4 tipy na podzimní výlety po ČR | Blog Mall.cz

4 tipy na podzimní výlety po ČR

Podzim patří mezi nejoblíbenější roční období fotografů, cestovatelů, milovníků vín i gurmánů. Poradíme vám, kam se vydat za barevnými scenériemi a dokonalými panorámaty, romantickými stezkami, vinobraním a dýňovými hody. 

1. Údolí řeky Lužnice láká cestovatele

Máte rádi toulky přírodou s batohem na zádech, spacákem a ešusem? Pak je výlet údolím řeky Lužnice to pravé ořechové pro vás. Prvními 15 km vás provede červeně značená stezka podél levého břehu Lužnice začínající v Táboře.

Vede těsně vedle řeky, takže o nádhernou přírodu tu není nouze. Četné zákruty, peřeje, splavy i staré mlýny vás budou doprovázet celou cestu. Nejhezčí úsek však přijde pod zříceninou hradu Přiběnice, kde se můžete projít tunelem i po visutých lávkách nad řekou.

Není tu nouze o kulturu v podobě kulturní památky, vyhlášené v roce 1989, řetězového mostu u Stádlece, ani o skalní útesy spadající přímo do vody u zříceniny hradu Dobronice. Lužickým údolím dojdete z Tábora až k soutoku s Vltavou u Týna nad Vltavou. Na takový výlet si vymezte celý víkend. Zabere vám minimálně dva dny.

Stezka začíná na levém břehu Lužnice v Táboře.Stezka začíná na levém břehu Lužnice v Táboře.

2. Vyhlídky v národním parku České Švýcarsko svádí fotografy

Nejmladší národní park v ČR je na podzim jak barevná paleta. Listnaté stromy hrají všemi barvami a Pravčická brána tak dostává mimořádně krásnou fazónu.

Nejen ta stojí na podzim za návštěvu. Rozhlédněte se do dálky z Mariiny vyhlídky v Jetřichovických skalách nebo vyhlídky Belvedér nedaleko Hřenska. Jakmile se pokocháte výhledem, navštivte jedno z nejkrásnějších údolí v Čechách.

Je jím soutěska Kamenice, která mimo sezónu nabídne klidnou cestu kolem řeky po visutých lávkách i uměle vysekanými pískovcovými tunely.

Pravčická brána je symbolem národního parku České Švýcarsko.Pravčická brána je symbolem národního parku České Švýcarsko.

3. Farma na Havlíčkobrodsku potěší gurmány

Máte rádi dýně? Tak to byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Dýňového světa u Golčova Jeníkova. Docela obyčejný rodinný statek u Pipků se od konce září až do Dušiček promění v dýňový ráj. Na obrovské zahradě vyrostou bludiště a dýňové pyramidy, hrad z balíků slámy a další atrakce pro děti.

Dospělí se mohou těšit na dýňové občerstvení a dýňový trh, na kterém si každý vybere tu dýňovou dekoraci na Halloween i výtečnou dýni na dýňové hody. Chcete se bát? Nakoukněte na půdu do strašidelné halloweenské komnaty s dýněmi. Pipkovi ale nepěstují jen dýně.

Chovají i různá domácí zvířata a vyrábějí si vlastní med. Připravte si nějakou tu korunku na vstupné – děti od tří let 40 Kč, dospělí 50 Kč. Na statek můžete i se psy. Za pejska zaplatíte 5 Kč. A kdy mají Pipkovi otevřeno? Ve všední dny od 14:00 do 18:00, o víkendech, svátcích a podzimních prázdninách od 9:00 do 18:00. 

Dýně k podzimu patří. Sbíhají se vám sliny na dýňovou polévku, dýňovou buchtu nebo dýňové hranolky?Dýně k podzimu patří. Sbíhají se vám sliny na dýňovou polévku, dýňovou buchtu nebo dýňové hranolky?

4. Vinobraní v Českém Krumlově pro milovníky vín

Podzim je období vinobraní. Oslavy vína se konají na mnoha místech v Čechách i na Moravě. Šestý ročník Festivalu vína se pořádá například v Českém Krumlově, kde na návštěvníky čeká sklenička, jídlo i kulturní zážitky.

Od 20. října do 30. listopadu nabídne město přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína.

Určitě se vám zde povede doplnit vaši vinotéku zajímavými kousky. U nás se pak zastavte pro vše ostatní, co budete potřebovat k perfektnímu prožitku z vína.

Sezóna milovníků vína je v plném proudu. Ochutnejte vína z Moravy i z Čech.Sezóna milovníků vína je v plném proudu. Ochutnejte vína z Moravy i z Čech.

Na jaký výlet bychom vás nemuseli dlouho přemlouvat? Láká vás romantika v přírodě, dýňové dobroty nebo sklenka vína? Napište nám do komentářů na Facebooku, kam se letos na podzim podíváte. 

Nechce se vám na výlet? Prozkoumejte akční nabídky u nás na webu! 

>>> Vyberte si ten nejlepší batoh na výlet

Témata:
  podzim, výlet