Úklid bez chemie: využijte v domácnosti sílu páry | Blog Mall.cz

Úklid bez chemie: využijte v domácnosti sílu páry

Uklízet dlažbu v domě s hadrem a kyblíkem vody a koberce čistit obyčejným vysavačem je většinou za trest. Hitem se proto stávají čističe, které uklízí pomocí páry – rychle, bez chemie a vaší námahy. Čtěte, jak na parní úklid a s čím vším vám doma parní čističe pomohou.

Kdysi pára způsobila revoluci v dopravě, teď pracuje na další – úklidové revoluci. Parní čističe jsou ideální hlavně pro majitele domácích mazlíčků nebo třeba pro alergiky. Vycídíte s nimi totiž každý kout a zbavíte se 99 % bakterií.

Parní čištění je založené na kombinaci tlaku a vysoké teploty kolem 100 °C. Díky nim přístroj vytváří z vody páru, která je hnaná vysokým tlakem ven. Čistič tak vypouští tryskami tenký proud horké páry, který má takovou sílu, že rozpustí všechny nečistoty – a nepotřebuje k tomu žádné chemické prostředky.

„Největší výhodou parních čističů je rychlost a efektivita. Parní čištění je díky absenci chemických prostředků šetrné k životnímu prostředí, ale zároveň vysoce účinné. Samotná pára totiž zahubí až 99 % bakterií.“ 

Jiří Chleboun, produktový manažer malých domácích spotřebičů, Concept

Pára o teplotě více než 80 °C spolehlivě zahubí bakterie a vytvoří u vás doma hygienické prostředí, aniž byste potřebovali saponáty nebo dezinfekci. • 

Pára toho umí mnohem víc

  1. Párou se zbavíte i mastnoty nebo špíny v kuchyni a koupelně.
  2. Úklid je velmi rychlý a snadný – pára pracuje sama, takže nemusíte povrch namáhavě drhnout a nenadřete se.
  3. Parní čističe jsou také ekonomicky úsporné. Už žádné kupování čisticích prostředků, vystačíte si jen s vodou.

A navíc – parní čističe jsou téměř bezúdržbové. Jen pokud máte doma tvrdou vodu, jednou za čas přístroj odvápněte.

Úklid párou je řešením pro všechny, kteří nechtějí trávit úklidem moc času, ale zároveň je pro ně důležitá zdravá a čistá domácnost. • 

Není čistič jako čistič

Parní čističe seženete v mnoha provedeních – záleží třeba na tom, co s nimi chcete pravidelně uklízet. Mezi ty základní patří:

  • Ruční parní čistič. Je nejmenší a nejlehčí – ideální, pokud chcete jednou za čas pořádně vydrhnout malá a hůře přístupná místa v koupelně nebo třeba kuchyňskou linku.
  • Parní mop. Využijete ho hlavně na podlahy pro úklid namokro, předem ale musíte zamést nebo vysát. Pomocí nástavců pak s parním mopem uklidíte i drobná zákoutí v koupelně nebo kuchyni.
  • Parní vysavač. Ten v sobě kombinuje mop i vysávání. Například s parním vysavačem Concept CP3000 Perfect Clean 3 v 1 si můžete nastavit, zda bude jen vysávat, vytírat nebo udělá obojí současně.

Do parního vysavače Concept CP 3000 stačí nalít obyčejnou vodu z kohoutku. Je vybaven vodním filtrem, jenž zachytí minerály obsažené ve vodě, které by snižovaly účinnost vysavače. • 

Co všechno tedy vyčistíte párou?

Odpověď je jednoduchá – téměř všechno. Parní čistič využijete v každé místnosti.

1. Kuchyně – páru použijte klidně na troubu, varnou desku, dřez i kuchyňskou linku a zbavte je od mastnoty, připálenin nebo zbytků jídla. Pára odstraňuje také pachy, hodí se proto i na úklid odpadkového koše, vnitřku ledničky nebo utěrek a záclon, ve kterých se drží pachy z vaření.

2. Koupelna – parním čističem se dostanete i na místa, kam ruka nebo kartáček nedosáhnou. Zaměřte se na mezery mezi dlaždičkami, vyčistěte záchod i sprchový kout, zbavte umyvadlo zbytků mýdla i vodního kamene a vyleštěte zrcadlo.

Parní čističe si poradí i s čištěním a dezinfekcí pelíšků pro zvířata nebo třeba zahradního nářadí. • 

3. Obývák – polštářky, matrace, čalouněný nábytek i koberce budou jako nové po použití páry. Ta pomůže zvednout zašlapaná vlákna, oživí barvy a zničí všechny bakterie. Pára neublíží ani záclonám.

4. A co podlahy? V domácnosti zabírají největší plochu. Právě u nich se proto úklid párou vyplatí nejvíc – podlahy pak budou zářit i bez použití leštidla nebo kapky úklidového prostředku.

Sáhněte ale po kvalitním parním vysavači. A při jeho výběru se dívejte na to, jaké krytiny s ním můžete uklízet. Například parní vysavač a čistič Concept CP 3000 Perfect Clean 3 v 1 si poradí se všemi typy podlah – i se dřevem. Kombinace tyčového vysavače a mopu vysaje koberce a vytře tvrdé podlahy klidně v jednom tahu. A navíc nevíří prach.

Do nádobky na 730 mililitrů nalijte obyčejnou vodu, připevněte textilní potah a můžete vytírat.

„Manipulace a samotné ovládání spotřebiče je velice snadné a intuitivní, takže úklid zvládne skoro každý. Stačí si zvolit, zda chcete pouze vysávat, vytírat, nebo uděláte obojí zároveň. Podle typu podlahy můžete regulovat i množství dávkované páry.“ 

Jiří Chleboun, produktový manažer malých domácích spotřebičů, Concept

Společnost Concept vyvinula celou řadu pomocníků na úklid Perfect Clean. Takže si vyberete přesně to, co potřebujete. • 

Pokud si chcete účinky páry vyzkoušet, využijte akci na parní vysavač CP 3000, která platí do konce června Stačí se do 14 dnů od nákupu zaregistrovat na stránkách výrobce a zboží otestovat –  když vám nebude vyhovovat, vrátíte ho.

Uklízíte doma pomocí páry? Napište nám do komentářů, s čím vším vám parní čističe pomáhají.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5