10 knižních trháků, které udělají radost pod stromečkem

Vánoce se kvapem blíží a fronty (nejen) v knihkupectvích se prodlužují. Knihy jsou krásným dárkem pro všechny generace. Kterou ale vybrat, aby byl spokojený syn, manžel i babička? Přečtěte si naše tipy na 10 knih, které čtenáři jen tak z ruky nedají.

1. Šelma – napínavý thriller, který vás chytne a nepustí

Autor: Andrew Mayne

Místo poklidného monitorování stravovacích návyků žab se geniální biolog Theo Cray ocitne v policejní cele – zatčený za vraždu své bývalé studentky. Jenže policie si to s vraždou rozmyslí a Craye s omluvou propustí z vězení. Dívku prý v lesích rozsápal medvěd. Crayovi se na tom ale něco nezdá a pustí se do vyšetřování na vlastní pěst. Brzy pochopí, že tohle žádné zvíře neudělalo a vydá se po stopách nebezpečně vynalézavého sériového vraha. Čí IQ nakonec zvítězí?

Naše hodnocení: Svižné, překvapující, děsivé. Do knihy o geniálním biologovi Theo Crayovi se ponoříte v první minutě a vnímat okolí začnete až po posledním slově. Perfektní dárek pro táty, co mají rádi napětí.

>> Přidejte thriller Šelma na vánoční nákupní seznam <<

Bestseller Šelma potěší nejen všechny tatínky, ale i puberťáky, co se rádi nechají napínat až do samého konce.Bestseller Šelma potěší nejen všechny tatínky, ale i puberťáky, co se rádi nechají napínat až do samého konce.

2. Záhada tří čtvrtin – další dobrodružství Hercula Poirota

Autor: Sophie Hannah

Když se Poirot vrací z poklidného oběda, přede dveřmi jeho bytu čeká rozzlobená žena. Chce vědět, proč ji Poirot v dopise obvinil z vraždy Barnabase Pandyho. Jenže on žádného takového člověka ani nezná. Když vejde do bytu, čeká ho šok. Uvnitř najde muže, který prohlašuje, že od Poirota také dostal dopis se stejným obviněním. Kolik takových dopisů ještě koluje po Londýně? Kdo a proč je posílá? A jestlipak Barnabas Pandy opravdu existuje? Na tolik otázek dokáže najít odpověď jedině Hercule Poirot.

Naše hodnocení: Poirot nikdy nezklame. U milovníků detektivek máte s tímto dárkem úspěch zaručen.

>> Vydejte se na další dobrodružství s Poirotem  <<

Hercule Poirot žádného milovníka detektivek pod stromečkem nezklame.Hercule Poirot žádného milovníka detektivek pod stromečkem nezklame.

3. Mona Lisa Virus – strhující thriller pro milovníky knih Dana Browna

Autor: Tibor Rode

Může být posedlost krásou smrtící? Po celém světě se objevují zdánlivě nesouvisející zločiny. Pojítko mezi zničením malby Leonarda da Vinci, agresivním počítačovým virem a únosem amerických královen krásy musí odhalit vědkyně Helen Morgan. Mezi unesenými je totiž i její dcera. A vypadá to, že všechny stopy vedou tam, kde da Vinci maloval svou Monu Lisu.

Naše hodnocení: Brilantní a až děsivě skutečný příběh, který rozhodně není jen chabou náhražkou knih slavného Dana Browna. Mona Lisa Virus však není úplně lehké čtení, protože má více dějových linií a svižné tempo. Pořiďte ji proto vnímavým a pozorným čtenářům.

>> Nechte se strhnout napínavým příběhem <<

4. Krásné tajemství – nový případ inspektora Gamache

Autor: Louise Penny

Tentokrát inspektor Gamache vyšetřuje vraždu v odlehlém klášteře s jedinečnou atmosférou. Brány kláštera se inspektorovi otevřou až s vraždou známého sbormistra. Gamache objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Odhalení vraha tak není úplně lehké. A tajnůstkářští mniši mu s tím také zrovna nepomáhají.

Naše hodnocení: Je to čtivý příběh, ostatně jako každý ze série Případy vrchního inspektora Gamache. Perfektní dárek pro fanoušky série. Pro nováčky raději kupte i předchozí díly.

>> Pátrejte s inspektorem Gamache <<

Chcete se vyhnout předvánočním frontám v obchodech? Mall Boxy, kam si můžete nechat knihy poslat, fungují 24 hodin denně. A zboží si můžete vyzvednout i na více než 250 výdejních pobočkách.Chcete se vyhnout předvánočním frontám v obchodech? Mall Boxy, kam si můžete nechat knihy poslat, fungují 24 hodin denně. A zboží si můžete vyzvednout i na více než 250 výdejních pobočkách.

5. Veselí – komedie s prvky dramatu o návratech domů nejen pro ženy

Autor: Radka Třeštíková

Když dojdete na konec slepé uličky, máte na výběr – přešlapovat na místě, anebo se vrátit. 33letá Eliška si vybrala to druhé a odcestovala na jižní Moravu k rodičům, zpátky do svého dětského pokoje, k sobě samé. Teď hledá odpovědi. Ústředním motivem knihy je pouto k vlastním rodičům.

