3+1 tipy na domácí kosmetiku z kávy | Blog Mall.cz

3+1 tipy na domácí kosmetiku z kávy

Až si příště budete vařit kávu, uvařte rovnou dva hrníčky. Jeden na pití a druhý pro svou pleť nebo vlasy. Anebo jednoduše zužitkujte kávu, kterou jste nestihli vypít.

Peeling z mleté kávy je klasika, ke kosmetickým účelům ale stejně dobře využijete i uvařenou kávu. Ta by měla být kvalitní - z instantní dobrou masku ani tonikum neuděláte.

Naopak nevadí, když bude káva studená. I taková totiž obsahuje antioxidanty, draslík, hořčík a železo. Vaši pleť vyživí, prokrví a nabije energií.

Při veškerých zkrášlujících procedurách ale mějte na paměti, že káva barví. Kávovou kosmetiku proto sundávejte vatovými tampony, opláchněte nad kuchyňským dřezem nebo v míse s vodou. Bílému umyvadlu a vaně káva příliš nesvědčí.

Osvěžující pleťové tonikum

  • silné espresso,
  • led.

Kávové tonikum doporučujeme zejména po náročném dni nebo probdělé noci.Kávové tonikum doporučujeme zejména po náročném dni nebo probdělé noci.

Vychlazenou kávu vhoďte společně s ledem do mixéru a vytvořte ledovou tříšť. Kávy stačí málo, aby tříšť nebyla příliš tekutá a dobře se s ní pracovalo. Tříšť hned z mixéru naneste na obličej, promasírujte a opláchněte vodou.

„Samoopalovací“ výživa pleti

  • silné espresso,
  • vatové tampony.

Stačí namočit a nanést. Jednoduchý a efektivní kosmetický trik.Stačí namočit a nanést. Jednoduchý a efektivní kosmetický trik.

Silnou kávu (studenou i teplou) můžete použít místo samoopalovacího krému. Jednoduše ji vatovými tampóny naneste na kůži a vaše pokožka získá lehce opálený odstín. Káva zároveň zvýší její pružnost a pevnost.

Anebo si dopřejte jen výživu bez barvy - stačí kávu naředit vodou.

Maska proti vráskám

  • silné espresso,
  • žloutek,
  • žitná mouka.

Všechny ingredience najdete v kuchyni.Všechny ingredience najdete v kuchyni.

Do mouky přidejte takové množství kávy (může být studená i teplá), aby vznikla pasta. Přidejte žloutek, rozmíchejte a naneste na obličej. Pokud bude maska příliš řídká, zahustěte ji moukou. V opačném případě přidejte kávu.

Po 15 minutách masku důkladně smyjte vodou, mezitím si připravte cappuccino nebo latte macchiato a relaxujte.

Vlasová kúra pro brunetky

  • silné espresso,
  • voda.

Barevných efektů silné kávy můžete využít nejen pro vaši pleť, ale i vlasy. Výživnou a lehce barevnou kúru doporučujeme zejména tmavovláskám, ale není se čeho bát - jeden šálek z blondýny brunetku neudělá. Vlasy se budou lesknout bez výjimky všem.

Vaše vlasy kávu ocení, umyvadlo méně. Oplachujte proto raději nad dřezem.Vaše vlasy kávu ocení, umyvadlo méně. Oplachujte proto raději nad dřezem.

Silné espresso nebo dvě smíchejte s trochou vody. Záleží, jak máte dlouhé vlasy a jak moc chcete barvit. Příjemně teplou směs nalijte na pokožku hlavy a vlasy, zakryjte plastovou čepicí (můžete použít i čistou igelitku a ručník) a nechte 20 minut působit. Poté spláchněte teplou vodou.

Zatímco bude kúra působit, načerpejte energii relaxací s šálkem vaší oblíbené kávy. Ať už je to espresso, cappuccino nebo latte macchiato, s chytrým kávovarem stačí zmáčknout jediné tlačítko a přístroj se postará o zbytek. Včetně úklidu.