit, kupte nejprve šaty. Podle nich potom slaďte lodičky a kabelku. Dávno neplatí, že by kabelka musela mít stejnou barvu jako obuv – důležité je, aby celý model fungoval jako celek.

Do konceptu zahrňte i šperky, které podtrhnou celý outfit. Nikdy ale nenasazujte hodinky, ty dáma na ples zásadně nenosí. 

Šperky slaďte se zbytkem outfitu i mezi sebou a nikdy nekombinujte zlato a stříbro.

Pokud se chystáte na méně formální akci, kde partner neoblékne smoking, může si uvázat kravatu v barvě vašich šatů

Na méně formální událost můžete obléct i šaty pod kolena a boty s otevřenou špičkou.

>> Nevíte-li si rady, nahlédněte do příruček etikety. <<

3 dny před plesem: chloupky, peeling a maska

Abyste na plese zazářila, vyhraďte si na přípravu čas už několik dní před akcí. Tři dny před plesem zbavte tělo chloupků, upravte si nehty a relaxujte s pleťovou a vlasovou maskou. Nenechávejte tyto úkony na poslední chvíli – riskujete podrážděnou pokožku z holení nebo alergickou reakci na pleťovou masku. 

Chloupky pryč

Ačkoliv každé ženě vyhovuje odstraňování chloupků, dvě věci mají všechny metody společné – před epilací či depilací si dejte horkou sprchu nebo koupel, aby šly chloupky snadněji pryč, a nezapomeňte na důkladnou hydrataci.

Všechny pomůcky pro holení najdete zde >

Peeling celého těla

Kůže po peelingu je zářivější a hladší – přesně taková, jakou si ji na slavnostní večer přejeme. Vyrobte si domácí peeling plný vůní a tělo při peelingu masírujte houbou nebo lufou (masážní žínkou). 

>> Přípravky na peeling seženete na MALL.CZ. <<

Hydratujte pleť a vlasy maskou

Speciální péči věnujte obličeji a vlasům – naneste na ně oblíbené masky a poctivě relaxujte předepsanou dobu.

  • Tip 1: Ačkoliv by bylo lákavé při speciálním hýčkání vyzkoušet nové kosmetické produkty, nedělejte to. Nevíte, jak vaše pleť zareaguje, a zda následujících několik dní nebudete mít po celém obličeji vyrážku.
  • Tip 2: Vlasovou masku nikdy nepoužívejte v den plesu – vlasy po její aplikaci více kloužou a vaše snahy o účes by mohly přijít vniveč.

Dodržte doporučenou dobu aplikace masky a opravdu relaxujte, ať má maska ty nejlepší možné účinky.

1 den předem: kontrola, spánek a nehty

Co je možné udělat předem, neodkládejte na den plesu. Den před společenskou akcí načerpejte dostatek energie, pořádně vše zkontrolujte a udělejte si nehty.

Zkontrolujte outfit

Není nic horšího, než při oblékání zjistit, že nemáte silonky a partnerovi nesedí košile z loňska. S předstihem zkontrolujte šaty i oblek partnera a pozor dejte především na: 

  • punčochy – mějte alespoň dvoje silonky pro případ, že by se jedny roztrhly,
  • spodní prádlo – zjistěte, zda máte podprsenku, která nebude zpod šatů vykukovat,
  • boty – zkontrolujte, že vás lodičky netlačí či se nezouvají a pokud podpatky nenosíte často, pomozte si gelovou vložkou, která zmírní otlaky nohou,
  • kabát – ověřte si, že máte ve skříni vhodný kabát ke společenským šatům a případně si půjčte elegantní kousek od kamarádky.

Pečujte o ruce a nohy

Večer před akcí si doma udělejte nehtové studio a věnujte se pedikúře a manikúře. Nohy zbavte odumřelé kůže, ruce hydratujte a nehty nalakujte. Barevný lak zafixujte bezbarvým a vyhněte se mytí nádobí či jiné manuální práci, abyste si nehty nezničila ještě před plesem.

