Vybíráme bazén: kdy zvolit nadzemní a kdy zapuštěný? | Blog Mall.cz

Vybíráme bazén: kdy zvolit nadzemní a kdy zapuštěný?

Při výběru zahradního bazénu musíte hned na začátku učinit jedno zásadní rozhodnutí – zda pořídíte nadzemní, nebo zapuštěný bazén. Nadzemní jsou menší a levnější, zapuštěné zase pohodlnější a déle vydrží. Vybírejte podle velikosti zahrady, rozpočtu i podle toho, jak často chcete bazén využívat.

Nadzemní bazény

Pod pojmem nadzemní bazén si možná představíte ten malý nafukovací, který si dáte na zahrádku nebo třeba na balkon. Takové bazény stojí nižší tisíce a jsou vhodné na rychlé okoupání pro děti, případně jako varianta na chatu či chalupu, kam jezdíte párkrát do roka. Nepočítejte ale s tím, že byste si v nich příliš zaplavali. Navíc je musíte čistit ručně, protože kvůli nafukovacím stěnám nemůžete použít vysavač.

Nafukovací bazén je dobrý na rychlé osvěžení, ale obvykle si v něm nezaplavete.

Pokročilejší verzí jsou fóliové nadzemní bazény s kovovými vzpruhami, které stojí vyšší tisícikoruny. V porovnání s nafukovacími bazény jsou o dost větší a hlubší, často mají víc než metr. I jako dospělý si v nich proto zaplavete.

Fóliové bazény s kovovou konstrukcí jsou navíc pevnější, stabilnější a díky pevným rovným stěnám je můžete vysávat pomocí vysavače. Výrobci k nim často prodávají také filtrační jednotky, takže máte pořád čistou vodu, aniž byste ji museli vypouštět. Na menší zahradu nebo víkendovou chalupu ideální volba.

Počítejte nicméně s tím, že na ukotvení fóliového bazénu s kovovými vzpruhami potřebujete dokonale rovný podklad bez jediného hrbolku nebo kamínku, protože tlak vody v bazéně musí být rovnoměrný.

Fóliové bazény s pevnou kovovou konstrukcí nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Zapuštěné bazény

Do velkých zahrad nejlépe sednou zapuštěné neboli podzemní bazény. Jsou sice nejdražší, zaberou nejvíce místa a navíc pro ně musíte vykopat díru, ale ten výsledek za to stojí.

Zapuštěný bazén vybavíte třeba protiproudem a pak si v něm zaplavete stejně dobře jako na plaveckém bazéně. Nebo ho zastřešíte – a koupete se v něm bez ohledu na počasí nebo roční období.

Podzemní bazény ani nenarušují vzhled zahrady, jsou elegantně zapuštěné do země a působí spíše jako přirozená vodní plocha. Kvalitní bazén vám navíc vydrží desítky let.

Největší komfort a luxus nabízí bazény zapuštěné.

Jaký tedy vybrat?

Pokud máte jen malou a nerovnou zahradu, případně pořizujete bazén na chalupu, kam jezdíte párkrát ročně, stačí vám malý nafukovací bazének. Na rychlé ochlazení stačí, děti se v něm skvěle vyřádí a bazén navíc kdykoliv vypustíte, smotáte a odnesete.

>> Nafukovací bazény najdete na MALL.CZ. <<

Na zahradu, kde máte alespoň pár čtverečních metrů rovné plochy, pořiďte fóliový bazén s kovovými vzpruhami. Nabídne vám nesrovnatelně vyšší komfort, zaplavou si v něm děti i dospělí a navíc není o tolik dražší. Tyto bazény jsou díky skvělému poměru cena/výkon v Česku nejoblíbenější.

>> Fóliové bazény pořídíte na MALL.CZ. <<

Jestliže jste ale vodní živel, máte zahradu o vyšších desítkách metrů čtverečních a nebojíte se investovat, jděte do zapuštěného bazénu. Stojí sice více peněz a na začátku je s ním více práce, ale máte vystaráno možná na celý život. V kombinaci se zastřešením a protiproudem vám zapuštěné bazény téměř nahradí plavecké bazény či aquaparky.

>> Zjistěte také, jak si na zahradě vytvoříte slaný bazén. <<

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv bazén, nezapomínejte, že pro vás máme všechno možné a uděláme i nemožné, abyste si to spolu užívali. Všemožně.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.