„Pozor, jedůůů!” Koloběžky a odrážedla Yedoo nadchnou dospěláky i malé neposedy | Blog Mall.cz

„Pozor, jedůůů!” Koloběžky a odrážedla Yedoo nadchnou dospěláky i malé neposedy

Koloběžka už dávno nepatří jen k Hurvínkovi nebo Dádě Patrasové. Jejich kouzlu propadají všichni bez ohledu na věk. A není divu. Od šikovných designérů dostala vozítka šmrncovní vzhled a zkušení technikové přidali kvalitní komponenty, které z koloběžek i odrážedel dělají společníky na dlouhé roky.

5 důvodů, proč koloběžku zařadit do vašeho vozového parku

Proč si opatřit koloběžku, když už máte kolo nebo nejste příliš velcí fanoušci pohybu? Majitelé koloběžek si nejčastěji pochvalují právě tyto výhody:

1. Hodí se i do města

Ucpané město dokáže být pro cyklisty pořádná divočina. S koloběžkou je to ale snadnější. Nasednutí a sesednutí zvládnete jediným krokem a mezi davy tak prokličkujete mrštněji než na klasickém kole.

Protože je menší a lehčí, není takový problém se s ní svézt v městské hromadné dopravě nebo ji přes den ustájit před kanceláří.

Ve škole za superhrdinu, v práci za štramáka. Design Yedoo koloběžek má pro každou věkovou skupinu něco.

2. Nepomačkáte si oblečení

Sukně, šaty nebo kalhoty s puky. Na koloběžce vaše nažehlené oblečení netrpí o nic víc, než kdybyste se vydali na schůzku pěšky.

3. Zapojujete více svalů

A proto i více posilujete a hubnete. Koloběžka zpevní kromě nohou a rukou i záda a břicho. Nahradí vám tak pocení ve fitku.

Na koloběžce pohodlně dojedete do práce a vyřádíte se s ní i v terénu o víkendu. • 

Hodí se také pro správné protažení svalů kolem bederní a krční páteře. Především pro ty, kteří v práci celý den sedí, tak zařídí potřebné kompenzační cvičení.

4. Nenáročná na údržbu

Malý počet komponentů = méně součástek, které se mohou poškodit. Údržbu koloběžky tak zvládnete po většinu roku i bez odborného servisu. Stačí čas od času dofouknout pneumatiky.

5. Vytáhne vás i děti ven

Koloběžkování snadno propadne celá rodina. A protože na ni není tak náročné udržet rovnováhu, můžete se svými rodinnými spanilými jízdami začít už od útlého věku dětí.

Připravit, pozor, odraz!

Na koloběžce totiž neřádí jen dospělí a teenageři. Ocení je i ti školkou povinní. Nejmenší členové vašeho budoucího koloběžkového gangu se budou cítit ještě jistěji na odrážedle. Ty původně vznikly jako pomůcka k nácviku jízdy na kole.

Odrážedla, dětské koloběžky i koloběžky pro dospělé. S Yedoo pojede celá rodina. • 

Ukázalo se totiž, že přídavná kolečka jsou při cyklistických začátcích spíše na škodu. Nenutí totiž dítě samostatně držet rovnováhu.

Na odrážedlech i koloběžkách se děti naučí chytit balanc intuitivně. Navíc si osvojí i další cenné vlastnosti:

  • principy řízení,
  • zatáčení,
  • odhadování vzdálenosti,
  • korigování rychlosti.

Jedním z nejcennějších přínosů odrážedla ale je, že díky němu dítě snadno a bez velké únavy překoná rychle i velké vzdálenosti. Cesta na nákup nebo k babičce tak proběhne bez slziček únavy.

Já sám, já sám 

Další výhodou koloběžek i odrážedel je, že umožňují dětem, aby „vše zvládly samy”. Díky důmyslné konstrukci nehrozí zničení, ani když malí objevitelé odhodí odrážedlo na chodníku, aby mohli zkoumat broučka na plotu.

Nejlehčí model Yedoo odrážedla váží pouhých 3,4 kilogramů, což je méně, než průměrně váží běžné plastové odrážedlo. Vytlačit do kopečku či zvednout a obrátit ho správným směrem jej zvládne i nejmenší dítko. A když malý rarášek ztratí na chvíli o jízdu zájem, nízkou váhu a skladnost ocení i rodiče.

Lehkou váhu a skladnost koloběžek oceníte vy i malí závodníci.

3x pro bezpečnou jízdu

Ačkoliv koloběžky i odrážedla jsou velcí pomocníci při posilování svalů i tréninku rovnováhy, karambolům se jen tak nevyhnete.

Zapuštěné šrouby, reflexní prvky, ergonomické sedlo odrážedel nebo protiskluzové stupátko koloběžek jsou z hlediska bezpečnosti samozřejmost. Konstruktéři Yedoo ale vyladili i další bezpečnostní prvky přesně na míru drobným ručkám.

1. Ochranné konce řidítek

Pokud se malý závodník zabere příliš do jízdy a nevšimne si, že se přiblížil nebezpečně blízko zdi, ochranné konce řidítek ušetří nejeden škrábanec.

Ergonomická řidítka doplňují bezpečností prvky.

2. Dorazy proti přetočení řidítek

Koloběžky a odrážedla díky nim vykrouží jen takové zatáčky, které stroj i jezdec bez obtíží zvládnou.

Jednou z důležitých schopností, které si při jízdě na koloběžce nebo na odrážedle děti osvojí, je udržet rovný směr jízdy, když se podívají do strany. Zbavit se zvyku „kam oči, tam ruce” sice chvíli trvá, ale díky tomuto bezpečnostnímu prvku nebude nová schopnost vykoupena zbytečně velkým množstvím pádů.

3. Brzdy na dosah ruky

Brzdová páčka je speciálně upravená, aby na ni děti dosáhly. Malé ručky s krátkými prsty tak nejsou problém.

Společník, který roste s dětmi

Koloběžky i odrážedla Yedoo je možné přizpůsobit výšce dítěte. Není třeba chodit do servisu, vystačíte si s imbusem. Koloběžka tak může růst společně s dítětem a když bude potřeba, nastavíte její velikost dalšímu členovi rodiny.

Městský model Hipster. • 

Úhel sedlové tyče odrážedla je navržený tak, aby kopíroval růst vašeho dítěte. Nezvětšuje se tak jen výška, ale i prostor mezi řidítky a sedačkou.

Vyberte si tu nejlepší koloběžku

Rozhodně vám nebudeme zazlívat, pokud se do Yedoo koloběžek zakoukáte na první pohled. Retro námořnická City Sailor koloběžka proveze rozbouřeným městem vás i vaše děti. Malí plavčíci totiž mohou mít koloběžku Wzoom Little Sailor ve stejném designu jako vy.

Dospěláci, kteří místo rozhoupané paluby vyhledávají městskou svéráznost, ocení model City Hipster. A pro juniory máme komiksovou variantu Wzoom Comics nebo veselou příšerku Wzoom Happy Monster.

Láska na první odraz

Kdyby vám ale pouhý pohled nestačil, můžete do koloběžkové mánie najet díky některému z výletů, při kterém si  koloběžky Yedoo můžete vyzkoušet.