Nejzajímavější trendy v bydlení pro rok 2021 | Blog Mall.cz

Trendy v bydlení pro rok 2021? Přírodní barvy a zařízený balkon

Světová pandemie koronaviru nutí spoustu lidí pracovat z domova, což se přirozeně odráží také na trendech v bydlení pro rok 2021. Podle interiérových designérů budou moderní zejména přírodní barvy a materiály, multifunkční nábytek nebo útulné posezení na terase či balkoně, které lidem vykompenzuje zákaz cestování a vycházení.

Barvy? Hlavně modrá a zelená

Co se týče barev, moderní interiéry příští rok ovládnou zejména přírodní odstíny – bleděmodrá nebo pastelově zelená. Obě tyto barvy se hodí například do pracoven nebo místností, kde se potřebujete intenzivně soustředit a přemýšlet. Oblíbená prý bud také šedá.

Neznamená to však, že musíte okamžitě vymalovat a vyměnit všechno vybavení za nové. Zelenou do místností dostanete třeba nákupem nových květin, bleděmodrou přikoupením dekorací jako jsou polštáře nebo přehozy přes postel.

Abyste do svého interiéru dostali ještě víc přírody, pořiďte si třeba bytovou fontánu. Prostor příjemně zútulní a její tiché zurčení vám připomene dovolenou na Šumavě.

Fontána do vašeho bytu vnese kus přírody. • 

Vsaďte na multifunkční nábytek

Pokud během pandemie covidu často pracujete z domova, zřejmě jste si v bytě nebo domě zřídili pracovní koutek. Také na ten bytoví a interiéroví designéři mysleli.

Abyste svůj domov zbytečně nezaskládali dalším nábytkem, kupujte praktické kousky. Například pracovní desky, které po práci jednoduše sklopíte a nezabírají skoro žádné místo. Pomohou vám také regály nebo knihovny, do kterých naskládáte pracovní dokumenty i své soukromé knížky. Vybírejte proto nábytek, který má víc než jen jeden účel.

Důležité také je, abyste pracovní koutek nebo místnost udržovali v čistotě. Všechny papíry a dokumenty schovejte do skříněk, notebook po práci zaklapněte, dejte do obalu a skliďte. Doma se musíte pořád cítit jako doma – a dvojnásob to platí, pokud pracujete třeba z obýváku nebo ložnice. Pokud máte tu možnost, oddělte pracovní místo od zbytku místnosti pohyblivou stěnou.

>> Přečtěte si 7 rad, jak i z domu pracovat efektivně. <<

Nejlepší jsou „antivirové“ materiály

Pandemie covidu ovlivňuje také výběr materiálů – lidé chtějí, aby se případné viry a bakterie držely v jejich domácnosti co možná nejkratší dobu. Podle výzkumů se totiž na některých materiálech koronavirus udrží i několik týdnů.

Moderní interiéry proto budou ve znamení betonu nebo skla. Zejména tzv. leštěný beton je v posledních letech čím dál oblíbenější a pandemie tento trend ještě urychlí. Leštěný beton je uzavřený, nevsákne rozlité tekutiny a dobře odolává bakteriím i virům. Navíc ho snadno vyčistíte.

Podlahy z leštěného betonu jsou antibakteriální a snadno se udržují. • 

Nezapomínejte na venkovní posezení

Karanténní opatření často omezují také vycházení nebo cestování – a když trávíte několik týdnů v zavřeném bytě, není to zrovna příjemné. Do příštího roku proto vylaďte také svoje venkovní posezení, ať se máte kde vyvětrat.

Platí to zejména pro lodžie a balkony, které se podle bytových designérů stanou v příštím roce možná nejdůležitější místností každého bytu. Dokupte si na balkon pohodlné židle a stolek, pokud máte více prostoru, klidně i lavičku, na kterou se v případě potřeby natáhnete. Na podlahu natáhněte koberec.

Doplňte venkovní prostor také o malé i velké rostliny v květináči, polštáře, deky a svíčky. Balkon nebo lodžie musí působit zabydleně, jedině tak se tu budete cítit příjemně. A jestliže máte více prostoru, rozdělte balkon na zóny. Jedna bude třeba pracovní, zatímco druhá relaxační.

A aby vám nic neuniklo, sledujte nás na sociálních sítích – jsme na Facebooku, Instagramu i na YouTube.

 

Instagram

@mall_czsk

Top 5