>>Vše na manikúru i pedikúru najdete na MALL.CZ. <<

Nehty si upravte buď velmi nenápadně anebo barvu slaďte s outfitem. Trendem jsou metalické nehty v barvě šperků.

Dobře se vyspěte

Na krásnou pleť a dobrou náladu není lepší recept než dlouhý spánek. Dopřejte si ničím nerušený odpočinek a spěte alespoň 8 hodin. Načerpáte tak energii na dlouhou noc, která je před vámi.

Méně hodin v posteli dokáží nahradit plátky okurky, které zbaví oči opuchnutí a také nanesení korektoru a rozjasňovače.

V den plesu: hydratujte a pusťte se do příprav

Pokud máte vstupenky na ples o víkendu, máte na přípravy více času – spoustu toho ale stihnete, i pokud jdete na akci ve všední den. Důležité je po celý den důkladně hydratovat tělo. Díky dostatku tekutin budete vypadat svěže a další den lépe zvládnete únavu z probdělé noci.

Osvěžte se

Ať už se chystáte na ples po dni v práci nebo lenošení doma, začněte přípravy sprchou a hydratací tělovým mlékem. Probudíte se a vaše pleť bude zářit. Krém má navíc dostatek času, aby se vstřebal a nezamastíte si šaty.

Náš tip: Než se začnete česat a líčit, oblečte si župan. Pokud byste na sobě měla například tričko, zničíte si při svlékání účes. Nehodí se ani obléct plesové šaty – snadno si je můžete zničit líčidly.

Zkrášlete se

Není nutné na obličeji vytvořit vzhled filmových hvězd, základní kosmetické produkty byste ale použít měla, i pokud se běžně příliš nelíčíte. Při líčení se držte základního pravidla: buď zvýrazňujte oči, nebo rty. Výrazný make-up očí i rtů působí přeplácaně.

>> Čtěte, co nesmí chybět v kosmetické výbavě žádné ženy. <<

Nebojte se vyzkoušet jiné líčení než na běžný den. Při výběru se řiďte třeba barvou vlasů.

NÁŠ TIP: Pod make-up použijte podkladovou bázi a po nalíčení celý obličej zafixujte speciálním sprejem, díky kterému se vaše práce nerozmaže při prvním tanci.

>> Vše pro dokonalé líčení najdete na MALL.CZ. <<

Upravte si vlasy

Pokud si chcete učesat drdol či si vlasy jinak sepnout, držte se rady kadeřníků a vlasy si těsně před česáním nemyjte. Umyté vlasy více kloužou a složitý drdol by pravděpodobně hned povolil. Necháte-li si vlasy rozpuštěné, určitě je umyjte a vyfoukejte v předklonu – získáte větší objem.

>> Podívejte se na 3 elegantní a přitom jednoduché účesy. <<

Účes vyberte tak, abyste se v něm cítila pohodlně. I z culíku se dá vykouzlit elegantní účes na večer, který navíc přečká i dovádění na tanečním parketu.

Oslňte vůní

Parfém je třešničkou na dortu vašeho snažení – aplikujte ho ale ještě předtím, než se obléknete a dozdobíte šperky. Obsah flakónu může totiž na šatech a špercích zanechat skvrny. Nanášejte ho na pulzní body, tedy zápěstí a krk. Nanesete-li na tato místa před tím krém bez vůně, prodloužíte dobu uvolňování parfému.

Šaty oblékejte až těsně před odchodem z domu, abyste se nezpotila nebo neumazala. Na celé chystání si vyhraďte dostatek času – ve spěchu snadno přetáhnete linku na očích nebo z nepozornosti roztrhnete punčochu. A pak už jen zbývá jen „smím prosit“ a skvělý večer může začít. 

>> Vyberte si svou oblíbenou vůni na MALL.CZ. <<

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.