Naše hodnocení: Veselí je odpočinkové čtení. Zaujme vás nejen veselostí některých momentů, ale i smutkem, humorem a hravostí moravského nářečí. Možná vás také šokuje svou upřímností a příjemně překvapí nadsázkou.

>> Odpočívejte s Veselím <<

6. Momentky – povídky plné nezapomenutelných momentů

Autor: Barbara Nesvatbová

Povídky v nové knize Barbary Nesvadbové mají společné téma; zachycují zlomové momenty, které vám dokážou na dlouho změnit život. Ať už jde o chvíle štěstí, smutku nebo klíčových rozhodnutí, všechny jsou nezapomenutelné. Štěstí se skládá z okamžiků - to ostatní je život.

Naše hodnocení: Skvělé čtení pro kamarádku, maminku i babičku a perfektní tip na vánoční dárek. Povídky jsou čtivé a kniha je navíc krásná na pohled. Doporučujeme!

>> Začtěte se do Momentek <<

Knihy jsou skvělé vánoční dárky pro celou rodinu.Knihy jsou skvělé vánoční dárky pro celou rodinu.

7. Deník malého poseroutky 13: Radosti zimy – veselé čtení pro děti

Autor: Jeff Kinney

Nelítostné koulovačky začínají. Gregova škola a celá čtvrť se mění v zimní bojiště. Soupeří se o území, staví se sněhové pevnosti. Greg a jeho nejlepší kamarád musí bojovat o život, navázat spojenectví a odhalit zrady. Dokážou to?

Naše hodnocení: Čtivý a vtipný příběh i pro děti, které nerady čtou dlouhé knížky. Kniha je krásně zpracovaná také graficky. A pod stromečkem z ní budou mít radost všichni malí rošťáci i rošťandy.

>> Udělejte radost malým čtenářům <<

8. Chladnokrevně – detektivní thriller, u kterého vám ztuhne krev v žilách

Autor: Robert Bryndza

Pátý případ Eriky Fosterové je jiný než ty předešlé. Tentokrát dostanete dva příběhy, které se odehrávají ve stejný čas, ale na jiném místě. Mrazivý příběh začíná otevřením kufru. V něm je rozkládající se tělo mladého muže. Inspektorka Forsterová musí zjistit, zda to souvisí s nedávným případem, kdy v podobném kufru našli tělo mladé ženy. Je také možné, že v Londýně zabíjí nezávisle na sobě dva sérioví vrazi.

Naše hodnocení: Autor bestselleru Dívka v ledu se tentokrát opravdu předvedl. Stránky doslova ubíhají samy. Kniha nadchne pravidelné čtenáře příběhů Roberta Bryndzy i ty, kteří o něm ještě neslyšeli.

>> Vydejte se s Chladnokrevně po stopách vraha <<

Jak trávit chladné zimní večery? V dece, s hrnkem čaje a oblíbenou knihou.Jak trávit chladné zimní večery? V dece, s hrnkem čaje a oblíbenou knihou.

9. Fresh kuchyně – kuchařka pro všechny, co rádi vaří jednoduše

Autor: Zdeněk Pohlreich

„Když je fresh jídlo, budete fresh i vy,” říká Zdeněk Pohlreich. Další ze série oblíbených kuchařek slavného českého šéfkuchaře klade důraz na čerstvost potravin. Ale cíle má mnohem vyšší – chce vaření v českých domácnostech udělat víc sexy, víc pestré. Nestačí jen vařit z čerstvých kvalitních potravin, ale musíte mít také svěží mysl. Z kuchařky se tak stává něco jako Pohlreichova mantra pro lepší život.

Naše hodnocení: Zajímavé, inspirativní, přehledné. Recepty jsou lehké a rychlé. Perfektní kuchařka do dnešní uspěchané doby.

>> Vařte jako Pohlreich <<

10. Druhá derivace touhy – úvahy o událostmi nabitém desetiletí

Autor: Tomáš Sedláček

Slavný ekonom Tomáš Sedláček dal dohromady nejdelší a nejsouvislejší sbírku úvah v Česku. Jeho názory i myšlenky jsou pestré a inspirativní. Na každé stránce dokazuje, že má široký rozhled i daleko za svou ekonomickou odborností a že s akademickými tituly nepřišel o nic ze svého smyslu pro humor.

Naše hodnocení: Je to vážné, ale i hravé. Pokud vás zajímá, co se děje v naší společnosti, tuhle knihu si přečtěte. Je obohacující.

>> Zamyslete se s Tomášem Sedláčkem <<

Pořád nevíte, jakou knihu vybrat? Inspirujte se v literární kavárně. Najdete tam nejen recenze, ale i novinky ze světa knih.

Napište nám do komentářů, jaké knihy byste pod stromečkem chtěli najít vy.

 

Doporučujeme

  • +420 296 245 025